Netflix, Türkiye ofisi için iş ilanı yayınladı


26 Şubat 2021 Cuma 11:00
ABONE OL
Netflix, Türkiye ofisi için iş ilanı yayınladı

Netflix, Türkiye ofisi için yeni iş ilanları yayınladı. Şirketin 2021 yılının ikinci yarısında İstanbul’da açacağı ofis, Netflix Türkiye ekiplerine ev sahipliği yapacak.

Netflix Türkiye ofisi için paylaştığı iş ilanlarını, kendi web sitesinde yayınladı. İlanlardan ilki, Post Prodüksiyon Koordinatörü; ikincisi ise Fiziksel Üretim Koordinatörü için. İlanlara bakılırsa şirket, Türkçe orijinal içeriklerinin üretilme aşamasında görev alacak yeni çalışanlar arıyor.

Netflix Türkiye ofisi için yeni iş ilanları!

Post Prodüksiyon Koordinatörü

Netflix Türkiye ofisinde görev alacak Post Prodüksiyon Koordinatörü, Netflix’in Türkçe orijinal içerikleri de dahil olmak üzere çok çeşitli projelerini denetlemekten sorumlu olacak.

netflix istanbul türkiye ofisi iş ilanı

Post Prodüksiyon Koordinatörü; Netflix orijinal içeriklerinin prodüksiyon aşaması boyunca üretilen ses, fotoğraf, müzik vs. görsel/işitsel materyallerin bilgisayarlar, özel donanımlar ve yazılımlar sayesinde derli toplu bir biçimde anlamlı hale getirilmesini sağlayacak.

Post Prodüksiyon aşamasında, içerikler oluşturulurken elde edilen görsel/işitsel materyallerin kurgusu ve montajı gerçekleşiyor. Ayrıca, içeriğin gerekiyorsa görsel efektler ve renk iyileştirmeleri gibi her türlü ihtiyacının da giderilmesi gerekiyor.

İşte Netflix Türkiye ofisi bünyesinde görev alan Post Prodüksiyon Koordinatörü, tüm bu aşamalardan sorumlu olacak.

Fiziksel Üretim Koordinatörü

Netflix Türkiye ofisi bünyesinde görev alacak olan Fiziksel Üretim Koordinatörü, Netflix’in İstanbul merkezli Yerel Dilde Orijinal İçerik Üretim Yönetimi ekibine bağlı olacak.

netflix istanbul türkiye ofisi iş ilanı

Bu pozisyona layık olan kişi, Netflix Türkiye orijinal içeriklerinin üretimi aşamasında gerekli olan her türlü ekipmanları, malzemeleri ve personelleri organize edecek.

Bu arada Netflix ilanla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu pozisyon, ön prodüksiyondan arşivleme ve paketlemeye kadar dahili araçları kullanarak çok sayıda orijinal şov ile hayati öneme sahip prodüksiyon bilgilerini ve iş akışlarını organize edecek ve Netflix’teki işlevler arası ekiplerimizle yakın bir şekilde çalışacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Netflix iş başvurusu nasıl yapılır?

Netflix tarafından yayınlanan iş ilanları için başvuru yapmanın iki yolu var; Netflix’in kendi sitesinden ve LinkedIn üzerinden.

Dilerseniz Netflix’in hazırladığı sayfada sizden istenen bilgileri doldurup özgeçmişinizi yükleyerek doğrudan başvuru yapabilir; veya yine aynı sayfadaki “LinkedIn ile başvur” butonuna tıklayarak otomatikman LinkedIn hesabınızla da Netflix iş başvurusu yapabilirsiniz.

Netflix bundan önce iki ilan daha vermişti

Şirket, İstanbul’da açacağı ilk Türkiye ofisi için şimdiye kadar iki iş ilanı daha yayınlamıştı. Yayınlanan ilanlardan ilki Ofis Müdürü; ikincisiyse Operasyon Yöneticisi pozisyonlarındaydı. Fakat Netflix bu iki ilanı kaldırdı. Anlaşılan o ki şirket, bu iki pozisyonda aradığı çalışanları bulmuş.

Bu arada Netflix Türkiye ofisi iş ilanları kapsamında akıcı İngilizce şartı gerektiğini de ekleyelim. Ek olarak şirket, İngilizce ve Türkçe dışında farklı bir dil bilmenin avantaj olduğunu da belirtiyor.
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Disney+ la ilgili bir bilgiye varmı ne zaman yayın tarihiyle alakalı Hakkı bey bir araştırma yapabilir mi seviniriz teşekkürler

" Netflix, Türkiye ofisi için iş ilanı yayınladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix, Türkiye ofisi için iş ilanı yayınladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix, Türkiye ofisi için iş ilanı yayınladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme