Netflix’ten sinema sektörüne destek!


22 Mayıs 2020 Cuma 17:38
Netflix’ten sinema sektörüne destek!

COVID-19 salgınından birçok sektör gibi sinema ve televizyon sektörü de etkilendi. Netflix de İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Sinema Televizyon Sendikası ile birlikte sektör çalışanlarına destek olmak için önemli bir adım attı.

Netflix sinema sektörü için harekete geçti

‘COVID-19 Sinema ve Televizyon Sektörü Desteği’ne serbest çalışanlar da dahil olmak üzere Türkiye çapında prodüksiyonların durmasından olumsuz etkilenen kamera arkası çalışanları başvurabilecek. Bu kapsamda kamera, ışık, ses, sanat yönetimi, makyaj, kostüm tasarımı ve ulaşım gibi farklı birimlerde asistanlık, koordinatörlük, operatörlük ve teknisyenlik gibi çeşitli görevler üstlenen sayısız çalışan yer alıyor. Sektör çalışanlarına verdikleri hizmetlerden ötürü sunulan bu destek kapsamında bir defaya mahsus olarak dağıtılacak kişi başı tutar ise 2500 TL olarak belirlendi.

Netflix’in 4 milyon TL’lik katkısıyla oluşturulan desteğin yönetimini ve dağıtımını İKSV ve Sinema Televizyon Sendikası üstlenecek.

Başvuru koşulları ve hak sahibi olma kriterleri hakkında detaylı bilgi içeren rehber için buraya tıklayabilirsiniz.

Başvuru süreci ise 27 Mayıs 2020 tarihinde, online başvuru formunun aynı sitede yayınlanmasının ardından başlayarak 14 gün boyunca devam edecek. İKSV ve Sendika üyelerinden oluşacak değerlendirme kurulu, başvuruların başlamasını izleyen 3 haftalık süreç içerisinde başvuruları inceleyerek desteğe hak kazananları belirleyecek.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Netflix’ten sinema sektörüne destek!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Netflix bir kaç aydır gay lezbiyen içerikli filmler ile gündeme gelince açıkçası ben soğudum ve üyelik yenileme yapmadım. İzlemek isteyen yetişkinlere lafımız yok.

  1. Anonim dedi ki:

   sizin gibi bagnazlar izlemesin

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Helal olsun

" Netflix’ten sinema sektörüne destek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix’ten sinema sektörüne destek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix’ten sinema sektörüne destek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "