Okunma

Netflix’ten uçaklara özel internet çözümü!


26 Eylül 2017 Salı 14:30
Netflix’ten uçaklara özel internet çözümü!

Özellikle okyanus ötesi olarak adlandırılan uzun uçuşlarda yolculara çok daha iyi bir internet hizmetinin sunulması konusunda çalışmalar yürüten şirketlerden birisinin de, dünyanın en popüler film ve dizi izleme platformu Netflix olduğu ortaya çıktı.

Uçak yolculuklarında kullanıcılara eşlik etmek isteyen platformun, daha iyi bir Wi-Fi bağlantısı için hava yolu şirketleri ile ortak bir çalışma gerçekleştirmek istediği ifade ediliyor.

Netflix, uçaklarda mobil ile benzer bir çözüm kullanacak!

Netflix’in geçmiş yıllarda Virgin America, Aeromexico, Qantas ve Virgin Australia gibi şirketler ile ücretsiz Wi-Fi hizmeti için ortak çalışmalara imza attığı biliniyor.

Geliştirdiği teknoloji ile uçak yolculuklarında daha iyi bir internet deneyimi sunan şirket, bant genişliği maliyetlerinde yüzde 75’e kadar tasarruf sağladığını ifade ediyor.

Netflix

İlk çalışmaların 2018 yılında başlayacağını ifade eden yetkililer, daha düşük bant genişliği için mobil cihazlarda kullanılan sistemin bazı değişiklikler sonrasında uçaklara taşınacağı ifade ediliyor.

:: Wi-Fi hizmeti sunulan uçak yolculuklarında siz neler yapıyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Netflix’ten uçaklara özel internet çözümü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix’ten uçaklara özel internet çözümü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix’ten uçaklara özel internet çözümü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "