Okunma

NEC İle 3. Boyut Keyfi Yakında


15 Ekim 2008 Çarşamba 10:51
NEC İle 3. Boyut Keyfi Yakında

Japon elektronik firması NEC‘in son icadı, 3 boyutlu sinema keyifini evinize getireceğe benziyor. LCD’lerde devrim sayılabilecek, gözlüğe ihtiyaç duymadan 3 boyutlu görüntü sunabilen yeni nesil ekranları, sağ gözümüz için ayrı sol gözümüz için ayrı iki görüntünün gösterilmesi mantığıyla çalışıyor. Beynimizin bu iki görüntüyü ayırt etmesini ve sonuçta 3 boyutlu tek görüntü olarak algılamasını sağlayan sistemin, ilk olarak 12,1 inçlik LCD modeliyle piyasaya sunulması bekleniyor. Ayrıca bu ilginç ekranların seri üretimine 2009 yılında geçileceği yönünde haberler var.

:: LCD’lerin geleceği bu sistem olabilir mi?

Bilgi için: NEC
Yazan: Ruşen Göbel
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NEC İle 3. Boyut Keyfi Yakında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NEC İle 3. Boyut Keyfi Yakında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NEC İle 3. Boyut Keyfi Yakında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "