Okunma

Ne Kadar Drone Satıldı?


27 Haziran 2016 Pazartesi 07:00
Ne Kadar Drone Satıldı?

İnsansız hava araçları dronelar, satışa sürüldükten kısa bir süre sonra, serbest piyasa koşullarında farklı kesimlerden alıcılar bulmuştu.

Hızla büyüyen drone sanayisi, her gün yeni donanımları ile bilgisayar pazarı içerisinde önemli bir konumda yer alıyor.

Dronelar bu bağlamda büyük yazılım ve donanım şirketlere, endüstriyel holdinglere, savunma odaklı teknolojilere hizmet vermeye devam ediyor.

Business Insider‘da yer alan BI Intellegence raporu, dronelara dair satış rakamları, geleceğe ilişkin tahminler, şirketlerin insansız hava araçları teknolojisine bakışını ortaya koyuyor

16-06/27/dronesteaser.jpg

Drone raporu

İnsansız hava araçları dronelar, piyasadaki son konumları itibariyle, ticari alanda büyük bir iş alanı oluşturarak, birçok kişiye istihdam sağlıyorlar.

Yazılımcılar, satıcılar gibi sağlayıcılara da geniş bir pazar oluşturan dronelar, son dönemin teknoloji piyasasında son derece önemli bir yere sahip durumdalar.

32 sayfalık rapora ilişkin satır başları şu şekilde;

2015 yılı itibariyle 8 milyar dolar olan drone harcamalarının, 2021 yılı itibariyle 12 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

-Gelecek 5 yıl içerisinde oluşacak fiyat rekabeti, yeni donanımlar beraberinde teknolojiye yeni yakıt türleri getirilebilecek.

ABD ve AB özelindeki düzenlemeler, droneların kullanım alanlarını genişleterek, cihazlara daha belirgin hareket serbestisi sağlayabilecek. Bu da droneların kurumsal sektörde büyüyerek, ticari alanda genişlemesine neden olacak.

-İnsansız hava araçlarının çarpışmaması amacıyla getirilecek yeni düzenlemeler, droneların daha güvenli bir sürüş deneyimine sahip olmalarını sağlayacak.

-Halhazırda tarım, maden, sanayi, petrol, gaz, hizmet sektöründe görev alan droneların görev kapsamı genişleyebilir.

-Ülkeler askeri harcamalara önem vermeye devam ederlerse, droneların savunma sanayideki sayıları artacak.

:: İlgili raporda dronelara ilişkin yapılan geleceğin tahminleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Ne Kadar Drone Satıldı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ne kadar satıldıldığınıda yazsaydı keşke

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ne kadar satıldıldığınıda yazsaydı keşke

  3. SDN Okuru dedi ki:

    bende aldim internetten drone cok eglenceli

" Ne Kadar Drone Satıldı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ne Kadar Drone Satıldı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ne Kadar Drone Satıldı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "