Okunma

Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi


07 Kasım 2019 Perşembe 21:00
Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi

Başta Apple TV+ ve Disney Plus olmak üzere rakipleri her geçen gün artmasına rağmen, liderliği korumaya devam eden Netflix’in kurucusu ve CEO’su Reed Hastings, bu rekabet konusunda oldukça ilginç açıklamalarda bulundu.

Hastings’e göre ciddi rekabetin olduğu bir ortamda tüketicilerin tek bir servise abone olmalarını beklemek gerçekçi değil. Netflix’in pazardaki konumuna güvendiğini söyleyen CEO’ya göre gerçek başarı abonelik rakamlarında değil.

Netflix CEO’su Reed Hastings açıklamaları ile gündemde!

İnsanların bu platformlarda harcadıkları zamanın, abone sayısından çok daha değerli olduğu belirtiliyor. Tabi, rekabet nedeniyle daha fazla çalışmaları gerektiğinin farkında olduğunu belirten Netflix CEO’su şirketin yatırımlarını artırmaya hazırlandığını dile getirdi.

İçeriklerde reklamlara yer verilmediği ve bu şekilde devam edileceği belirtiliyor. Rakamlar ile konuşmak gerekirse Netflix’in içerisinde bulunduğumuz 2019 yılı için ön gördüğü içerik maliyeti 15 milyar dolar seviyesinde.

Bunlara ek olarak son dönemde çevrimiçi dizi ve film izleme platformlarında görmeye başladığımız tiyatro konusu da Netflix’in CEO’suna soruldu. Ancak, Netflix’in şu anda tiyatroyu ekrana taşımak gibi bir planı bulunmuyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi”

  1. Anonim dedi ki:

    Hiç akıla gelmeyecek birşey yaparsın taklitlerin arkandan koşar ama ilk defa snapchat i instagram geçti bence ama fake hesaplarla
    Netflix te tek üyelikle beş kişi kullanıyoruz mesela

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Lisans alıp RTÜK denetimine girdiği için favorim Netflix tir. Adamlar işine bakıyorlar, başka taraklarda bezleri yok.

" Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "