Netflix’te en hızlı internet servis sağlayıcıları!


18 Şubat 2019 Pazartesi 18:30
Netflix’te en hızlı internet servis sağlayıcıları!

Netflix Türkiye, platform üzerinde en iyi ve en kötü performans gösteren servis sağlayıcılarını son bir yıllık verileri göz önüne alarak açıkladı.

İşte Netflix kullanırken en iyi performans gösteren ISS!

Netflix, ülkemiz için yine önemli bir veriyi paylaştı. Türkiye’deki internet servis sağlayıcılarını bağlantı kalitesi ve bağlantı hızlarına göre sıralayan Netflix, uygulama üzerinde en iyi performans gösteren servis sağlayıcıları açıkladı.

Bu arada uyaralım; bu liste üzerinde yer alan hızlar genel internet performansını değil, Netflix çalışırken gösterilen performansı yansıtmaktadır. Farklı uygulamalarda farklı sonuçlar alınabilir.

Ocak 2018 ve Ocak 2019 tarihleri arasındaki verileri inceleyerek söz konusu listeyi hazırlayan Netflix, platform üzerinde en iyi internet hizmetini Turknet, en kötü internet hizmetini ise Türk Telekom tarafından sunulduğunu açıkladı.

Toplamda 6 farklı sağlayıcının bulunduğu listede Turknet, 3.30 Mbps ortalama internet hızıyla zirvede yer alıyor. İkinci sırada Turkcell Superonline 3.26 Mbps ortalama hızla yer alırken Vodafone 3.24 Mbps ortalama hızla üçüncü. Ülkemizde en çok kullanılan internet servis sağlayıcısı olan Türk Telekom ise 2.33 Mbps ile listenin sonunda yer alıyor.

2018 yılındaki ortalama hız grafiği incelendiğinde ise Türk Telekom son aylarda ciddi bir düşüşe geçmişken Vodafone ise yükselişte. Diğer taraftan Turkcell Superonline ve D Smart‘ın yıl boyunca çizgisini koruduğu dikkat çekiyor.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

44 yorum - “Netflix’te en hızlı internet servis sağlayıcıları!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Valla 1 yıl oldu türknet İnternetini kullanıyorum ve çok memnunum hız download 34 mbps upload 3.60

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  listede bile yer almayı hak etmiyor telekom aslında

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Türknet başından sonuna kadar Türk Telekom altyapısını kullanan bir kurumdur. Fitat performansda telekomu katlar 2 yıldır kulkanıyorum
  Ama yok sadece başlangıçta türk telekom, yok sadece kablo hattı. Öyle saçma bir şey yok beyler. Türknetteki hız düşüklüğü vb. Arızalarınız bile Türk trlekoma bildiriliyor
  Türkiyede Adsl tamamen Tt’da
  Fiberde süperonline ve Kablonet(uydunet) kendi altyapısı olan diğer firmalar

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu rakamlar ortalama arkadaşlar. TTnet hız ortalamasını düşük hızlı ADSL bağlantılar düşürmüş. Yoksa sadece yeni nesil altyapı kullanan diğer operatörler daha hızlı değil.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  yorumlara bakıyorumda herkes TÜRKNET demiş, Ancak türknette arıza olduğundaki sonuçları yazan olmamış. Arza olursa türk telkomdan daha beter, insana kanser yapar, müşteri temsilcisi yok, arayan soran yok herşeyi standarda bağlamışlar, çözüm yok. ben 1 ay uğraştım, alt yapı yok diyerek uğraştığrdılar. 1 mb. interneti zor verdiler. Sonunda kapattım kurtuldum. Denizlide NETSPEED diye bir firma var 2 günde bağlantımı yaptılar. 72 mbit alıyorum 3,8 de upload.
  75Mbit 76TL ortalamaya bakarsan hepsinden ucuz

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Turknetten çok memnunum. 65TL’ye 35Mbit alıyorum. Hatta indirirken 4MB/s görüyorum. Daha iyisi yok şuan…

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  TurkNet kullanıyorum, Allah razı olsun dedirtti bana .. Evimde ne yazık ki Turk Telekom da var 16 mbit kullandığım ama gelen hizmet 3/4 mbit.. Bıktırdı usandırdı beni artık. Sonunda TurkNet in binaya internet getirmesi ile aldım. TurkTelekom sözleşmem bitince de kapatacağım. Daha da uğrayacağımı sanmıyorum telekoma..

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Türknet kullanılan yerler genellikle altyapının belli ölçeğin üzerinde olduğu yerler. Nereden mi biliyorum? En başta kendimden. Bu yüzden genel ortalamanın nispeten biraz daha yüksek olması normal diye düşünüyorum. Eğer altyapınız iyiyse yapıştırın beyler, Türknet mutluluk ve huzur verir.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Grafiği doğru yorumlarsanız turksat kablo daha başarılı gözüküyor.

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Kablonet in performansını değerlendirmemeleri çok saçma olmuş. Kablonet modemini değiştirse ve standart modem kullanımı için bir seçenek sunsa tekel olacak alt yapıya sahip.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Halamın bıyığı olsa amcam olurdu.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk Telekom bireysel internet hizmetini bırakıp, alt yapı kiralama alanına kaydı sanırsam. Adamların dünya umurumda degilki. Böyle bir imkan dünya üstünde hiçbir canlıya nasip olmaz, alt yapı bende. Yansın dünya…

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  En pahalı ve dandik internet listenin en sonunda. Şaşırtmadı…

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Vodafone hariç diğerleri doğru olabilir. Hayatımda gördüğüm en kötü internet vodafonedur. 1 günde 60 kere kesilen interneti mevcut.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  kablo tv var organıze ısler de hıc kasma olmadan ızledım 😀

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Türknetin başta olması normal çünkü netflix Türkiye sunucuları türknette. Organize işler sazan Sarmalı yayınlandığında tüm isslerde kasarken türknet akıyordu.

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Turknet, Türk telekom’un alt yapısını kullanıyor diyenleri duyunca bu ülke için üzülüyorum. Türk telekom’un döşediği kabloları kullanıyor güzel kardeş sadece.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Alt yapı türk telekom ama YAPA sistemi sayesinde sadece kablo altyapısını kullanıyor. Bu YAPA sayesinde kendi DSLAM cihazlarını kullandığıdan aslında internet erişimi tamamen kendi sistemleri üzerinden aktarılıyor. Bu yüzden daha iyi hizmet verebiliyor. Ama turknet in en can sıkan tarafı ilk kurulum. Aslında bu da onun suçu değil çünkü ilk kurulum için hat açma ve saha dolabına bağlama gibi işlemler türk telekom tarafından yapılıyor. Tabi bilinçli olarak yıldırma ve karalama için ellerinden gelen zorluğu çıkartıyorlar. Genelde hattınız bağlandı diyorlar ve bi bakıyosunuz kabloları apartmana kadar getirmişler ama hat yok. Bu sorunu yazıyosunuz tt ekibi geliyor pardon hat açılmamış diyip hattı açtırıyolar. Hat açılıyor internet sinyali verilmiyor derken sen de Turknet in suçu sanıp sağda solda kötülüyorsun. Ama internet açıldıktan sonra tt den daha fazla mutluluk oranına sahip bir müşteri oluyoraun. Hatta davet ettiğin her müşteri için 1 ay bedava hizmet alıyosun. Tek fiyat var ve süpriz yok. Tahhahüt yok. Daha nolsun?

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Turknet sadece kendi altyapısının olmadığı yerlerde Türk Telekom kullanıyor diye biliyorum. Oldukça geniş bir altyapısı da mevcut. Bu arada bunalara gelen telefon kablosundan bahsetmiyorum. Santrallere gelen altyapı. Sonrası mecburen Türk Telekom bakır kabloları.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Bütün dünyada internet hızları yükselirken bizde geri gidiyo

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  abi ben anlamıyorum. turknet çoğu yerde Türk Telekom altyapısı kullanıyor ona rağmen en iyi hizmeti veriyor. nasıl olabilir böyle bir şey

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  asıl rezalet en iyisinin bile 3.3 mbps olması. fiber internet fiyatları ile ilgili haber yapıyorsunuz hep ama şu değerlere bakın. ne kadar kişi fiber kullanıyor işte bu grafik gösteriyor.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok doğru bir sıralama.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk telekom tarihinin en kötüsü en berbatı

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Doğru sıralama.

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Vodafone neresi 3.24 mbps

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  AKN kalktığından beri yaklaşık son 1 aydır Netflix Turk Telekomda izlenmiyordu zaten. Netflix direk suçlamak yerine gerçek verileri paylaşarak Turk Telekomun yaptığı şerefsizliği ifşa etmiş oldu. Sorunun kendilerinde olmadığı da belliydi ama ispatlamış oldular. Forumlarda yüzlerce şikayet var bu konu hakkında.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Alt yapı turk telekom ama lider turknet
  Turk telekomda iyi ama parası olana ve fiberin en hızlı geçtiği noktalarda iyi turknet ise gece 01-04 arası berbat ama genel anlamda iyi

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk Telekom’ un 50 mbps paketini kullanıyorum ve gayet memnunum. 8 ve 16 mbps’lik paket kullanırsanız memnun kalamazsınız tabii ki.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Kardeşim 24 mbs internet kullanıyorum. Akşam saat 19:00 olmadan internet hızı 1-2-3 mbs üstüne çıkmıyor. Genelliklede 1 mbs altı. Herşeyi sen bilmiyosun yani!!!

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  ne kadar büyük hızlar bunlar

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Son 1 yıldır türk telekom mobil internet hızlarıda iyice düştü, tüm dertleri garibanın cebindeki üç kuruşu söğüşlemek

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  %70-80 yerde türk telekom alt yapısı kullanan türk net nasıl birinci oluyor 🙂

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  Türknet en yakın zamanda taahüt bitince koşa koşa gelicem 😊

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  al birini vur ötekine.. fiber altyapısı olmayan tüm sokaklar (örn benim sokağım) tek kelime ile rezalet. gelin 480p film izleyin bakalım herhangi bir siteden..

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   TurkNet Tv kablosu ile fiber gönderiyor. Dolayı ile muhtemelen senin apartmanında da olabilir fakat bilemiyor olabilirsin. İstersen bir sor derim

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  Türknet zaten türktelekom altyapısını kullanıyor ne alaka

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Turk telekom netflix iptv gibi stream uygulamalarına kısıtlı erişim getirdi ttnet li olup netflix üyesi olanlar üyeliklerini gözden geçirdim derim

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaş türknetten şaşmayacan hem fiyatı çok iyi hem de internet sağlayıcısı.

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  şaşırdık mı?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hayır

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  yerseniz buyrun..

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk Telekom’un interneti leş gibi

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Turk telekom da görüntü çamur oluyor. Keşke limitsiz olmayaydı da adam gibi görüntüde yayınlar izleseydik. Resmen kelime oyunları yapıyorlar !

" Netflix’te en hızlı internet servis sağlayıcıları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix’te en hızlı internet servis sağlayıcıları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix’te en hızlı internet servis sağlayıcıları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 2. 2 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 3. 3 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 4. 4 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 5. 5 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 6. 6 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 7. 7 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 8. 8 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 9. 9 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 10. 10 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!