Okunma

Artık nazar boncuğu emojisi kullanabileceksiniz!


19 Temmuz 2018 Perşembe 13:40
Artık nazar boncuğu emojisi kullanabileceksiniz!

Nazar boncuğu emojisi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan başvuruyla, Dünya Emoji Listesine dahil edildi. 10 yıldır gerek mobil, gerekse de diğer bilişim ortamlarında sayıları 10 bini geçen emojiler arasına, nazar boncuğunun emojisi de eklenecek!

Nazar boncuğu emojisi çok yakında klavyelerde olacak! 

Nazar boncuğu emojisi artık tüm platformlarda standart olarak yer alacak. 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan, Turkey Home tanıtım kampanyası bünyesinde yapılan başvuruyla nazar boncuğu resmi olarak emoji listesine eklendi.

2017 Kasım ayında yapılan nazar boncuğu emoji başvurusu için netice belli oldu ve mutlu haber Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi Twitter sayfasından paylaşıldı. Evil Eye Bead olarak İngilizce karakterlerle tanımlanan nazar boncuğu, hiç şüphesiz güzel Türkiye’nin eşsiz bir simgesi olarak dört bir yanı süsleyecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Artık nazar boncuğu emojisi kullanabileceksiniz!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Neden androidlerde yok 🤬🤬🤬

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  TV emojisi de olsa çok iyi oludu

 3. Anonim dedi ki:

  Nazar boncuğu batıl inançtır. Emeği geçen herkese teşşşekkütleR

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çay da olsaydı iyiydi

  1. Emre dedi ki:

   Katılıyorum

 5. Ulusoy3458 dedi ki:

  Çok çok önemliydi zaten. Neden bu kadar geciktiğinin şaşkınlığı içerisindeyim

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Cok sukur. Hep sormusundur kendime neden yok diye.

" Artık nazar boncuğu emojisi kullanabileceksiniz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Artık nazar boncuğu emojisi kullanabileceksiniz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Artık nazar boncuğu emojisi kullanabileceksiniz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "