Navigasyon Sistemleri Hayat Kurtaracak


12 Ekim 2010 Salı 10:18
Navigasyon Sistemleri Hayat Kurtaracak

Alarm Merkezi aracılığıyla mobil sağlık hizmeti veren Medline’ın ambulanslarında kullanacağı yeni Entegre Navigasyon Sistemi, ekiplere hastanın adres bilgisini anında iletiyor; adres tarifi ortadan kalktığı için Medline ekipleri de vakaya en hızlı şekilde ulaşıyor (Tüm Teknolojik Araçlar Bir Çantada).  

 

Sistem Nasıl Hayat Kurtarıyor?

Entegre Navigasyon Sistemi sayesinde ambulans sürücüsüne araç içinde yer alan navigasyon ekranı üzerinden acil mesajlar anında iletilebiliyor, hastanın bulunduğu hedef nokta bilgisi ekrana gönderilerek aracın bulunduğu yerden hedefe en uygun rota oluşturuluyor.

Hasta adres bilgileri ambulans sürücüsüne koordinat bazında aktarılıyor ve hastaya ait detay bilgiler navigasyon birimine gönderilebiliyor.

 

 

Medline ambulanslarının İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu bir şehirde bile hastaların yüzde 85’ine ilk 15 dakika içinde ulaştığı biliniyor.

 

Sistemin Yararları

En uygun rotanın belirlenmesi sayesinde mobil sağlık hizmeti veren ambulanslar, olay yerine en kısa sürede ulaşarak hayat kurtarıyor ve hastalara verilen hizmetin kalitesi artıyor.

İdea Bilişim’in geliştirmiş olduğu ve Mobiliz Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi ile entegre çalışan özel Medline Alarm Merkezi yazılımı ile bütün hasta bilgileri elde edilip gerekli düzenleme yapılabiliyor, sistemde mevcut hasta adreslerinin doğrudan araçlara gönderilmesi ile ciddi zaman ve emek tasarrufu sağlanıyor.

Aynı hasta yakını veya hasta telefonla çağrı merkezine eriştiğinde adresin tarif edilmesi yerine doğrudan lokasyon bilgisi ambulansta bulunan navigasyon birimine aktarılıyor. Birden fazla hasta bilgisi, birden fazla ambulansa aynı anda aktarılabiliyor, bu sayede acil bir operasyonun yönetimi çok kolay ve etkin şekilde yürütülebiliyor.

Bu sistemi kullanmayan ambulanslarda aynı görüşmelerin tekrar edilmesi ciddi zaman, emek ve bilgi kaybının yaşanmasına neden olduğu için yeni geliştirilen sistem sayesinde mobil sağlık ekipleri çok daha hızlı organize olabiliyor, merkez ile sürücü arasında doğru ve ekonomik iletişim sağlanıyor.

Hedefe en uygun rotanın belirlenmesi ile sistem aynı zamanda ciddi oranda yakıt ekonomisi sağlıyor.

:: Taksilerin de bu tür uygulamaları kullanmasını istiyor musunuz?

 

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Navigasyon Sistemleri Hayat Kurtaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Navigasyon Sistemleri Hayat Kurtaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Navigasyon Sistemleri Hayat Kurtaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!