Nefes kesen Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri 2020


22 Ekim 2020 Perşembe 19:30

Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri, ilk yılında, gerçeküstü helikopter manzaralarından, drone ile yakalanan muhteşem şehir manzaralarına kadar her türden görüntüyü ve heyecan verici fotoğraflar sunuyor. Yarışmanın kurucusu Christophe Martin yarışma için: “İlk baskı için, ödüllü fotoğrafların kalitesi ve çeşitliliği, hava fotoğrafçılığının evrimini ve bugün ulaştığı standartları gösteriyor.” diyor.

Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri 2020 kusursuz fotoğraflara ev sahipliği yapıyor

Gökyüzünün sahne ışıkları altında olduğu bu çekimlerde, 22 ayrı kategoride fotoğrafçılar birinci olmak için yarıştı. İnsan yapımları, doğa, insanlar, güzel sanatlar, emlak gibi kategorilerde fotoğraflarını yarıştıran fotoğrafçılar, renkli fotoğrafların ortaya çıkmasını sağladı.

Hava-Fotografciligi-odulleri-2020-00.

Birincilik Ödülü/Sebastien Nagy

Birincilik ödülü ise drone ile çekilen Hotels “Chromata”adlı fotoğraf oldu. Sebastien Nagy’nin çektiği bu fotoğraf mimari açıdan oldukça doyurucu ve mavi renginin baskınlığı ile kendisini gösteriyor. Yunanistan’daki bir otelin tepeden çekilmiş hali olan bu fotoğraf en çok beğenilen çalışma oldu.

Hava-Fotografciligi-odulleri-2020-00

Günlük yaşam birincilik ödülü/ Duy Sinh

Günlük yaşam kategorisinde birincilik ödülü kazanan The Lady of the Sea adlı fotoğraf ise bir balıkçı teknesinden atılan ağın, kadın silüeti ortaya çıkartmasıyla oluşmuş. Duy Sinh‘in çektiği bu kare Vietnam’dan.

Hava-Fotografciligi-odulleri-2020-03

İkincilik Ödülü/Suirong Huang

İkincilik ödülünün kazanını ise Hong Kong’da yer alan Uluslararası Finans Merkezi’nin fotoğrafını çeken, Suirong Huang’un oluyor. Yılda bir kez bu şekilde görünen binanın sisler içindeki halini yakalayan fotoğrafçı ikincilik ödülüne layık oluyor.

Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri 2020 için toplamda 65 ülkedeki fotoğrafçılar başvuru yaptı. Belçika, 10 ödülle en çok ödülü kazanan fotoğrafçılara sahne olurken, Rusya dokuz ödülle en çok ödül alan ikinci ülke oldu. İngiltereli fotoğrafçılardan ise 8’i ödül ile evlerine dönmüş oldu.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nefes kesen Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri 2020 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nefes kesen Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri 2020 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nefes kesen Hava Fotoğrafçılığı Ödülleri 2020 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  2. 2 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  4. 4 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  5. 5 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  6. 6 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  7. 7 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  8. 8 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  9. 9 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  10. 10 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC