Okunma

NCR’la Kolay ve Çabuk Alışveriş


30 Temmuz 2009 Perşembe 08:30
NCR’la Kolay ve Çabuk Alışveriş

RBR tarafından yeni yayınlanan “Global EPOS ve Bireysel Ödeme Sistemi 2009” raporu, müşterilerin kendi kendilerine tarama, torbalama ve ödeme işlemlerini yapmalarını sağlayan self check-out sisteminin kullanımında iki sene içinde artış yaşandığını gösteriyor. Ayrıca RBR’ın tahminine göre 2012 yılına kadar bu kullanım üçe katlanarak 250.000’e varacak.

Dünyanın 20 ülkesinde 12 farklı segmentteki 140’ı aşkın perakendeci NCR SelfServ Check-out sistemini kullanıyor. NCR pazar liderliğini, yıllardır süregelen yenilikçiliği ve perakendecilerin iş hedeflerine self-chekout stratejisini kullanarak ulaşmasına yardımcı olan danışman yaklaşımı sayesinde koruyor.

NCR SelfServ Checkout kullanan mağazalar yardımcı servis ve self serviste daha çok ödeme kabul edebiliyorlar, bu sayede müşterinin en büyük sıkıntısı olan kuyrukta bekleme sorunu ortadan kalkıyor. NCR SelfServ Checkout kullanan mağazalar, müşterilerin bekleme zamanlarının yüzde 40 oranla azaldığını belirtiyorlar.

NCR, günümüzün zorlu ekonomik koşullarının self-checkout kullanımını artırıcı etkisi olduğuna inanıyor. Self-checkout sayesinde, mağaza elemanları bitmiş ürünleri yenileme veya ürünlerin yerlerini gösterme gibi müşteri taleplerini karşılayarak, servis kalitesini artırma özgürlüğüne sahip oluyor.

Ayrıca NCR, self-checkout sistemlerine getirdiği yeniliklerle daha hızlı ve kolay kullanım sağlıyor. Self servisi geliştirme odaklı çalışarak geliştirdiği en son tarama teknolojisi sayesinde NCR, küçük ve zor okunan barkodları bile okunabilir kılıyor.

Bu yeniliklerin yanı sıra ödeme sisteminde yapılandırılan gelişmeler sayesinde müşteriler teker teker bozuk para ödemek yerine ücreti bir kerede verebilme şansına sahip oluyorlar. İşlemleri hızlandırmak için nakit giriş – çıkış noktaları yan yana konumlandırılıp, “follow-me” (beni izle) yönlendirmeleri yardımıyla müşteriye kolaylık sağlanıyor.

:: İhtiyacınız olan teknoloji ürünlerini nereden alıyorsunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NCR’la Kolay ve Çabuk Alışveriş konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NCR’la Kolay ve Çabuk Alışveriş ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NCR’la Kolay ve Çabuk Alışveriş ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "