Netflix kendi kendini hayal kırıklığına uğrattı


18 Temmuz 2019 Perşembe 12:00
Netflix kendi kendini hayal kırıklığına uğrattı

Şirketler 2. çeyrek raporlarını yayınlamaya başladı. Gelir durumu en çok merak edilen şirketlerden biri olan Netflix de Nisan-Haziran dönemine ilişkin üç aylık raporunu yayınladı. Netflix 2. çeyrek gelir raporları beklentileri ne yazıkki karşılayamadı.

Netflix 2. çeyrek gelir raporları açıklandı!

Netflix, Nisan-Haziran dönemine ilişkin üç aylık raporunu yayınladı. Şirketin ABD ve uluslararası pazarlardaki tahmin ettiği yükselişi yakalayamadığını gösteren raporlar oldukça dikkat çekti.

Açıklanan raporlara göre, beklenen yeni üye sayısına ulaşamayan şirket hisse başına kazanç ve toplam gelir noktasında olsa bile, hisse senetleri yüzde 10 oranında düştü. Yatırımcıların raporlarına göre Netflix, en belirgin abone kaybını aylık fiyatın arttığı pazarlarda yaşadı.

Netflix 2. çeyrek gelir raporları açıklandı! - ShiftDelete.Net (2)

Şirket, ABD’de 352.000 yeni üye beklerken sadece 126.000 yeni üye kazanabildi. Küresel pazarda ise öngörülen 4.81 milyon yeni kullanıcı yerine yalnızca 2.83 milyon kullanıcıyı platforma kattı. Temel neden, yeni içeriğin olmayışı ve fiyat politikasındaki değişikliklerin olduğu düşünülüyor. Ancak yıllık resme bakıldığında, küresel akışta ücretli üyelerin sayısı yüzde 21.9 artışla 151 milyonun üzerine çıktı.

Fakat bir üyelikten birden fazla kişinin farklı cihazlarda izlediği göz önünde bulundurulduğu zaman bu rakamların ortalama 3 katı büyüklüğünde izleyici kitlesi olduğu düşünülüyor.

Şirketin yakın zamanda The Office ve Friends olmak üzere iki önemli diziyi rakibi HBO Max’a kaptırmasıyla da platforma olan talebin düştüğü tahmin ediliyor. Fakat şirketin içerik yöneticilerinden Ted Sarandos, “Yeni sezon için orijinal içeriklere yatırımı artırarak kullanıcıları daha fazla platformda tutmayı planlıyoruz.” dedi.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Netflix kendi kendini hayal kırıklığına uğrattı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  iOS 11 altı cihazlara kurulmuyor ve saçmalıktan öte çoğu kullanıcı hala ios 9 ios 10 kullanıyor adam netflix için cihazını güncellemez güncelleyemeyenlerde var sırf bu yüzden aboneliğini iptal eden insanlar var cihaz desteğini kesersen millette aboneliğini keser.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Dark izliyorumdur…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Mood

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Disney gelince bütün kartlar baştan dağıtalacak. Çok ciddi bir içerikle geliyorlar.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Saçma fiyat uygulaması var.

" Netflix kendi kendini hayal kırıklığına uğrattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix kendi kendini hayal kırıklığına uğrattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix kendi kendini hayal kırıklığına uğrattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!