Okunma

Nearby Hayat Yardımcınız Olacak


10 Haziran 2016 Cuma 12:30
Nearby Hayat Yardımcınız Olacak

Google’ın Android platformuna yönelik olarak hazırladığı Nearby uygulaması, kullanıcılara hayatın her alanında yardım etme hedefinde olacak.

Kullanıcıların gittikleri yerler, yaptıkları etkinlikler konusunda tavsiyelerde bulunacak uygulama, kullanıcıların daha deneyimlerini daha keyifli bir şekilde yaşamalarına olacak tanıyacak.

16-06/10/38a-googleaps-01.png

Google’ın Nearby adındaki yeni uygulaması, kullanıcılara hayatın her alanında tavsiyelerde bulunan bir asistan görevini üstlenecek.

Kullanıcıların gittikleri yerlerdeki mekanlara ilişkin tavsiyeler verecek uygulama, Google Play Store’da var olan pek çok mevcut benzer uygulamalardan bazı yönleri ile ayrılacak.

Örneğin; kullanıcının bulunduğu konuma göre bir müzeye gittiğini tespit eden uygulama, müzede kullanılmak üzere dil seçenekleri barındıran ses uygulamalarını, tarihi bilgiler içeren bir diğer uygulamayı ya da müze civarındaki cafelere yönelik tavsiyelerde bulunacak.

Kullanıcıların tavsiye ettiği uygulamaları indirmesi, tavsiye ettiği yerlere gitmesi, önerdiği aktiviteleri yapması halinde daha keyifli bir deneyim yaşaması, Nearby’nin temel amacı olacak.

Nearby’nin önereceği uygulamalar ise, en yakın eczaneyi arama yapmaksızın bulma, havaalanında kuyruk beklemeden “check-in” işlemini gerçekleştirme vb. kullanıcıların hayatlarında son derece işlevsellik kazanacağı şekilde olacak.

16-06/10/androids-nearby-app.jpg

Android Headlines’da yer alan habere göre Nearby’nin cihazlarda çalışabilmesi için ise, internet bağlantısına ek olarak bluetooth ve konum seçeneklerinin açık olması gerekecek.

Google’ın Android platformuna yönelik olarak sunduğu Nearby uygulaması Android 4.4, KitKat veya üst sürümlerini içeren Android tabanlı akıllı telefon, akıllı saat, Google Cast ürünlerinde bütünleştirilebilecek.

Günümüz sosyal hayatında, sosyal medya, sanal iletişim vb. birçok dinamik ile birlikte meydana gelen “yalnız hayatları” hepimiz farkındayız. Mevcut uygulamalar bireyleri yalnızlaştırmaya yetse de, eklenen uygulamaların ucu açık olan tüneli yavaşça kapattığını söyleyebiliyoruz.

:: Android kullanıcılarına yönelik olan gelen Nearby uygulamasını indirmeyi düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Nearby Hayat Yardımcınız Olacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Uygulama yok play store'de

 2. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar bizi bizden iyi tanıyolar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haber güzel de en azından sahte uygulamaların tuzağına düşmemek için direkt linkte verseydiniz daha iyi olurdu…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  herşeyimizide öğrenmeyiver google, birşeyin eksik kalsın

" Nearby Hayat Yardımcınız Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nearby Hayat Yardımcınız Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nearby Hayat Yardımcınız Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "