Okunma

Netflix, rekabette yeni hamle hazırlığında


19 Eylül 2019 Perşembe 14:53
Netflix, rekabette yeni hamle hazırlığında

Çevrim içi platformlar arasında en popüler yapımlara imza atan ve rekordan rekora koşan Netflix yeni bir karar vermeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan tahminlere göre Netflix rekabetçi kalmak adına ödüllü film ve ödüllü yönetmenler için ekstra bir plan hazırlıyor.

Bildiğiniz gibi yakın zaman önce ilk Creative Emmy Ödülleri yapılmış ve platform birçok yapımıyla ödül almıştı. Diziler tarafında oldukça sevilen ve beğenilen yapımları bünyesinde toplayan platform ne yazıkki beklediği ivmeyi film tarafında yakalayamamış gibi duruyor.

Bu konuya dair Netflix’in çalışmalara giriştiğini aktaran Bloomberg, filmleriyle platformda başarılı bir performans gösteren film yapımcılarına ve film yönetmenlerine bir tür bonus sistemi getirmeyi hedefliyor.

Netflix ödüllü yapımlar ve yönetmenler için nasıl bir sistem getirecek?

Bloomberg’e göre bu bonus fikri hala tartışılıyor olsa da verilecek bu karar Netflix için maliyetli olabilir. Bu nedenle Netflix karanı verirken ince eleyip sık dokuyacak gibi duruyor. Netflix, Hollywoodvari bir ödül sistemi getirmeyi planlıyor olsa da, Hollywood dinamikleriyle farklı seyredecek adımlar atacağı düşünülüyor.

Hollywood, oyuncularına ve yönetmenlerine eğer başarılı olurlarsa, birçok teşvikin yanında bir de gişe satışlarından da yüzdelik bir dilim sunuyor. Netflix‘in böyle bir karar ile geleceği düşünülmüyor olsa da kendine has bir sistem oturtacağı biliniyor.

Çünkü platformun televizyon kısmında geleneksel reklam tabanlı sistemlere bağlı olmadığı ve bu nedenle daha rahat olacağı düşünülüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Netflix, rekabette yeni hamle hazırlığında”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Netflix lisans aldığı için 8 kişiyi üye olarak kazandırdım. Hepsi PC başında, evden çıkmıyorlar şimdi. İptal ettirenler olmuş, biz 2 katını kazandırırız merak etmeyin. Yeterli ülkemizde uyumlu olun, gerisi kolay

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Paralı satılan o kadar çok şey var ki. Denetim başka bir şey. İptal ettirdiğin iyi olmuş. Denetimsiz kendine uygun başka mecralarda rahatça takıl artık

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Allah akıl fikir versin denetimi kabul ettiği için üye olmuş.Kafa güzel kafa

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Lisans alıp, denetimi kabul ettiği için ücretli üye oldum, tavsiye ederim

  1. Anonim dedi ki:

   Ben de bu yüzden üyeliğimi iptal ettim. Tavsiye etmiyorum.

  2. Anonim dedi ki:

   Lisans alıp, denetimi kabul ettiği için ücretli üyeliğimi iptal ettim. Kendi oto kontrolüm var. Neyi izleyebileceğime/çocuklarımın neyi izleyeceğine kendim karar verebilirim. Bu ülkeden para kazanıyorsa sonuna kadar vergisini ödemeli katılıyorum, ama hiç bir şekilde paralı ve şifreli olarak satılan bir yayının içeriğine karışamazsın. Yerel televizyon kanalı değil..

" Netflix, rekabette yeni hamle hazırlığında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix, rekabette yeni hamle hazırlığında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix, rekabette yeni hamle hazırlığında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "