Okunma

Netflix: Artık tuvalette bile dizi izliyoruz!


22 Ocak 2018 Pazartesi 23:00
Netflix: Artık tuvalette bile dizi izliyoruz!

Netflix, 22 ülkeden 37 bin kişinin katılımıyla bir araştırma sonucu yayınlandı. Araştırmaya göre dizi ve film izleme alışkanlığı artık ev ile sınırlı kalmıyor. İnsanlar artık dizi veya filmleri otobüs, kafe, sokak, hatta tuvalette bile izliyorlar.

Türkiye‘deki Netflix kullanıcıları daha çok otobüslerde dizi ve film izliyorlar. Dünya çapında yapılan araştırmanın sonucunda dünya genelindeki kullanıcıların %67‘si, Türkiye kullanıcılarının ise %77‘si işe gidiş-dönülerde, otobüs yolculuğu yaparken veya uçaktayken film ve dizi izliyor. Ayrıca Türkiye kullanıcılarında %50‘si için Wifi bağlantısı rahat bir koltuktan daha önemli durumda.

Netflix Türkiye kullanıcılarının dizi-film analizini ortaya çıkardı!

Netflix, kullanıcılara dizi veya filmleri en çok hangi ortamda izlediklerini sordu. Türkiye kullanıcıların %7’si tuvalette cevabını verdi. Ülkemizdeki kullanıcıların %44’ü uçakta, aynı şekilde %44’ü işe gidip gelirken dizi-film seyrediyor. Bununla birlikte %21 Türkiye kullanıcısı dışarıda dizi-film izlerken başkalarının yorum yaptığını, %47‘si ise dışarıda film ve dizi izlemenin etrafındakilerle muhabbet etmekten daha önemli olduğunu söyledi.

netflix

Aynı zamanda %27‘lik bir kısım ise ekrana baktıklarında etrafındakileri görmezden ve duymazdan geldiğini ifade ediyor. Araştırmanın bir başka sonucu ise ülkemizdeki kullanıcıların %72’si kalabalıklar arasında kahkaha attıklarını, %15’i ise göz yaşı döktüklerini söylüyor.

:: Araştırma sonuçları hakkında neler düşünüyorusunuz ?
yazarYunus Emre Çakır

2008 yılından beri teknoloji ile iç içe yaşayan Yunus Emre, son zamanlarda oyunlara yönelerek bu alanda makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Netflix: Artık tuvalette bile dizi izliyoruz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix: Artık tuvalette bile dizi izliyoruz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix: Artık tuvalette bile dizi izliyoruz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "