Okunma

Netflix’ten milyon dolarlık yatırım beklentisi!


19 Nisan 2019 Cuma 09:59
Netflix’ten milyon dolarlık yatırım beklentisi!

New York’taki birçok prodüksiyon şirketi ile iş birliği içerisinde çalışan Netflix‘ten bir yatırım daha bekleniyor. Beklentiler doğru çıkarsa şirket, en büyük prodüksiyon şirketlerinden biri olan NYC’ye yatırım yapacak. Bu yatırım ile birlikte Netflix, daha geniş bir içerik yelpazesi sunabilecek.

Netflix 100 milyon dolarlık yatırıma mı hazırlanıyor?

Netflix’in dizi ve film kapasitesini daha genişletmek için yapacağı yatırımla birlikte yüzlerce kişiye daha imkanı sunabilecek.

Netflix’in New York’taki şirketlere yatırım yapmasının en büyük sebebi, devletin Netflix’e sunmuş olduğu finansal teşvikler. Hükümet, Netflix’e 10 yılda 4 milyar dolara kadar vergi indirimi sunuyor.

Bu durum bölgeden çekilen teknoloji ve medya şirketlerinin bölgeye biraz daha bağlanmasına sebep olacak. Bunun yanı sıra bu yatırımların önümüzdeki günlerde hızla artması da beklentiler arasında yer alıyor.

New York Valisi Cuomo, Netflix’in iş miktarını biraz daha arttırması gerektiğini ve NYC’ye 100 milyon dolara kadar yatırım yapması gerektiğini vurguluyor.

Henüz Netflix’ten resmi bir açıklama gelmiş değil. Eğer bu haberler doğruysa önümüzdeki günlerde resmi bilgiler de karşımıza çıkar.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Netflix’ten milyon dolarlık yatırım beklentisi!”

  1. Anonim dedi ki:

    Hükümet 4 milyar dolarlık destek veriyor…! Netflix le hangi şirket, rekabet edebilcek acaba ?

" Netflix’ten milyon dolarlık yatırım beklentisi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix’ten milyon dolarlık yatırım beklentisi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix’ten milyon dolarlık yatırım beklentisi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "