Okunma

Black Mirror’dan sıkılanlara Clickbait geliyor


26 Ağustos 2019 Pazartesi 11:08
Black Mirror’dan sıkılanlara Clickbait geliyor

Netflix, dijital çağın tehlikeleri hakkındaki öngörülerini daha önce Black Mirror serisi ile karşımıza çıkarmıştı. Ancak, yayın platformu bunu yalnızca Black Mirror ile yapmayacak. Şirket, sosyal medyanın tehlikelerini Clickbait dizisi ile ele alacak. Netflix Clickbait ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı.

Tony Ayres 

Netflix Clickbait ile geliyor

Netflix Clickbait dizisi ile birlikte sosyal medyanın tehlikelerine değinecek. Bir gerilim serisi olarak karşımıza çıkacak olan dizi, gerçek dünya ile çevrimiçi dünyadaki kimlikler arasındaki boşluklara odaklanacak. Tehlikeli ve kontrol altına alınamayan insan dürtülerinin sosyal medyada nasıl körüklendiği gözler önüne serilecek. Dizide hangi oyuncuların yer alacağı ve ne zaman karşımıza çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Şimdilik dizinin gerilim türünde olacağını biliyoruz. Netflix dünyasında Amerika dışındaki ülkelerin yapımlarını da görüyoruz. Yeni dizi de Avustralya yapımı olacak. Dizi toplamda 8 bölümden oluşacak. Çekimler Melbourne’da yapılacak.

Dizide Avustralyalı film yapımcısı Tony Ayres ile birlikte Christian White’ın imzası bulunacak. Ayrıca yapımcılığını ise David Heyman üstlenecek. Ayres’i The Slap ve Glitch’ten, Heyman’ı ise Harry Potter ve Gravity gibi filmlerden tanıyoruz.

Yeni dizi ile ilgili açıklama yapan Ayres, dizinin küresel erişim ve etkiye sahip olacağını söyledi. Ayrıca bunu bir tutku projesi olarak nitelendirdi.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Black Mirror’dan sıkılanlara Clickbait geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Black Mirror’dan sıkılanlara Clickbait geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Black Mirror’dan sıkılanlara Clickbait geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "