Nazi’lerin Gizli Teknolojileri


03 Temmuz 2010 Cumartesi 12:30
Nazi’lerin Gizli Teknolojileri

Adolf Hitler’in 3.Reich (Büyük Alman) İmparatorluğu tarihin gördüğü en kanlı ve karanlık devletlerden biriydi. Nazi lideri Yahudilerin mal varlıklarına el koyup onları işçi olarak çalıştırdığından ülkenin üretim gücü de oldukça üst düzeydeydi.


Tüm düşmanlarını büyük bir hızla yenen Alman askerleri zafer kazanacaklarından fazla emindi.

 

Bu zorlama dönemi sayesinde Nazi İmparatorluğu dünyanın ekonomik ve teknolojik devlerinden biri haline geldi. İlginç şekilde dönemin Alman bilimadamları sigaranın kanserle olan bağlantısı ilk çözen kişilerdendi. Hitler bu gerçeği duyunca, ülkesinde sigara bırakma kampanyaları başlattı. 


Sovyetler Nazi ilerlemesini kanlı şekilde durdurmuştu.

Adolf Hitler sahip olduğu askeri güce ve teknolojiye güvenerek 1939 yılında dünyanın en kanlı savaşlarından birinin başlamasını sağladı. Ancak planları hiç de Nazi liderinin hayalindeki gibi ilerlemedi.

Büyük bir hızla Avrupa’yı fetheden 3. Reich askerleri aynı anda birçok cephede çatıştıkları için savaşı kaybetmeye başladılar. 1944 yılına gelindiği zaman ise durum Nazi’ler için giderek umutsuzlaşıyordu. Doğu’da Sovyet askerleri, Batı’da ise Müttefikler Berlin’i kıskaç altına almıştı.

Bu teknolojilere ne oldu?

Fantastik şeylere inancı herkes tarafından bilinen Adolf Hitler ise, askerlerini kaderlerine terk edip elindeki son maddi kaynakları ileri teknoloji savaş projelerine yatırdı. Birçoğu prototip haline gelen bu araçların neredeyse hiçbiri ise gerçek savaş alanlarında kullanılamadı.


Seri üretime geçemeyen Horten 229 adlı Nazi hayalet uçağı.

İntihar etmeye hazırlanan Adolf Hitler son emrini bu projelerin ve geliştiricilerinin yok edilmesi için verdi. Ancak her bilim adamı Führer‘in son emrini uygulamadı ve bu farklı teknolojik silahların planları ve fotoğrafları günümüze kadar ulaştı.

Hitler‘in emri sayesinde Nazi İmparatorluğu‘nun dünyaya getirdiği teknolojilerin çoğu devletin yıkılmasıyla birlikte yok oldu. 

Uzaktan kumandalı makineler

Birleşmiş Millet son yıllarda askersiz savaş için minik robotlar kullanmak için bazı projeler geliştirmeye başladı. Tank gibi tasarlanan bu robotlar uzaktan kontrol edilebiliyor.


SdKfz 302’yi savaşa hazırlayan askerler

Aslında bu ilginç fikrin temeli ise Nazi‘lerin bir silahına kadar dayanıyor. Resmi adları SdKfz 302, askerlerin arasındaki lakapları ise Goliath olan bu mini tanklar ilk olarak 1942 yılında kullanılmaya başlandı.


Günümüzde ise bu proje Sword adıyla anılıyor ve  ABD ordusunun büyük kısmını bu robotlarla desteklenecek.

Uzaktan kumandayla kontrol edilen Goliath‘ların esas amacı düşmanın döşediği mayınları etkisiz hale getirmekti. Tasarım ileri dönemlerde gelişti ve bu minik tanklar müttefik askerlerine kamikaze saldırıları yapmaya başladı. Günümüzde çocukların kullandığı uzaktan kumandalı araçlar o dönem birer ölüm makinesiydi.

 

Halkın savaş uçağı

Hitler‘in son kurtuluş planı sıradan haklıda askere çevirmekti. Berlin’i son bir kale olarak gören Nazi lideri, şehrin dev bir kaleye dönüşmesi için talimat vermişti. Yönetime geldiği ilk yıllarda sıradan vatandaşların da otomobil satın alabilmesi için Volkswagen (halkın otomobili) projesini başlan Hitler 1944 yılında bu planını askeri hale getirdi.


Dağların içinde hazırlanan fabrikalarda bu uçaklar üretilmeye başlamıştı

Bu ilginç proje Hitler tarafından Volksjäger (halkın savaş uçağı) olarak adlandırıldı. Bu konuda Luftwaffe( Nazi Hava Kuvvetleri) hatırı sayılır gelişmeler kaydetti.


Projenin bitmiş halinin temsili resmi

Kullanımı basit, ucuz ve tek kişilik bu uçakları seri üretime geçecek kadar gelişti ancak çocukların bile orduya alındığı bir dönemde Volksjäger‘ı kullanacak vatandaş kalmamıştı.

Uzay bombardımanı

Giderek azalan askeri personel yüzünden istediği savaşı veremeyen Hitler’in bir diğer önem verdiği projeyse uzay savaşlarıydı. Bilim kurgu filmi gözükse de Nazi Ufo‘larıyla başlayan uzay projeleri süpersonik bir aracın tasarımına kadar gelişti.


Projenin temsili bir resmi

Adolf Hitler‘in planına göre bu araç uzaya gidecek ve yörüngeden Amerika başta olmak üzere Nazi’leri köşeye sıkıştıran tüm devletlerin önemleri şehirlerini bombalayacaktı. Focke Wulf Ta adlı bu projenin kökeni ise 1942‘ye dayanıyor.


Bu fikir Hollywood’a ilham kaynağı oldu. Star Wars filmlerinde Nazi’leri sembolize eden imparatorluk uzaydan gezegen yok eden bir savaş istasyonuna sahipti.

Hitler‘in esas hedefi sivilleri güvenli şekilde kıtalar arası yolculuk yaptıracak bir hava aracı tasarlamaktı. Nazi bilim adamlarının son dönemde geliştirdiği jet motoru teknolojisi sayesinde uzaydan ülke bombalama projesi için büyük adımlar atıldı. Ancak Nazi Almanyası için savaş bittiği zaman aracın sadece 2. prototipi geliştirilebilmişti.

Nazi bilgisayarı

Konrad Zuse adlı dahi mühendis 1910 yılından itibaren kendi kendine hesap yapabilen bir çeşit bilgisayarın hayalini kuruyordu.


Almanlar bombardıman planlarını bu bilgisayar sayesinde yapıyordu.

Kendi çabalarıyla yaptığı basit prototipler ilgi çekmeye başlayınca Nazi hükümeti Zuse‘ye 1942 yılında gelişmiş bir bilgisayar yapması için kaynak ayırdı. Savaşın son dönemlerinde Z4 bu cihaz bombardıman stratejilerinin hesabı için kullanılmaya başlamıştı.

Dev tanklar

Hitler savaş araçlarının her zaman korkunç ve etkili olmasını istiyordu. Genelde devasa tank ve savaş gemisi tasarımları yapan Nazi lideri savaşın son dönemlerinde bu inancını daha da geliştirdi.


Psikolojik savaşı seven Hitler uçaklarında yırtıcı hayvan gibi ses çıkartmasını sağlayan mekanik sistemler geliştirtmişti.

Dev tank tasarımları ve prototipleri 1943 ve 44 arası dönemde fazlasıyla kullanılmaya başladı. İşte dönemde yapılan araçlara en iyi örneklerden biri. Bu dev tank önüne geleni ezip geçmek için tasarlanmıştı.

Çok amaçlı piyada tüfeği

Nazi’ler 1944 yılında birçok işlevi tek başına yapabilecek ilginç bir tüfek geliştirmişti. Sturmgewehr 44 isimli bu tüfek, İsviçre çakısı gibi çok yönlü tasarlanmıştı.


Üretik kıtlığı 4-5 silahın özelliğini tek bir tüfekte toplanmasını sağladı.

Belirli parçaları değiştiği zaman bu tüfeği uzak mesafelerde nokta atışı yapmak için kullanmak da mümkündü. Ancak o dönemdeki birçok başarılı proje gibi bu tüfek serisi de bozulan ordu düzeni yüzünden tam olarak kullanılamadı.

:: Eğer Nazi’ler bu silahları savaş alanına sürseydi sizce tarihin akışı değişir miydi? Bu tarz silahları merak ediyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

36 yorum - “Nazi’lerin Gizli Teknolojileri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Nasıl bir zeka bu ve kaynağı nereden geliyor? nasıl bu kadar zeki mühendisleri bir araya toplamayı başarmış hitler ?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  NE OLURSA OLSUN HİTLERİN OZAMANKİ TEKNOLOJİSİ BİZDE ŞUAN BİLE ***** Bİ IRK VE GERÇEKTEN ÇOK ZEKİ.OZAMANKİ ŞARTLARDA ADAMIN DÜŞÜNÜP ÜRETTİKLERİ VE SAVAŞI KAZANSA İDİ DÜŞÜNEMİYORUM YAPACAĞI TEKNOLOJİYİ

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Hitler galip gelseydi tüm dünyada Alman hariç ırk kalmaz yada Almanlar a köle olurdu

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Stg44 ve AK47nin mekanizma ve çalışma prensibi hemen hemen aynıdır zaten arada 3 yıl var. Dünya almanların proje ve prototip lerini geliştirerek bu konuma geldi sadece uzaya çıkmak değil…

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Tayip Reyiz Türkiyeyi kurtardı bu nazide neymiş

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaslar eger hitler kazansaydı şuan 6 milyon nüfuslu israil dünyaya kafa tutuyor ise 80 milyon luk almanlar ne yapardı bence birde böyle düşünün biz imparatorluk olarak dünyayı 600 yıl yönettik bilek gücüyle almanlar da silahlarla ne yapardı

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Eğer savaşı naziler kazansaydı bugün dünyanın 3/4 ü onların elinde ***** başımıza bela olabilecek abd yahudiler ve sscb de ortadan kalkardı.1941 yılında bizimle anlaştılar ve rusya ya saldırdılar eģer basarsalardı sıradaki hedef kesinlikle biz olurduk…

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Dostlar Adolf Hitler dediğimiz insan kendisi de yahudi olmakla birlikte tüm yahudi lobisinin en başarılı ve en büyük hizmetkarıdır.. Büyük mason Adolf Hitler kendine özgü duruşu etkileyici karizması ve savaşcı kişiliğiyle sivrilmeye başladığı zaman lobi tarafından uygun adam olarak seçilir ve NSDAP a yani Nasyonel Sosyalist İşci Partisine üye yapılır yıl 1919 da daha spnra ne hikmetse bu eski onbaşı 2 yıl sonra yani 1921 de partinin başkanı seçilir ve 1933 te seçimle iktarada getirilir 2 yılı devlet içinde devlet kurmak ve siyasi otoritesini güçlendirmekle geçer 1935 te Versay anlaşmasını yırtarak Alman ordusunu güçlendirmeye ve ülke çapında topyekün üretip yapıp çalışarak halkını tamamen orduya çalışır vaziyete getirşr ki tüm bunlar Lobinin finansal desteği sayesinde olur 4 yıl içinde bu sınırsız para akışıyla dünyanın en güçlü ordusu werhtmacht kurulur ve Lobi uygun zaman geldiğini düşünerek dünya savaşı için düğmeye basar Almanya polonyaya saldırır tabi bu savaş öncesi varlıklı ve nüfuslu yahudiler avrupadan İngiltereye intikal ettirilir. Savaş başlamıştır artık filimlerde bahsi geçen Alman toplama kamplarında can veren insanların %50 si polonyalı %30 çingene % 15 diğer halklar ve % 5 işe yaramaz yahudilerden meydana geliyordu yani yahudi soykırımı denilen organizasyon
  Polonyalı ve çingene temizliğinden başka birşey değildi ve bu kamuoyuna yahudi soykırımı olarak yansıtılıp bugünki İsrail devletinin kuruluşuna zemin hazırlanmış oldu 1942 yılına kadar savaşı galip götüren Almanyaya Lobi tarafından yapılan para akışı bir anda savaşı kontrol altına almak amacıyla kesildi ve Almanların sürekli geri çekilişi başladı 1945 te Berlin düştü ve Adolf Hitler canlı yada cansız hiç bir zsman bulunamadı çünkü o Lobi tarafından son anlarda çatışma bölgesinden uzaklaştırıldı ve üstün hizmet madalyaları ile onurlandırılarak kendisine ömrünün geri kalanını huzurlu tüm imkanlara sahip ve yüksrk güvenlikli fakat insanlardan uzak geçirme şansı verilerek önceden belirlenmiş olan yere yerleştirildi . Kısaca Hitler mükemmel bir şekilde görevini yaptı ve çekildi korumayaa alındı
  Dünya kamuoyu ise yahudilere gerçekten zulüm yapıldığını düşünerek filistin bölgesinde Israil devletinin kurulması ve tüm yahudilerin orada toplanması fikrine destek verdiler Maddi ve manevi anlamda hemde..
  Kısacası arkadaşlar 2. Dünya Savaşı bir avuç yahudiyi tek devlet çatısı altında toplayarak onlara bir ülke kurmak amacıyla kurulmuş ve mişyonlarca insanın ölümüne sebep olmuş dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ve en kanlı organizasyonudur..
  Heil Hitler diyenlerin hepsi kaybetti..
  İşte siyonuzm böyle birşey..

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  dunyanin enzeki uzmanlari ww2 savasin sonu hepsi yeni kimleri ile basta US ve rusya ya gitti bugunun nasa temeli alman ***** denilen veya sanilan varsayim gene nazi teknolojine aittir 1945 savasin sondonemleride tam anlamiyla faliyete gecirilemedi projelerin hepsi uk,US,RUS larda bugun topsecret .jet ,atom,ufo gibi teknoloji hepsi alman nazisine ***** sadece kekleri toparladi. bilmek istediniz soru var ise ***** not:ufo araclari 1945 tarinden buyana insanlar tarafindan yapilmaktadir bunu ortpas amaci ile sansasyon haberle insanlari ***** deneme asamasinda roswell 1953 ufo kazasi ,uzayli diyerek ortpas oldu .bu teknoloji bugun bile sorunlu gizli proje asiri isinma saniyede 20,000ve35,000 km/sn ustun hiziyla pilot ***** hiz

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  gerçekten de keşke 5 seneleri olsaydı butun Yahudi soyu kururdu dünya da bu halde olmazdi Heil Hitler! . ….
  : :…
  …: :

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  1.dünya savaşında müttefiklerimiz oldukları için gözünüzde büyütmeyin almanları, onları çok sevdiğmizden müttefik olmadık.İtilaf devletlerine katılamadığımız için müttefik ***** almanların padişaha zorla cihat ilan ettirdiğini unutmayın.Peygamberimiz cihat emrini allahtan alırdı, padişah almanlardan.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Made in germany

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  2. Dünya savaşı bittikten sonra alman askerleri ne oldu peki onlara yapılan katliamı niye kimse konuşmuyor?, versay anlaşmasını okuyan var mı?, ya da durun bu kadar şeye gerek yok: 2. Dünya savaşı katil amerikanın atom bombası atarak bitmesiyle sona ermedi mi, ortada bir günah keçisi olmasa bütün suç amerikaya atılmayacak mıydı? Niye kimse ölen japonları konuşmuyor ? Evet değerli arkadaşlar şöyle olabilir mi; dünya basını, medyası, film sektörü yahudilerin elinde ne akse edilirse o biliniyor.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  hitler suçlumudur eğer suçluysa stalin on kat suçludur savaş galibi oldukları için haklarında hiç bir araştırma yapılmıyor katin katliamına bakın amerika ve rusya süper güçse alman teknolojisi ile olmuştur almanlar savaşı kazansaydı hitlerde -ruzveld çörçil-stalin gibi kahraman ilan edeceklerdi

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  gençliğinde çok akılllı olmayan hitler. 3 yıllık bilinmeyen bir döneminden sonra nasıl ileri bir zekiliğe ulaşıp milyonlarca insanı etkileye biliyor

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  adamlar ilerigi düşünürken bizimkiler neleri düşünmüş kardesss

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  adam yapmıs hacı

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Üç beş filistinli ölüyor diye milyonların katledilmesini görmezden gelenleri anlayamıyorum Hitlere göre Türklerde aşağı ırktı ama insanlar onu hala destekliyor. Evet Naziler günümüz teknolojilerinin kaynağı olan teknololojileri keşvetmiştir lakin amaçları kötüdür ve tüm dünyayı tehtid etmişlerdir.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  hicbir kimse yahudilerin ustun gucu filan oldugunu sanmasin yahudiyi destekleyen gucler bir korku bir lider gibi gosteriyor aslinda karin tokluguna calisan sosyal yardimsiz ayakta kalamiyacak bir kitle sonra yahudi diye bilinen cogu israilli gecmiste ac sefil toplama mucahirler zenciler ruslar yemenliler v.s onlari buyuk gosteren silahi veren baskalari

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  alman mandaları yorumlarıyla döktürüyor

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  … bir varmış bir yokmuş…
  barutun icadı 5000 yıla dayanıyor ne ***** günümüzde kullanılı***** padişah kaynak aktarsaydı bügün belki bir imparatorlukta yaşayıp uzayda seyahat edebilen bir toplum ***** halen dünya 2. dünya savaşı sırasında geliştirilen alman teknolojileriyle yürümeye çalışı***** dünya da bir çığır açacak veya insanlığa yön verecek bir teknoloji üretilmiş değ***** fikirden ziyade kopyalama ön ***** bağlamda almanları tebrik ***** buluşlar

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  abd de rusyada savaş bittiğinde nazilerin bilim adamalarına sahip olma yarışına başladılar. bu iki ülkeyide savaştan sonra 1950 ve 1960 lı yıllarda uzaya çıkartan nazilerden kalan bilim adamlarıdır.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Ziya B.:
  Bu konuda bir kitap ta var. Meraklısına duyurulur:

  Hitlerin Yükselişinin Ardındaki Sır
  ve
  Nazi UFOları
  Emre Özyumurtacılar
  Sınır Ötesi Yayınları

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  03 Temmuz 2010 17:44 yazan arkadaş. Milyonlarca insanın katili için Allah’ tan rahmet dilemek… Akıl sağlığın yerinde olmayabilir. Git bir doktora görün.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  çok güzel araştırma olmuş tebrikler. Nazi ordusunun çöküşünden sonra amerika ve ruslar adamların bilim adamlarını ve uzay mekiği projelerinide çalmışlar. belgesel ve filminden izlemiştim. Ayrıca yahudilerle bizim bir sorunumuz yoktu taa ki bu hükümet gelene kadar. saygılar…

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Cok Güzel Bir Arastirma Olmus mini Belgesel Tadinda

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Hakkaten Akıllı Adam(lar)mış… O zaman teknolojinin bu denli gelişmesi için O savaşın olması gerekliymiş.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  adamlar belkide yüzyılda kat edilecek bir yolu 5 senede katetmişler…

  o savaş döneminden beridir alman mühendisliği hep üst düzeyde olmuştur..

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  bu güzel araştırma için teşekkürler, gerçekten ilginç silahlar üretmişler..

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  harika bir yazı olmuş tebrikler cem 🙂

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  ben bir nazi hayranıyım essiz bir lider ve dahi o bazı gercek leri cok önce fark etmişti mesala bir düsünsenize acaba yahudileri katletmeseydi suan yahudilerin nufusu nekadar olurdu ve dünyanın halini düsünemiyorom bir avuc yahudilerle baş edemiyoruz mevlam adolf hitlerin mekanını cennet eylesin mevlam onu bütün kötülüklerden korusun insanlık namına çok ğüzel seyler yaptı AZİZ İNSAN

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  en sondaki icad edilen tüfek nekadarda kalaşnikofa benziyor demekki almanlar icad etti ruslar çaldı

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  bunları yapmaları için yahudi lobileri az para vermedi ***** filistine yerleşmesini istiyordu yahudi lobileri

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  hitler bunlari gerceklestirebilseydi yhudilerin koku kazinirdi dunya bu hale gelmezdi

" Nazi’lerin Gizli Teknolojileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nazi’lerin Gizli Teknolojileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nazi’lerin Gizli Teknolojileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?