Netflix’in duraklama dönemi: Düşüş başladı!


21 Nisan 2021 Çarşamba 01:55
ABONE OL
Netflix’in duraklama dönemi: Düşüş başladı!

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu deyince akla gelen ilk firmalardan olan Netflix; geçen senenin bu dönemine kıyasla oldukça az abone kazandı.

Hesap paylaşımı yasağı ve neredeyse tüm ülkeleri kapsayan zamlı tarifeleriyle tepki çeken platformun Türkiye’de 2021 Mart ayı itibariyle 3.5 milyon abonesi bulunuyor.

Pandemi Netflix’i kötü etkiledi

Netflix’in, son kazanç raporuna göre 2021’in ilk çeyreğinde 4 milyon net yeni abone ekleyerek toplam abone sayısını 207,6 milyona çıkardı.

Netflix orijinal içerik

Geçen sene bu aylarda 15,77 milyon abone kazanan Netflix’in, bu sene oldukça düşük abone kazanması 210 milyon abone hedefinin gerisinde kalmasına sebep oldu. Ayrıca çevrimiçi dizi ve yayın platformlarında artan rekabet en çok Netflix’i etkilemiş gözüküyor. Daha geçtiğimiz günlerde Disney+ 100 milyon aboneyi geçmişti.

Netflix düşüş hakkında yaptığı açıklamada: “2020’deki Covid-19‘un tüm dünyaya daha yeni yayılması ve bu yılın ilk yarısında Covid-19 sebebiyle üretim gecikmeleri nedeniyle abonelik büyümesinin yavaşladığını düşünüyoruz. En büyük hitlerimizden bazılarının ve heyecan verici bir film dizisinin; yeni sezonlarının geri dönüşü ile güçlü bir ikinci yarı yükselişe geçmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Netflix bu yıl orijinal içerikleri için 17 milyar dolarlık bütçe ayırdı

Birinci çeyrekte şirketin kârında ve abone sayısında bir artış görünürken, 2021’in ikinci çeyreği Netflix için durağan geçiyor. Netflix bu yıl 208.600.000 abone sayısına ulaşacağını tahmin ediyor. Şirket 2021 yılı için orijinal içeriklere 17 milyar dolarlık bir bütçe ayırdı.

Netflix yeni içeriklerine çok fazla para harcayacak. Brezilya ve Hindistan dışında dünyadaki tüm Netflix yapımlarının çekimleri yeniden başladı. Netflix’te 2021 yılında bir önceki yıla göre daha fazla orijinal içerik olacak. Netflix’in yakında yayınlanacak olan orijinal içerikleri hakkında fazla bilgi bulunmuyor. Netflix içerisinde gerçekleştirilecek yatırımcı toplantısının ardından orijinal içeriklerin neler olacağı duyurulabilir.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

diğer dizilerin 2. 3. sezonlarını bekliyoruz netflix ne yapıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

bence önce fiyatlarını düşürsünler…

fatih
fatih
26 gün önce

fiyat zamlanınca bıraktım protesto için. ekmek değil su değil. her şeye zam geliyor zaten bir de senin zammını kaldıramam doğrusu. zaten kupkuru içerik zayıf bir de zam yapıyorsun! bir sürü de rakibin oldu artık senin fiyat düşürmen gerekir bu pandemide bırak zam yapmayı!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Artık eskisi gibi içerik üretemiyorlar ürettikleri de çekici olmayı boş ver daha çok itici oluyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Dışarı salın bizi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Önce dizilerin sezon arasını kısaltsınlar. Bir diziye başlıyorsun dizi sarıyor, sezon bitiyor. Bir daha ki sezon salı günü Cuma namazından sonra.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Her yapımında politik doğruculuk yapcam diye içine ettiler güzelim dizilerin

" Netflix’in duraklama dönemi: Düşüş başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix’in duraklama dönemi: Düşüş başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix’in duraklama dönemi: Düşüş başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!