Nazi’lerin Gizli Teknolojileri 2


12 Temmuz 2010 Pazartesi 14:30
Nazi’lerin Gizli Teknolojileri 2

Halka yansıtılan yakın tarihe göre, Amerika ve Sovyetler Birliği süper güç sıfatına kendi araştırmaları sayesinde ulaşmıştı. Ancak İkinci Dünya Savaşı‘na kadar sadece kendi bölgelerinde güçlü olan bu iki ülke nasıl oldu da bir anda tüm dünyaya meydan okuyacak hale geldi.

Bu işin arkasındaki gizem 1939‘da aynı şeyi yapan başka bir devlette gizli. Adolf Hitler’in 3.Reich İmparatorluğu yaptığı bilimsel yatırımlar sayesinde tüm dünyaya meydan okuyan bir güç haline gelmişti. Doğa üstü olaylara ve bilim kurgu sayılacak teknolojik gelişmelere büyük merakı olan Hitler, iktidarda olduğu süre boyunca bu tarz projeleri hep destekledi.


Hitler’in kurtarıcı olduğunu düşünen dönem halkı Nazi ordusunun güçlenmesi için her türlü fedakarlığı yapmıştı.

Savaşın son döneminde müttefikler ve Sovyetler Biriliği tarafından kıskaça alınmış olan Nazi Almanyası kurtuluşu zamanın çok ilerisinde bilimsel buluşlar geliştirmekte aramıştı. Hitler’in elindeki tüm maddi ve insani kaynağı yönlendirdiği projeler, yer altı laboratuvar ve dağların içine oyulmuş gizli üstlerle hazırlanmış.


Metroyla birbirlerine bağlanan yer altı üretim tesisi ve sığınaklardan biri.

Adolf Hitler‘in son zafer planına göre Berlin dev bir kale şehri haline gelecekti. Üstün teknoloji ürünleriyle püskürtülecek olan düşmanlar yine bu silahlar sayesinde bir bir fethedilecekti. Ancak Nazi liderinin planları istediği gibi gitmedi. Jet motorlarının gelişmini sağlayan uzay savaşları başlatmak isteyen Hitler’in güvendiği hiç bir proje tam anlamıyla seri üretime geçemedi.

Geçtiğimiz haftalarda başladığımız alternatif tarih yolculuğumuz bu yazımızla devam ediyor. İşte Nazi’lerin geliştirdiği gizli teknolojik silahlar ve araçlar.

Nazi UFO’ları

Hitler‘in en popüler gizli silah projesi kuşkusuz ki Nazi UFO‘larıdır. O dönemde daha bilim kurgu yazarları bile UFO’ların şeklini tam olarak belirtmemişken Alman mühendisleri uçan daire şeklinde savaş araçları tasarlamaya başlamıştı. En popüler proje olmasına karşın bu UFO’lar hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor.


Bu mitolojik işaret doğa üstü Nazi teknolojilerinin üzernde bulunuyordu. Thule ırkına ait bu sembolün UFO’larda bulunduğu da raporlarda yer aldı.

Bu konuyu ortaya çıkartan ise Amerikan ve İngiliz ordusuna mensup üst düzey askerlerin tuttuğu raporlar. Bu raporlara göre ülkelere ait filolar uçan daireler tarafından saldırya uğradı. Görgü tanığı askerlerin yeminli ifadelerine göre bu araçların üzerinde Nazi bayrağı bulunuyordu.


UFO’ların resmi çekilemedi ancak prototip bu uçak modern uçan dairelere oldukça benziyor.

Kutuplarda yaşanan saldırılarda sis bulutunun arkasından çıkan uçan daireler gemilere saldırdı ve kısa sürede büyük hasar verdi. Nazi UFO‘larıyla ilgili çizimler dışında çekilmiş bir fotoğraf bulunmuyor.

Hayalet uçağı

Savaşın ilk yıllarında Nazi uçakları yüzünden başları oldukça ağrıyan müttefikler zamanla radar teknolojisini daha etkili hale getirdi. 1944 yılında artık Alman uçaklarının üstünlüğü azalmaya başlamıştı. Ele geçirilen Nazi araçlarını inceleyen ve onları geliştiren Amerikan Havva Kuvvetleri, Almanları kendi silahlarıyla vuruyordu.


Proje başarıya ulaşmış olsa da asla seri üretime geçemedi.

Hitler bu çaresiz durumda kurmaylarıyla birlikte ilk hayelet uçağın planlarını yaptı. Horten kardeşler tarafından gerçekleştirilen proje sayesinde radara yakalanmayan bir bombardıman uçağı hazırlandı.


Horten’ler Hitler’in intiharından önce tamamlansaydı bu resimdeki gibi ölüm kusacaklardı.

Horten HO 229 adlı araç uzun uğraşlar sonucunda gelişmiş prototip aşamasına geldi. Testlerden olumlu sonuç alan bu uçağın seri üretimi de Hitler’in intiharına yetişemedi.

Jet savaş uçakları

Savaşın sonunda demode kalmış olan Nazi uçakları, müttefikler tarafından çok kolay avlanıyordu. Artık yavaş ve manevra kabileyeti azalmış olan bu uçaklara karşı Hitler jet motoru devrini başlatmaya çalıştı.

Jet motoru üzerinde deney yapan Nazi‘ler istediklerine yakın bir sonuç aldılar. Kusursuzlaştırlamayan bu projeler hızlı vur kaç taktikleri için yeterliydi. Adolf Hitler‘in aklında onlarca çeşit jet motoru kullanan büyük ve ufak savaş uçağı planı bulunuyordu.


Focke-Wulf Ta 283 günümüz jet uçaklarının fikir atası oldu.

Amerikan’ların P serisi uçakları tek kişilik hızlı ölüm makineleriydi. Bu sayede Nazi’lerin uçak kalesi olarak tabir edilen dev uçaklarını çok rahat düşürebiliyorlardı. Hitler bu durumu değiştirmek için P-51 gibi uçakları rahatça avlayacak tek kişilik jetler hazırlanmasını emretti.

Sağa ve sola doğru keskin dönüşler yapabilen bu tek kişilik araçlar silah olarakta oldukça etkili tasarlanmıştı.

Focke-Wulf Ta 283 adlı uçaklar iki jet motorunun yardımıyla çok hızlı ve çevik bir savaş aracı olarak tasarlandı. 283’lerin prototipleri ileri aşamaya gelemedi. Geriye sadece planlar ve sanatçıların ellerinden çıkan resimler kaldı. 

Füzeler

1943 yılının ortalarına gelindiğinde artık giderek elindeki asker sayısı azalan Nazi ordusu için düşmanı mümkün olduğu kadar uzaktan etkisiz hale getirmek çok önemliydi. Bu yüzden Hitler‘in büyük kaynak ayırdığı diğer proje ise saldırı füzeleri ve roketleriydi.

Günümüz savaşlarının vazgeçilmezi olan bu savunma ve saldırı sistemleri o dönem için bilim kurgu romanlarında bulunmayacak kadar uçuk ve inanılmazdı. V serisi roketlerle İngilizlerin canına okuyan Hitler için bir sonraki adım tüm Alman topraklarını uçaklardan ve izinsiz ziyaretçilerden koruyacak savunma sistemleriydi.

Nazi liderinin esas istediği ise bu sistemin Berlin‘den fırlatılarak uzaktan kumandayla başka ülkeye yönlendirilecek kadar gelişmesiydi. Bu konuda sayısız prototip geliştirildli. Bazıları otomatik olarak düşman uçaklarını keşfedecek ve onlara mayınlar gibi kendi saldıracaktı.

Ancak sadece V serisi roketler Hitler’in istediği seviyeye kadar ulaşabildi.

:: Sizce Amerika ve Sovyetler Birliği bu projeleri geliştirerek mi günümüzdeki güçlerine kavuştu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Nazi’lerin Gizli Teknolojileri 2”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşlar hitler ölmedi bence karısıyla birlikte üzerlerine yıkılan binanın altında sadece giysileri vardı cesetleri yoktu ve bu ufo konuları antartikadaki gizli üssünde bunları geliştimiş ve şu anki ufolar haline getirmiş olabilir ya da amerika hitlerin teknolojisini alıp 51.bölgede geliştirmiştir ve gördüğümüz ufoları yapmıştır onlarıda bize uzaylı diye yutturuyodur içindeki varlıklar ise hepinizin bildiği gibi hitler insanlar üzerinde deneyler yapardı bunlarda genetiği bozulmuş insanlar olabilir ya da gerçekten uzaylıda ama bende bağlantıları çözmeye çalışıyorum araştırma yaparak bence dediklerimi düşünün araştırın her bilgiyede inanmayın benim dediğimde yanlış olabilir gerçeği bulun arkadaşlar.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Herk iki yazıda gerçekten çok bilgilendiriciydi. Her ne kadar bu bilgileri bilsemde, diğer herkesin günümüzün teknolojisinin temelini bilmesi iyi olur. Bence bir part daha yapabilirsin Cem kardeşim. Naziler tıptada çok ilerleme kaydetmişti.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  grcktn ble brsy vr

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  “Bu yazı, 40176 kez ***** bu kadar hitalmasına rağmen neden yorum yapılmamaış hayret

  demek ki hitler geleceği önceden kestirmiş ama pratikte bişeyler yapamamış

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Hitler zeki bi adammış ama bi yere kadar tabi

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  hocam çok iyi bir devam yazısı olmuş. gel sen bizim führer’imiz ol 😀

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Emeğinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  2010 yılındayız, bizde yapıcaz artık inşallah 🙁 Vallahi artık utanıyorum ya..

" Nazi’lerin Gizli Teknolojileri 2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nazi’lerin Gizli Teknolojileri 2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nazi’lerin Gizli Teknolojileri 2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası