Okunma

Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı!


01 Aralık 2017 Cuma 15:30
Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı!

1967 yılında kurulduğundan bu yana Türkiye’nin telekomünikasyon altyapısının kurulmasında ve telefon hizmetlerinin Anadolu’nun tamamına yaygınlaştırılmasında önemli rol oynayan Netaş, 2017’de 50. yılını kutladı.

50 yılının kutlamaları kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın konuşma yaptığı etkinlik 29 Kasım Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşti. Etkinlikte, Netaş ve yeni ortağı, dünyanın önde gelen çok uluslu bilişim çözüm ve sistemleri üreticisi ZTE, Türkiye bilişim sektörünü geleceğe taşıyacak yatırımların ilk adımını da attı.

Biz de Netaş CEO‘su Müjdat Altay ile Netaş’ın 50 yılını kutladığı bu özel gün hakkında konuştuk. Şirketin geçmişinden bahsedip ve gelecek planlarına değindik.

Netaş 50. yıl kutlamalarında T.C. Başbakanı Binali Yıldırım konuşma yaptı

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay etkinlikle ilgili olarak, “Türkiye telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri sektöründe çığır açan ilkleri barındıran 50 yıllık tarihimizde yeni ortağımız ZTE’nin gelişi daha şimdiden çok özel bir yere sahip.

Netaş ve ZTE ArGe güçlerini birleştirerek, yepyeni bir ürün portföyüyle iç ve dış pazarlara açılacak, Netaş’ın Türkiye’de üretilmiş teknolojilerin dünya pazarlarına ihracatı alanındaki liderliğini pekiştirecektir. Kamu ve özel sektörden müşterilerimiz, tüm iş paydaşlarımız ve çalışanlarımızla beraber olacağımız 50. yıl buluşmamızda bu yönde yeni yatırımların ilk adımını atacağız.

Bu önemli dönüm noktasında başarımızda büyük desteği olan Sayın Başbakanımızın, bir kez daha teşrifleriyle yanımızda olmasından büyük kıvanç duyacağız,” dedi.

Netaş’ın Ankara’da düzenleyeceği 50. Yıl Ankara Zirvesine Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra, ZTE Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Yin Yimin, Kıdemli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Stratejiden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Jane Chen ve Küresel Satıştan Sorumlu Başkan Zhang Zhenhui de katıldı.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı!”

  1. Kerim dedi ki:

    Bizde netas in bildigin kablolu telefonu daha duruyor. Canavar gibi calisiyor halen.

  2. efkan dedi ki:

    Netaş gibi bir firmanın haberi neşet Ertaş diye okunabilir mi, bknz ben

  3. Kerim dedi ki:

    Netas ne toprak haci. Bunlarin hepsi bos isler.

" Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netaş teknoloji sektöründeki 50. yılını kutladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "