Okunma

Nesnelerin İnterneti için Büyük Girişim


31 Mayıs 2016 Salı 09:01
Nesnelerin İnterneti için Büyük Girişim

Nesnelerin interneti için Dünya çapında yaygınlaşmakta olan düşük enerjili geniş ağ teknolojisini kullanan bir girişim olan Skysens 2014 yılında hayata geçmiş olan bir fikir.

Global teknoloji dünyasında nesnelerin interneti konusunda büyük gelişmeler ve çalışmalar yapılmaya devam ederken, firma tarafından sunulan çözümler şu an için kullanılan GSM bazlı ve düşük maliyetli çözümlerden yola çıkarak yeni fikirler ortaya atmayı planlıyor.

16-05/31/nesnelerin-interneti-1.jpg

IoT cihaz pazarında şu an için net bir fiyatlandırma bulunmayan girişimde, kullanıcı isteklerine, satılan donanım ya da donanımın da içinde bulunduğu projelerin teslimine göre fiyatlandırılıyor. IoT alanında tecrübe sahibi olan Emronic firması tarafından 2014 yılı başında hayata geçirilen Skysens girişimi şu an için 5 kişilik çekirdek bir ekibe sahip olsa da, yapılan proje dönemlerinde bu sayı 10‘a kadar çıkabiliyor.

Skysens ağırlıklı olarak bölgesel takip sistemi, enerji ölçümü, akıllı tarım uygulamaları gibi alanlarda kullanılıyor. Ağırlıklı olarak Türkiye‘deki müşterilere hizmet veren firma, sektörel yelpazenin geliştirilmesi adına EMEA bölgesinde işbirliği planlarının olduğunu da belirtti.

:: Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan nesnelerin interneti hakkında neler düşünüyorsunuz? 
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nesnelerin İnterneti için Büyük Girişim”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ingilizcedeki en nefret ettigim kelime Internet of Things, Turkceye de giriyor. Boyle denmesi bir tek bana mi sacma gelmiyor ?

" Nesnelerin İnterneti için Büyük Girişim konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nesnelerin İnterneti için Büyük Girişim ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nesnelerin İnterneti için Büyük Girişim ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "