Netflix milyonlarca abonesini kaybedebilir!


18 Ocak 2019 Cuma 18:30
Netflix milyonlarca abonesini kaybedebilir!

Dünyanın en popüler film ve dizi izleme platformu Netflix, ülkemizde oldukça yaygınlaşırken, ABD’de artık evdeki televizyonların vazgeçilmez bir parçası olmaya başladı. Bu yükseliş Netflix’in 2018 raporuna damgasını vuruyor.

2018 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 35 büyüme sağlanırken, kısa süre önce Netflix’in tüm üyelik paketlerinde fiyat artışına gideceği açıklandı. İnsanların her ay ödedikleri ücrete birkaç dolar daha eklenmesinden rahatsız olmayacağı düşünülmüş olabilir, ancak yapılan araştırmalar bunun tam tersini gösteriyor.

Netflix fiyat artışı ile milyonlarca abonesini kaybedebilir!

Araştırma şirketi The Diffusion Group, Netflix abonelerinin fiyat artışına vereceği tepkiyi öğrenmek için bir anket düzenledi. Yüzde 8’lik kesim 1 dolarlık bir fiyat artışı sonrasında aboneliği iptal edeceğini söylerken, yüzde 8’lik kısım ise daha düşük fiyatlı pakete geçeceğini belirtti.

Fiyatta 3 dolarlık bir artış yapılması durumunda insanların vereceği tepki sorulduğunda ise, yüzde 16’sı aboneliği iptal edeceğini, yüzde 22’si ise daha düşük fiyatlı bir pakete geçiş yapacağını söyledi.

Netflix’in her üç paketinde yapacağı zam, yüzde 12.5 ile yüzde 18 arasında değişkenlik gösteriyor. Yüzde 8’in aboneliğini iptal ettiğini düşündüğümüzde, bu Netflix’in 4.6 milyon abonesini kaybetmesi anlamına geliyor.

Tabi, bunlar sadece bir araştırma sonuçları. İnsanların yüzde kaçının fiyat artışı sonrasında aboneliğini iptal edip etmeyeceğini veya Netflix’in bu konuda bir düzenlemeye gidip gitmeyeceğini şu anda bilmiyoruz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Netflix milyonlarca abonesini kaybedebilir!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  netoya geçmedim geçmeyeceğim . dizi izlemek için de para vereceksek ölelim artık .

  benim en büyük korkum ki umarım birgün olmaz 😀 birgün bütün dizilerin paralıya geçmesi . yani tv kanallarının da aylık ücretli pakete geçip uydu yayının kalkması

  nasıl ki tv bitti . şimdi televizyonu açtığınızda karıncalı görüyorsunuz neden yayın yok neden çünkü uydu verici vs vs almak zorundasın

  işte gelecekte birgün de ; aylık satın aldığın paket yoksa karıncalı izleyeceksin . karıncalı derken eski den Cıne5 de dur aradaki buğulardan belki görürüm değil . direk sadece karıncalanmış ekran 😀

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben ev deki interneti iptal ettirdim keriz değilim 90 lira 16 mbps hıza bu parayı vermem bu zamlar falan torrent zihniyetini çoğaltır millet müzik dinlemek için dizi izlemek için paket alamaz hale geldi yükler torrenten izler yada dinler 20 Gb mobil paket ile idare ediyorum artık müzik dizi falan umrumda değil elimi cebime atınca boşluk hissediyorum ay sonu liseli ergenlere hayat kolay tabi onlar ev geçindirmiyorlar şimdi çıkar biri 10 liranın lafını ediyorsun der ediliyor malesef bu devirde 80 tane yük var sırtımızda

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim ülkemizde bu tür abonelikler ağır bir yük oluyor, onlar da para var, onlara koymuyor. Müzik dinleyeceksin para ver, film izleyeceksin para ver 🙂 internete zaten zammı geçirdiler, ona para ver, cep telefonu taahhütlü ona para ver. 🙂 ver allah ver 🙂 bize kim zam verecek 🙂 her şeye %50 – 60 zam, maaşa %20 zam. Ona da zorunlu bireysel emeklilik zorunlu, son 6 ay vergi kesintisi var. Et 50 tl, soğan 7, beğenmediğin ıspanak 7, bir biraz 12 tl, emeklilik mezarda, yaşarken alırsan önüne 800 tl atarlar..! al onunla yaşa. allah hepimize yardım etsin.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Gelişmiş ülkelerde böyle şeyler çerez parası ancak ülkemizde herşeye en az %50 zam gelirken maaşlara gelen zam çok az yani alım gücü düşüyor. Enflasyon giderek büyüyor ekonomi çok kötü. İnternet bağlantılarında hız düşerken fiyat yükseliyor. Bırakın interneti ülkece kalitemizde düştü ortadoğu ülkesi olduk.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye için geçerli değil bilginiz olsun

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   sen öyle san dostum bugün gelmez yarın gelir

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben mecburen iptal ettirdim zam yapmasına bile gerek yok ülkede her şeye artık o kadar zam geldi ki bir de Netflix e para veremiyorum artık.

" Netflix milyonlarca abonesini kaybedebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix milyonlarca abonesini kaybedebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix milyonlarca abonesini kaybedebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!