Netflix için yapılan projeksiyon cihazı konsepti


02 Ekim 2020 Cuma 21:09
Netflix için yapılan projeksiyon cihazı konsepti

Pek çok konsept tasarımı yapılıyor. Markaların resmi olarak çıkartmadığı ama çıkartsaydı çok güzel olurdu denebilecek tasarımlar konsept olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar arasında iPhone için tasarlanan o muazzam konsept tasarımlarının yanında bir de Instagram için tasarlanan ve eğer bir fotoğraf makinesi çıkartmış olsaydı nasıl görünürdü senaryosuna dayanan bir tasarım da bulunuyor. Bunlara yakın zaman içinde Netflix 4K bir projeksiyon cihazı tasarlasaydı nasıl olurdu? Sorusu üzerinden gerçekleştirilen bir konsept ekleniyor.

Netflix 4K bir projeksiyon cihazı olsaydı böyle mi görünürdü?

Salgın döneminde milyonlarca kişi evlere kapandı ve daha fazla içerik izlemeye başladı. Koronavirüs salgını Netflix’in abone sayısını önemli ölçüde artırmasını sağladı. Bilgisayar veya telefon ekranını yeterli bulmayan kişiler Netflix’te izledikleri içerikleri televizyonlarıyla izlemeye başladı.

Netflix-4K-bir-projeksiyon-cihazi-01

Haliyle televizyon kullanım oranları da artmış oldu. Televizyona alternatif olarak görülen projeksiyon cihazları da son dönemde tekrar revaçta. Bunun nedeni ise eve kapanan insanların arkadaşlarıyla ya da aileleriyle evinde içerik izlemesinden kaynaklanıyor. İşte Big Frogs Studio tam da bu mantıktan ilerleyerek, Netflix bir projeksiyon cihazı tasarlamış olsaydı, nasıl olurdu? Sorusunun cevabını vermiş.

Netflix-4K-bir-projeksiyon-cihazi-00

Çok şık görünen bu konsept tasarımda Bluetooth özelliğine yer veriliyor. Ev sineması oluşturmak adına düşünülen bu cihaz, 4K görüntü kalitesine sahip. Pek çok cihazı desteklemesi için arka tarafta 9 adet farklı bağlantı çıkışı bulunuyor.

Bluetooth özelliği sayesindeyse hoparlör ünitesi ile eşleşebiliyor. Şu an için konsept olarak karşımıza çıkan bu cihaz, gerçek hayata geçmiş olsaydı kullanmak ister miydiniz? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Netflix için yapılan projeksiyon cihazı konsepti”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu özelliklerle projeksiyon alınmaz lümen kaç olsa iyi okur–konranst oranları ne–lambasi LED mi–android sürümü ne–kac inç görüntü oluşturabiliyor en başarılı olduğu uzaklik ve inç ve en önemlisi deneme videoları

" Netflix için yapılan projeksiyon cihazı konsepti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix için yapılan projeksiyon cihazı konsepti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix için yapılan projeksiyon cihazı konsepti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!