Netflix kullanıcıları uyuyamıyor! İşte şaşırtan sonuç


25 Mayıs 2020 Pazartesi 10:30
Netflix kullanıcıları uyuyamıyor! İşte şaşırtan sonuç

Netflix filmleri ile birlikte vakit geçirenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Corona virüsü yüzünden dışarıya çıkmayan birçok kullanıcı, Netflix tarafından yayımlanan içeriklere yöneliyor. Peki kullanıcılar bu platformdan nasıl etkileniyor?

Netflix filmleri insanları nasıl etkiliyor?

SleepStandards tarafından paylaşılan bir araştırmaya göre bazı Netflix kullanıcılarının en az 7 saat uyumak için bile vakti olmuyor. ABD’de yapılan bu anket, 30 gün boyunca devam ettirildi ve 1032 kişinin katılımı ile tamamlandı.

SleepStandards yetkilileri ilginç sonuçların elde edildiğini açıkladı. Ankete katılan en genç kişinin 18 yaşında olduğu öğrenildi. En yaşlı kişinin ise 79 yaşında olduğu ifade edildi.

Bu araştırma, Amerikalıların Netflix alışkanlığını ortaya koydu. Buna göre ABD’li olan kişilerin yüzde 99.1’inde bir Netflix hesabı mevcut. Ayrıca bu kişilerin her gün bir film veya bir şov izlediği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Netflix filmleri

Bu ankete katılanların yüzde 50.7’sinin erkek olduğu açıklandı. Yüzde 48.9’luk kısmı ise kadınlar oluşturdu. Yüzde 0.4’lük kısım ise cinsiyetinin farklı olduğunu ifade etti.

Ankete katılanların yüzde 22.1’i X kuşağını temsil ediyor. Z kuşağı ise yüzde 10.9’luk bir kısmı kaplıyor. Geriye kalan yüzde 6.6’lık kısım ise 2. Dünya Savaşı ile Soğuk Savaş arasındaki dönemde doğmuş insanları gösteriyor.

Milenyum olarak adlandırılan kesim ise yüzde 60.1’lik bir oran ile dikkat çekiyor. Son olarak yaşı 74 ila 91 arasında olanların yüzdesi sadece yüzde 0.2 olarak gösteriliyor. Peki Netflix uykuyu nasıl etkiliyor?

Netflix

Netflix uykusuzluğa sebep oluyor mu?

Ortaya çıkan sonuçlara göre Netflix kullanıcılarının büyük çoğunluğu bir filmi veya bir şovu izlemek adına uykusundan fedakârlık ediyor. Araştırmaya göre Netflix kullanıcılarının yüzde 25’i 7 saatten fazla uyuyor.

Kullanıcıların büyük bir bölümü 6 ila 7 saat arasında uyuyor. Bu kategoride yer alan kişiler yüzde 55.7’lik bir kısmı temsil ediyor. Ankete katılanların yüzde 14’ü sadece 5 ila 6 saat arasında uyuyor.

Geriya kalan yüzde 4.3’lük kısım ise 4 ila 5 saat arasında uyuyor. 4 saatten az uyuyanların oluşturduğu bölüm yalnızca yüzde 1’lik bir yer kaplıyor. Netflix’e ayrılan sürelere bakarsak karşımıza daha da ilginç sonuçlar çıkıyor.

Netflix filmleri insan hayatını nasıl etkiliyor

Kullanıcıların yüzde 35.6’sı Netflix’e günde 1 ila 2 saat ayırıyor. Bu oranı yüzde 26.2’lik bir kesim takip ediyor. Bu kesimin Netflix’e günde 2 ila 3 saat ayırdığı belirtildi. Bu konuda 3 ila 4 saat harcayanlar  yüzde 19.9’luk bir kısmı kaplıyor.

Netflix’e 4 saatten fazla süre ayıran kullanıcıların oranı ise yüzde 9.3 olarak açıklandı. Son olarak dizi veya film izlemek için bu platforma 1 saatten az bir süre ayıranların oranı sadece yüzde 9.

Bu ankette yer alan Milenyum jenerasyonunun yüzde 82.39’u Netflix’e 5 saatten fazla bir süre ayırıyor. Bunun dışında bu ankete katılan Amerikalıların yüzde 46’sı, uykusuzluk problemlerinin Netflix ile vakit geçirmeye başladıktan sonra ortaya çıktığını kabul etti.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Netflix kullanıcıları uyuyamıyor! İşte şaşırtan sonuç”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsan ömrünü boş işlerle geçiriyor. Farkında misiniz dünya
  insanı aldatmasın

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Katılıyorum hacı beyni yiyip bitiriyor kolaylığı ve sürekliliği çeşitliliği bırakmana engel oluyor sosyal medya da üstüne tuzu biberi oluyor

" Netflix kullanıcıları uyuyamıyor! İşte şaşırtan sonuç konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix kullanıcıları uyuyamıyor! İşte şaşırtan sonuç ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix kullanıcıları uyuyamıyor! İşte şaşırtan sonuç ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!