Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi!


20 Temmuz 2020 Pazartesi 14:56
Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi!

Günlerdir tartışma yaratan Netflix Türkiye‘den çekiliyor iddialarına, Netflix Türkiye’den beklenen açıklama nihayet geldi. Ak Parti’den de yakın bir zaman önce konu hakkında açıklama yapılmıştı. Bunun ardından Netflix Türkiye’den de resmi bir açıklama gelmiş oldu. Popüler içerik izleme platformunun Türkiye’deki operasyonlarını bitireceği iddaları sosyal medyanın gündemine bomba gibi düşmüştü.

Netflix Türkiye’den beklenen açıklama nihayet geldi

Şirketten nihayet yeni bir açıklama yaparak konu hakkındaki bulutların dağılmasını sağlıyor. İşte Netflix Türkiye’den beklenen açıklama:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Netflix Türkiye-den beklenen aciklama geldi-00

Günlerdir internet ortamında Netflix’teki ”eş cinsellik” odaklı içeriklerden kaynaklı olarak platforma yönelik bazı eleştiriler yer alıyordu. Sosyal medyanın ikiye ayrılmasına neden olan tartışma, resmi açıklama olmadığı için havada kalıyordu. Hatta Twitter üzerinden sahte paylaşımlarla Netflix’in ağzından yapılan bazı açıklama metinleri de ortaya çıkmıştı.

Bu tartışmaların yaşandığı iddialara daha önce eş cinselliğe özendirmesi sebebiyle birçok eleştiri alan Netflix, hükümet ile bir görüşme gerçekleştirdiği söylenmişti. Bunun gerekçesi ise Cüneyt Özdemir’in Twitter‘dan yaptığı bir paylaşım sonrası ortaya çıkmıştı.

Gazeteci Özdemir’in yaptığı paylaşım sonrası, Netflix Türkiye yasağı gündeme geldi. Cüneyt Özdemir’in paylaşımına göre,  Netflix ve AK Parti arasında bir görüşme gerçekleştirildi ancak taraflar uzlaşamadı. Sonrasında ise hem Ak Parti’den konu hakkında gelen açıklamalar hem de Netflix’ten gelen açıklamalara göre şu an yasaklama ya da Türkiye’den çekilme gibi bir durum söz konusu değil.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 yorum - “Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Lan olum her şeye maydanoz olmayın. Netflix bedava reklam yapıyor. Para verse bu kadar reklam yapamazdı. Siz açıklamaları iyi okumadınız galiba. Netflix bilerek bu süreçte sessiz kalıp ak partiyi hedef yaptı amaç gündemde kalıp yeni proje ve filmlerinin reklamını bedavaya getirme az akıllı olalım

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Her gün öldürülen kadınlar çocuklar için bişi yapılmazken neden bir film yüzünden gündem Netfilix oldu ??? Kim ne izlemek isterse onu izler

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Dediğin çok doğru gözleri farklı bir yere çekmek için bir taktik aslında bi ara ayasofya vardı bi ara yunanistan bi ara youtube kapatlıyordu gerçek olan şeyleri gizlemek için sahte gündem yaratıyorlar Türkiye işte çok takma

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Hala “ülkenin kurallarına uyun, dine uyun” diye konuşan çomarlar var. Paçalarından cahillik akıyor. Reziller ama farkında değiller. Üye olma istemiyorsan. Sanki kafanıza silah dayıyorlar. Hayatlarında bir kere bile inandığı dinin kitabını okumamışlar burada din diyor, ahlak diyor. Kadın cinayetlerine, tecavüzlere ses çıkarmayan insancıklar burada din gerzekliği yapıyor. Olmayan beyninize tüküreyim.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar biz o kadar para veriyoruz bunlar kaldırmayı planlıyor isteseler de kaldıramazlar

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkiye’de 40 yıldır Bülent Hanım hemen her gün ekranlarda görülüyor. Saatlerce program yapıyor. Genci yaşlısı onu izliyor. Bir kere kötü örnek olduğu söylendi mi? Demek ki olay kendi seçmenini parti etrafında toplamak için algı oluşturmaktan ibaret.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  İnsanları eşcinselliğe özendiriyor ne demek ya ? Kendini eşcinsel hissetmeyen bir insan nasıl buna özenebilir ki ? akla mantığa sığıyor mu ? Deseniz ki kendisini eşcinsel hisseden insanlara kendilerini göstermeleri için cesaret veriyor, anlarım. Ha buda kötü bir şey değil. İsteyen istediği gibi yaşasın arkadaş size ne ?

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne özgürlüğü arkadaş Netflix zaten baştan sona dini ve kültürel ahlaksızlığı aşılıyor bu ülkeye. Modernleşme falan hikayeleri bırakın dinsizlesmeyin modernleşme eşcinselleri veya bu konuları sana bana çocuklara izletmesi değildir. Modernleşme altında ahlaksızlaşmayın artık kendinize dönün Türkün örf ve adetlerin de dinimizde yasaklanmış bu konulara girip gelecek neslin aklını karartmayin yeter artık.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Global Tehtid
  Bir şirket ülkemize gelse ve sattığı ürünlere damla damla zehir koysa buna karışılmaz mı?
  Maddi zehir gibi manevi zehir de var mesela șiddete özendirmek, madde kullanımına, cinselliğe, argo konușmaya , anne babaya karşı gelmeye, kaderine isyan etmeye ve eşcinselliğe özendirmek manevi zehir değil mi?
  Global şirketler devlet kurumları gibi toplum üzerinde etkisi var. Kendimizi çoçuklarımızı bu merhametsiz şirketlerin ellerine mi bırakacağız. Bunlar yeni dünyanın toplum mühendisleri bunu görelim lütfen.
  Bu eşcinsellik meselesine dokunulmaz bir mesele olarak görmek garabet. Özel hayat özeldir tamam ama iş özendirmeye gelince bu suç bence.
  Gençler yolunu arayan akarsu gibidir ve onlara maddi,manevi bir dağ yükü omuzlarına koyup dejenere bir hayat ile hem dünyada hem ahirette işlerini zorlaştırmak sırf nefsi tatmin olsun da akıl, kalp, ruh ve insaniyetini susturup cenneti kazanmak için tek fırsat olan bu hayatını mahvedene yardım etmek olan müsemaha ile bakmak bile şeytana yardım değil mi?
  İslamiyette din kardeşinin hem dünyasıyla hem ahireti ile alakadar olunması Allah’ın emri. Okuyalım dinimizi öğrenelim bizi zehirlemeye çalışanlara fırsat vermeyelim.
  Biz uyanık olursak bizi dinden uzaklaşmış saf ve kandırılmaya müsait bir toplum olarak göremezler.
  Onlar batıl dinlerinden uzaklaşarak yükseliyorlar. Biz Hak dinden yüz cevirerek ancak sefalete düşeriz. Onların medeniyeti ancak kendi rahatlarını sağlama üzerine kurulu. İslamiyetin hem dünya hem ahireti kucaklayan yüksek düsturlarına bırakın eli hayalleri bile yetişemez. Kalın sağlıcakla.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir doktorum, eşcinselim. Çocuk evliliklerine, istismara ses çıkarmayıp, sokak hayvanlarının katledilmesine ses çıkarmayıp bu işlere bu kadar nefret beslemeniz, benim gibi bireyleri ne kadar yıpratıyor bilemezsiniz. Günde 60-70 hasta bakıyorum, yaptığım işe değil, özel hayatım öğrenilirse başıma geleceklere endişe beslemek ne kadar zor kimse anlamıyor. Bir parkta yürürken sevdigim insanın elini tutamamak ne kadar uzuyor kimse bilemez. Diyanet işleri başkanı gibi halkı etkileyen insanlar tarafından hedef gösterilmek ne kadar zor… Sizler için ahlaksız insanlardan ibaretiz…

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   İyi ki de onu bellemişsiniz . Yapılan her haltı bunla savunun. Yanlışı, yanlışla örtmek Türkiye gibi geri kalmış toplumun işidir

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix i tanımayan kalmadı ülkede yine güzel reklam yaptı muhalefeti kullanarak

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Yıllardır TV aracılığı ile bir çok dizide; kadına şiddet, tecavüz, çocuk gelin, akraba ilişkileri, aşk üçgenleri, kuma getirme vb. konulara izin verildi fakat asla özendirme adı altında yasaklanmadı. Şimdi ise aşkın özendirme olması gerekçesiyle böyle bir şeye karşı çıkılması kadar absürt bir şey yok. Bir erkek bir kadın ile beraber olması nasıl normal karşılanıp normal karşılanıyorsa, kadın kadına veya erkek erkeğe ilişki sadece tarafları ilgilendirir. Kimsenin belden aşağısı, kimle beraber olduğu kimseyi ilgilendirmez. Müslüman ülkede böyle şeyler olmaz diyenler kimse size zorla bi şey izlettirmiyor, hoş karşılaşıyorsanız izlemezsiniz ama kimseye zarar vermeyen ilişkilere saygı duymak zorundasınız bunun cinsiyet önemi yoktur. Aynı zamanda Lut diye diye ezbere konuşanlar ; Lut kavmindeki erkeklerin kadınlarla birlikteliği olup başka erkeklere tecavüz eden bi topluluktu iyice okuyup ona göre yorum yaparsınız. Sevgi cinsiyet tanımaz sevin sevilin kimsenin günahını kimse ödemeyecek saygı duyun sevgiyle kalın…

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  insanllarin yatak odasina kadar karisiyorsunuz bence yeter artik bu herkese acik birsey degil isteyen istedigini izler karsi olan almaz kardesim bu milletimiz uslanmiycak allah bu devlete akil fikir versin. Cok üzülüyorum avrupadayım keyfım rahatım yerınde ama ben milletimin bu halini görünce kahroluyorum 🙁 piskolojim bozuluyor.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  koskoca devletin gündeminin bu olmaması gerekirdi. bakma yasağı diye bir gündem dahi absürttür.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Akıl var mantık var. Adamlar kaz gelecek yerden tavuk esirgermi. Olaylara çok politik bakıyorsunuz. Firma gözüyle bakmıyorsunuz. Adamlar aylık belirli seviyede geliri var. Neden çekilsinler ki?

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok şey yazmak istiyoruz ama söyleyemiyoruz. Ancak ülkenin kurallarına uyman lazım diyen boş adamların yorumlarını okuyabiliyoruz. 😂

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumlara bakınca sanırsın Netflix’i biz kurduk. Türk yapımları için kurallara uyulur zaten ondan yana sıkıntı yok hükümetin istediği yabancı yayınlarda kaldırılsın isteniliyor fakat aynı yabancı yayın Dünyanın her ülkesinde yayına girerken bizde girmesin olayı yanlış çünkü yapımcı biz değiliz İspanyol dizisinin yapımcısı şunumu diyecek aa bu dizideki bu kare Türkiye’de yasak o yüzden biz yapmayalım ozaman tüm yabancı yapımcılar Türkiye’yi düşünerek dizi/film çekmek zorunda bu nasıl mantık.. Türk içerikli kendi dizilerimiz için anlaşılır içeriğinin denetlenmesi ama Dünya çapında milyonlarca insanın izlediği dizi/filmleri ne yapacağız

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  -ilk yorumubyapan kardesim olayi ozetlemis.. yeni nesil ergenlerdeki asagilik kompleksi yavasdan kalkiyor artik.. ne mutlu turkiyeme..

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Sanane kardeşim sanane yaşam olur yada olmaz herkesin önceliği farklı sen kendi işine bak milletin keyfinden sanane. Başka sıkıntınız mı yok kim ne seyrederse onu seyreder.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  NETFLIX YOUTUBE SİYASİ ALAN DEĞİL KİMSE KARIŞAMAZ

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Hem bizim aldığımız üyeliklerle beslenecek hem de kural tanımayacak. Öyle bir dünya yok

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Olma üye kardeşim git kurala uyana para ver neye göre kural istediğimi izlemediğim zaman özgürlük olamaz

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Aşağıda arkadaşın dediğine aynen katılıyorum. Her ülkenin kendi yasaları kanunları var. O ülkede faaliyet göstermek istiyorsan o ülkenin kanunlarına UYACAKSIN!

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim milleti anlamıyorum. Sanırsın Netflix olmadan yaşam olmayacak. Bu ülkede faaliyet gisteriyorsan bu ülkenin kurallarına uymak zorundasın. Facebook Türkiye’de devam edebilmek için Türkiye’de data center kurdu. Netflix te bundan sonra yayınlarını buranın kurallarına göre yapmalı.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   sen bu kafa ile cok yasamazsin

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Cahil cahil konusmayin, kulturunuzu gelistirin modernlesin artik

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   Üye olmayın isteyen istediğini seyreder bir sürü seçenek var sana uymuyorsa uymayani izleme demekki sizde izlemek istiyorsunuz ki izliyorsunuz Netflix uyarısını yapıyor film içeriği hakkında sana uymuyorsa üye olmazsınız sonuçta yüzlerce film dizi var kumanda sizde seçmek sizde kimse size zorla film izletmiyor her filmdede aynı içerik yok tercih sizin Netflix bütün dünyaya. Yayın yapıyor sana uyani izlersin uymayani izlemesi. Tercih meselesi
   Türk sinemasini ve Türkiye’yi dünya ya tanıtıyor bedavadan reklamimiz oluyor daha ne istiyorsunuz firsatlari görmüyorsunuz

" Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix Türkiye’den beklenen açıklama geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!