Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne?


19 Temmuz 2020 Pazar 22:22
Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne?

Netflix Türkiye projesi için çekilen bazı dizilerin ve filmlerin yayımladığı görüntüler gündeme damgasını vurdu. Netflix’de yer alan ve eş cinsellik içeren görüntüleri eleştiren bazı kesimler, sansür uygulamasının gelmesini istiyor.

Son birkaç gündür “Netflix Türkiye’den çıkıyor mu?” sorusu birçok kişinin kafasını kurcalıyor. Söylenenlere göre Netflix ve AK Parti arasında yapılan görüşmede istenen sonuca ulaşılamadı. Peki bundan sonra ne olacak?

Netflix Türkiye projesi kapanacak mı? Bu durumun çaresi ne?

Cüneyt Özdemir, Netflix ile RTÜK arasında geçen görüşmenin de olumsuz bir şekilde sonuçlandığını iddia etmişti. Eş cinselliği özendirdiği iddiası ile inceleme altına alınan popüler görüntülü içerik servisi, Türkiye’den satın alınan diziler ile ilgili kararını verdi.

Netflix kullanıcıları bu karara oldukça sert tepki gösterdi. 23 yıllık markanın Türkiye’deki faaliyetlerine son verilip verilmeyeceği henüz belli değil. Kalıcı sansür uygulamasının kapatılma ihtimaline karşı bir alternatif yol olarak düşünüldüğü öne sürülen iddialar arasında yer alıyor.

Hakkı Alkan tarafından yayımlanan bu videoda, gündemdeki yerini koruyan Netflix meselesi enine boyuna ele alındı. İlgili videoda Netflix’in Türkiye’den tamamen çekilip çekilmeyeceği hakkında çeşitli bilgiler yer alıyor. Cüneyt Özdemir’in ortaya attığı Netflix Türkiye kararı neydi?

Şimdiye kadar her seferinde uzlaşma taleplerini reddeden taraf olan Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Bu konu nasıl çözülebilir? Dilerseniz sizi bu video ile baş başa bırakalım. Yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

31 yorum - “Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix içeriğini o ya da bu nedenle beğenmiyorum ve bu nedenle abone olmuyorum dersin, tamam. Git ne beğeniyorsan onu izle derim geçerim.
  Ama içeriği beğenmiyorum ahlakıma aykırı, kapansın, çıksın gitsin ve sen de izleme dersen tam bir gerizekalısındır. Senin ahlakından bana ne, benimkinden sana ne?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Katarlılara satılan ve Netflix ülkeye girdikten sonra eski cazibesi kalmayan dolayısıyla zarar etmeye başlayan Digitürk’ü ayağa kaldırma operasyonu başarıyla uygulanıyor sanki

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  hakkı bey
  netflix çıksın gitsin kendi bilir

  devlet açık açık özendirme diyor,
  yani ‘hey netflix ,algı oluşturuyorsun ama ben farkındayım ‘ diyor.

  ama siz bu algı operasyonunu anlamamışsınız,
  onun için sizin fikriniz çok yanlış
  ne yani 3-5 dizi uğruna, gençlerimizi peşkeş mi çekelim ?

  saygılar

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  .devlet her şeye kural koyarsa özgürlükten söz edilebilir mi ? Sadece iktidar partilerinin ya da RTÜK’ün istediği (ki o da siyasi parti temsilcilerinden oluşuyor) yayımları izler ve tekdüze insan oluruz. Netflix ücretli bir üyelik platformu istemeyen almaz ve görüntülere maruz kalmamış olur. Çocukların ulaşması konusuna gelecek olursak platform içerinde çocuk kontrolü var ayrıca çoğu çocuk ekonomik özgürlüğe sahip değil ebeveynleri ödeme yapmaz ve kullanmamış ***** sorumluluk ebeveynde , kendi parasını kazanan çocukta artık çocuk değildir zaten bırakın ***** fikrim bu yöndedir.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  dünyada o kadar ciddi sorunlar varken Netflix kafayi neden nonoslara takti anlamiyorum? Neredeyse her dizide nonosluk var. Igrenc. Kapansin mi Netflix? Hayir kapanmasin, adam gibi kendilerine ceki düzen verip sapik konulari cikarsinlar, dizi film yapmaya devam etsinler. Ama yok biz sapiklik olmazsa edemeyiz dedilerse o zaman güle güle.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix de yaş sınırı limiti var pin kodu koyuyorsun. Mesela bende 7+ pin istiyor çocukta pini bilmediği için açamıyor. Ayrıca izleyeceğin içerikte; eğer varsa cinsellik, argo vs. içerir diye yazıyor. Youtube gibi tehlikeli bir platform yerine “çocuklar” için kontrollü olarak Netflix daha iyidir.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Platformlar kapatilamaz. Sadece RTUK kontrolu ile ulusal yayin gibi, cocuk ruh sagligi ve toplumun din ve ahlak durumuna uygun yayin yapilmali.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Çıkarsa çıksın. giden gider kalan sağlar bizimdir. yerini biri mutlaka doldurur.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Kapanırsa kapansın her dizi birbirinin aynısı olmaya başladı zaten ki gerçekten artık neredeyse her dizide eş cinsellik var ve çok ciddi derecede çıplaklık içeren sahnelerle gösteriliyor, ben rahatsızım ve üyeliğimi iptal ettim beğenmeyenlerde rahatsız olanlarda benim gibi iptal edebilir, yani herşeyi devletten beklemek yanlış bizim de atabileceğimiz adımlar var bunları göz önünde bulundurarak davranmak gerekiyor

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Hakkı Alkan Bey, pek çok cümlenize katılıyorum ancak kimi cümleniz gerçeğin önüne set çekiyor. Bülent Ersoy örneği yanlış. Ersoy eşcinselliği övmüyor, reklamını yapmıyor, teşvik etmiyor. Ama Netflix parayla satılan bir platform olsa da çocuklar ve yeni gençler bunlara ulaşabiliyor. Milyonların izlediği bir platformda eşcinsellik ile ilgili filmler yayınlanması sizce normal mi? Bu tür yapımlar bu durumu teşvik etmiyor mu? Altyapıdan, teknik durumlarındaki muhteşemlikten bahsetmeniz asıl sorunu örtmüş. Maalesef tek taraflı bir bakış açısıyla yorumlamışsınız. Netflix kapalı bir sistem değil aslında, tekrar ediyorum çocuklar da buna ulaşıyor. Bu şekilde yayın yapması hiç de özgürlüklerle ilgili falan değil. Saygılar.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Çocuklar o eşcinsel içerikli yayınlara Google arama motoruna yazsa bedava ve hızlı ulaşıp izler . Sen önce bunu çöz

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Yahu bu Netflix ücretli ücretli ücretli herkes izleyemiyor yani ulusal bir platform değilllll . Kapansa ne olacak Google arama motoruna o eşcinsel dizinin adını yazıp izleyecek insan bedava gene izler çözüm eğitim başka olamaz . Kapatmak bu iş cözülmez

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Cidden ahlaksızlık diyenler var. Arkadaşlar siz ruh hastası mısınız? Eşcinselliğe neden ahlaksızlık gözüyle bakıyorsunuz? Bırakın insanları gönüllerince yaşasınlar. Herkes sizin gibi düşünüp, sizin gibi hissedip, sizin hoşlandıklarınızdan hoşlanmak zorunda değil. Neden böylesiniz?

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Devletin yetkili kurumları ile görüşmüş. Parti ismi neden zikrediyorsunuz.
  Burası dingonun ahırı değilki belli kurallara uymak zorundalar. Uymuyorlarsa hadi güle güle deriz olur biter. Alt tarafı seyretmeyiz dünyanın sonu değilya. Ülkemin kurallarına uyacaksınız yada naş naş.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix Ak Parti ile görüşmüş!. Neden CHP ile de görüşmemiş 🙂

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Tek çare; ahlâksızlıklarını kendi çöplüğünde sergileyecek..

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix konularında yorumlara bakın. İstemeyenler net olarak cevap yazmış. İsteyenler ise genellikle hakaret ediyorlar. Sonuca kendiniz karar verin.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Çare mare yok. Gidecek

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  sadece tek kelime defol git sömürü aracı…

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  kapatın ahlaksız flix kurtulalım gençleri zehirliyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   bedava değil paralı bir servis paralı isteyen parayı ödeyip izliyor. !!!

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Af çıkart; çalanı çırpanı, adam öldüreni, adam yaralayanı, tacizciyi tecavüzcüyü sokağa sal. Sonra gel de ki “Eş cinsellik kabul *****. Asıl siz kabul edilemezsiniz.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) uzaya gittiği Türkiye’nin NETFLIX kapansın mı diye konuştuğu bir döneme denk gelmek. Tanrı’nın laneti bu olsa gerek 🙁

  Yakında Araplar, beğenmiyorsan “yallah” Türkiye’ye demeye de başlarlar!

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkemin karar mercilerinin aldığı kararlara uygun hareket eder veya bavulunu toplayıp gidersin.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Para ile alıp izleniyor size ne kardeşim yengesine sarkan yiğen dizisi aşkı memnu her yaz yayınlanıyor

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Çin’de ABD yazılımları yok, Rusya kendi yazılımlarının peşinde ve ülke çapında kendi ağ sistemini kurup dünya ile bağlantıyı kesiyor. Türkiye de böyle davranmalı, sapık kesim Netflix derdinde, demokrasi veya özgürlük değil.! Bu ülke de bir ailenin yetiştirdiği çocuk, başkasına ait oluyor…

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  eskiden netfiliksmi vardı yahu pehh

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Çıksın kardeşim. Her dizisinde sapıklık ters ilişki ahlaksızlık var. 2 dakika dizisini izleyeyim dedim midem bulandı bütün sezonu sildim. Bir daha da netflizde her hangi bir dizi izlemeyeceğim

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Hadi inşallah çıkar namusuzluk hat safhada

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Yıllardır yengeye akrabaya hallenenleri komu alan dizilere yapımlara ses çıkmadı buna neden problem oldu şimdi

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Yahu yok öyle birşey. Bir youtuber ortaya bir yalan attı daha fazla para kazanmak için tüm medya bu yalana ortak oldu. Vermeyin şu kendini gazeteci sanan ahmaklara malzeme. Yoksa daha çok fazla yalan dolan haberle daha fazla kazanmayı hedefler. Aynen Nasanın 13 burç yalanını attığı gibi attı yine yalanını

" Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix, Türkiye’den çıkıyor mu? Çare ne? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?