Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon


26 Ocak 2021 Salı 15:30
ABONE OL
Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon

Netflix’in ocak ayında yayımladığı ve kısa süre içinde bütün dünyada ilgi çeken yeni Fransız dizisi Lupin, rekoruyla beraber geldi. Platformun en çok izlenen yapımları arasında uzun bir süredir ilk 10’da yerini alan Lupin, için ilk ayında 70 milyonun üzerinde bir izlenme bekleniyor. Bu sayı ise yine Netflix’in oldukça popüler hale gelen The Queen’s Gambit dizisi için belirlenen sayıdan yaklaşık 10 milyon daha fazla. Bu ise yeni bir rekorun yolda olduğunu gösteriyor.

Netflix Lupin ile yeni bir rekor kırabilir

Dizi aynı isimli 1905’te yayımlanan ve Fransız romancı Maurice LeBlanc’ın kaleme aldığı roman serisinden uyarlama olmasına rağmen Lupin’in doğrudan Arsène Lupin karakterine odaklanmak yerine, ondan esinlenen bir karakteri merkezine yerleştirmesi dikkat çekiyor. Yani burada özgün esere bağlılıktan öte yalnızca hikaye genel hatlarıyla benzerlik taşıyor.

Orijinal yapımdaki eserde fantastik öğeler bizleri karşılarken, Netflix dizisi Lupin’de böyle bir durum söz konusu değil. Oysa dizinin esinlendiği romanlarda yaşam iksirinden felsefe taşına oradan da büyü ve simya gibi daha fantastik ögelerle karşılaşmak mümkündü.

Netflix Lupin

Dizi yayımlandığı günden beri çok sevilmiş olmasına rağmen, Sherlock Holmes esiriyle benzerlikler taşıdığı da söyleniyordu. İki yapımda da çok sevilen serilerin uyarlamalar olması ve iki dahiye yer veriyor olması dikkat çekmişti.  Sherlock zekasıyla suçları kolayca çözerken Arsène zekasını soygunlar için kullanıyor. Genel anlamda benzerlikler taşıyan iki karakter olsa da temelde ayrıldıkları noktalar da çok bulunuyor.

Dizi, 8 Ocak 2021 tarihinde izleyicilerin karşısına çıktı. Ünlü oyuncu Omar Sy‘ı Assane Diop adlı karakterle birlikte başrolde izlediğimiz dizi Fransız bir hırsızın hikayesini bizlere aktarıyor. Şu anda platformda 5 bölümlük bir dizi olarak yerini alan Lupin, Türkiye de dahil olmak üzere ABD, Brezilya, Arjantin, Almanya, İtalya ve İspanya‘da en çok izlenen yapımlar arasında uzun süre zirvede kaldı.

Mini dizi olarak tasarlandığı aktarılan dizinin şu anda 5 bölümü sistemde olmasına rağmen, IMDb’de de 7 bölüm gözüküyor. Birinci kısmın ardından ikinci kısmın ne zaman yayımlanacağı henüz belli olmasa da 2 bölüm için izleyicilerin biraz beklemesi gerekebilir.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
ugah6aiw
ugah6aiw
1 ay önce

ne benzerlik ama birisi Arsen Lüpen diğeri Holmes…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Beş para etmez. Beceriksiz suçlunun biri.

OneDay
OneDay
1 ay önce

Mantık hataları ile dolu saçma salak bi dizi

" Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  2. 2 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  3. 3 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  4. 4 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  6. 6 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  7. 7 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  8. 8 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  9. 9 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  10. 10 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!