Netflix’in yerli dizisinin neden iptal edildiği belli oldu!


23 Temmuz 2020 Perşembe 18:50
Netflix’in yerli dizisinin neden iptal edildiği belli oldu!

Netflix bir süredir pek çok söylenti ile Türkiye gündeminde yer alıyor. Yaşanan bazı sorunlar sebebiyle Netflix’in Türkiye’den çekileceği söylenmişti ancak kısa süre önce bunun doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu sorunların ardından Netflix Türkiye’nin yeni dizisi olması beklenen  ”Şimdiki Aklım Olsaydı” için iptal kararı gelmişti. Bunun ardından Şimdiki Aklım Olsaydı neden iptal oldu? Sorusunun cevabı belli oldu:

Şimdiki Aklım Olsaydı neden iptal oldu? Sorusunun cevabı

Netflix hakkında pek çok iddia ortaya atıldığı için yeni Türk dizisinin iptal edilip edilmediği ya da neden iptal edildiğine dair kafa karışıklığı vardı.

Euronews’un haberine göre, popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix’e yakın bir kaynak yetkililer tarafından,  Şimdiki Aklım Olsaydı adlı dizi için lisans alınması isteniyorsa, söz konusu dizinin senaryosunda yer alan eş cinsel karakterin çıkartılması gerektiğini bildirmiş.

Eş cinsel karakterin senaryodan çıkartılırsa dizinin çekimlerine izin verileceği söylenen açıklamada, anlaşma sağlanamadığı için iptal edildiği ortaya çıkmış oluyor.

simdiki-Aklim-Olsaydı neden iptal oldu

Bildiğiniz gibi bir süredir Türkiye gündeminde Netflix’in eş cinsellik sebebiyle eleştirilmesi var. Bunların ardından pek çok gelişme yaşandı ve en sonunda yeni Netflix dizisinin de iptal edilmesiyle sosyal medya alemi karıştı.

Sosyal medyayı ikiye ayıran tartışmanın ardından Altyazı Fasikül’e konuşan Şimdiki Aklım Olsaydı dizisinin senaristi Ece Yörenç şirketin diziyi iptal etmesinin ardında senaryoda yer alan eş cinsel karakterin olduğunu söylemişti. Ece Yörenç konu hakkında, bir eş cinsel karakter nedeniyle dizinin çekimlerine izin verilmediğini ve bunun ilerisi için çok korkutucu olduğunu aktarmıştı.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak, dizinin senaryosundan eş cinsel karakterin çıkarılması halinde dizinin çekilmesine izin verilebileceğinin söylendiğini aktarıyor. Yaşanan gelişmelerin ardından dizinin çekimlerine bir gün kala iptal edildiği duyurulmuştu. Söz konusu karakter olmadan dizinin hayata geçirilmek istenmemesi üzerine iptal kararın geldiği vurgulanıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

34 yorum - “Netflix’in yerli dizisinin neden iptal edildiği belli oldu!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Önce bu fikri aşılıyorlar. Sonra kıyafet, makyaj sektoru6 gelecek. Daha sonra bar, kafe, disko gibi ortamlar. Sosyal medya girişimleri, film sinema sektörü oluşacak. Sen özgürleştiğini düşünürken üzerinden para kazanacaklar. Bu uğurda gençleri harcayacaklar. En değerli zamanlarınızı bu işlere kaptırmayın. Çok pişman olursunuz.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  15-17 yaş arası çocuklarda var bu dünyada. Aileler çocuklar sıkılmasın diye para verip alıyorlar. Onlara kötü örnek oluyor. Sonuçta ergen çocuklar söz geçiremiyorsun. Neden zihinleri bulansın ki.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Eşcinsel olmadığımız için YOBAZ mı olduk şimdi. İyiymiş

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Zarar vermeyen ama normal olmayan çok şey var. Bu da bunlardan birisi. Neden savunuyorsunuz anlamıyorum. Evet normal değil ama ben böyleyim deseniz mesele kalmayacaktır.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Para vermedim ve seyretmiyorum. Sosyal bir konuyu tarafsız olarak tartışıyoruz. Kimseyi savunmuyorum ve haklı bulmuyorum. Sen taraflı olarak doğru olduğunu söylüyorsun ben tarafsız olarak normal olmadığı söylüyorum. Suç degil ama normalde değil. Sigara zararlıdır ama günah değildir demek gibi. Günah değil diye faydalı olduğunu söyleyemeyiz

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Her anormalliği tek tek yazamayız. Konumuz eşcinsellik diye bunu konuşuyoruz. Tecavüz, gasp, siddet, dolandırıcılık vb gibi toplumu ve bireyi olumsuz etkileyen herşey anormalliktir. Birine cevap veriyoruz diğerini konuşmak istiyorsunuz. Sırayla bitire bitire konuşalım.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Neden para verip seyrediyorsun alma seyretme korkun ne anladın sen onu.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Hollywood filmlerinde de eşcinsel karakterler vardı. Biz de oturup efendi efendi filmimizi izlerdik. Ama bu Netflix var ya, eşcinsellik meselesini resmen adamın gözüne gözüne sokuyor. Sizi bilmiyorum ama Netflix’ten soğudum.

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Paranla alıyorsun herkese açık bir içerik değil internnette tonlarca vs içerik var boş işlerle uğraşıyoruz

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Amaca hizmet eden eylem normal ve mecburiyettir. Keyfi yapılan eylem lükstür, arayıştır. İnsan üremek için ilişkiye girer ve tabiki erkek kadınla yapar bunu. Gerisi fantezidir. Acıkınca yemek yiyene kimse laf etmez ama boşu boşuna yemek yiyene bir süre sonra obez derler. Obez diyenede kızmamak lazım

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Tamam eşcinsellik normal. Tamam rahatlayın artık. Çıkın sokağa herkese anlatın. Nasılsa normal birşey. Rahat olun. Bak işi çözdük.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Sağlık örgütü parayı kim verirse onu normal görür

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Tecavüz ve şiddeti engelleyince siz eşcinsel olmaktan vazgeçer misiniz. Kandırmayalım birbirimizi

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ne alaka ? Söylediğin şey ne kadar saçma biliyor musun ? Tecavüz ve şiddet ile eşcinselliği bir mi tutuyorsun sen ? Benim onun veya herhangi birinin eşcinel olması ne gibi bir zarar teşkil ediyor ?

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Birisi sizin eşcinsel davranış çocuklarımızı derinden etkiliyor yazmış. Çocuğu heralde kafa kesilen, tecavüze tacize zorlanan kadınların olduğu diziyi izlediğinde derin etkilenmiyor.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Şuraya yorum olumsuz ve escinselligim hastalıklı olduğunu iddia edenlerin %90’ının gizli gay olduğuna kalbimi basarım

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Ülkenin şu andaki yönetim tarzının buna uygun olmamasına rağmen bu işe yeltenmeleri biraz saflık yada ülkeden çıkmak için bahane yaratıyorlar. Biz iki yüzlü bir toplumuz daha fazla yazardım ama burası doğru mecra değil.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix hemen hemen bütün yapımlarında eşcinsellik var amaç ne anlamadim

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Sizin eşcinsel davranışlarınız çocukları derinden etkiliyor biz kimse eşcinsel diye kötü davranmıyoruz zaten yüzlerce eşcinsel içerik varken bunu ülkemizede getirmelerine izin veremeyiz herşeyden önce müslüman isek öyle davranmalıyız daha çok şey anlatılabilir eşcinselliğin artması ülkemize ne gibi zararlar getirir bileniniz yoktur eminim.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Ne gibi zararlar anlatsana biraz ? Müslümanız diyorsun o zaman karışmaya hakkın yok saygı duymalısın. Ben de müslümanım. Aynı zamanda eşcinselim de ama bu seni ilgilendirmez. Biz sizin aksinize bunu zorla dayatmıyoruz. Kim nasılsa öyle davranır. Bu içinden gelen bir şey.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflix de Türk dizisi neden izlenir ki ???
  Zaten, saçma sapan Türk dizilerinden kaçmak için, Netflix alıyoruz.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Eşcinsellik hastalıktır. Ruhsal bir kusurdur. Tedavisinin olmaması normal olduğunu göstermez. Hatalı üretim ve yanlış bir gelişimdir. Bu duruma destek olmak sizi merhametli yapmaz aksine topluma bir yanlışı enjekte edersiniz. Gelecek kuşakları zehirlersiniz. He evet gerici ve yobazım ben tamam, sen doğrusun.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   17 Mayıs 1990 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO), eşcinselliği hastalıklar listesinden çıkardı. 1992’de bu karar, ICD-10 (Hastalıkların Uluslararası Sınıflandırılması) listesine resmen kaydedildi. Asıl hastalıklı olan siz ve bu düşünceleriniz. Hiç kimse bile isteye toplum tarafından aşağılanmayı, dışlanmayı, size hastaymışsınız gibi davranılmasını istemez.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Eşcinsellik yeni tüketim yöntemidir. Yüksek maddi rant vardır. En basitinden erkeklere bile tayt satan bir piyasa kurabilirler.

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlar katil. Bu da cinayet. İnsanların sorunlu ve değersiz hissetmelerine sebep oluyorlar ve bu sebeple bazı eşcinseller intihar edebiliyor. Ben bile düşünmedim değil. Açıkçası eşcinsellerin varlığını netflix dizilerinde görmek kendimi daha rahat hissetmeme sebep oluyor. Zaten yaşadığım yerde eşcinsel olduğumu söyleyemiyorum ve söyleyenler de neredeyse hiç yok. Dizilerde bunu görünce normal olduğumu hissediyorum.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben de kadına şiddeti, tecavüz, sübyancılık, çocuk gelin, kuma, aşk üçgeni vb. temalı dizi film görmek istemiyorum. Şu sıra örnek alınan gerçekler bunlar eşcinsellik başkasına zarar vermiyor, çoğu eşcinsel sizin yüzünüzden cinsel kimliğinden kimseye zararı yokken pis düşüncelerinizden dolayı intihara sürükleniyor tabi çürümüş kalbniz ve bitmiş insalığınız bununla mutlu olabiliyor. İki insanın duygusal yada yatak odasındaki (malum kelime RTÜK engeli var) ilişkisine de karışmayın. Eşcinsellik sevgi bağlamında özenilcek bi şey olmadı hele ki sizin bu denli zorbalık ve yargılarınızla eşcinseller kendini gizlerken hiç olmaz merak etmeyin. Sevgiyle, sevginin cinsiyet tanımadığı bilinciyle kalın…

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflixe dizi çekerken kültür bakanlığından maddi destek istemekde artık aç gözlülük değil mi yapımcı

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Netflixin eş cinsellik takıntısından gerçekden rahatsız olmuyormusunuz tamam olur eşcinsel karakter çoğu dizide filmde dağ gibi adamları eşcinsel yapıyorlar

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  her zaman yobazlar mı aydınları yakacak? Bu witchhunt ne zaman bitecek? Bıktık artık bu insanlardan.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyi bir karar bence

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Coğrafya kaderdir

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Coğrafya yı beğenmeyen defolsun. Zorla tutan yok.

   1. Ziyaretçi dedi ki:

    babanın coğrafyası mı ki milleti kovuyorsun? Gidecek biri varsa oda sensin.

   2. Ziyaretçi dedi ki:

    YOBAZ!

" Netflix’in yerli dizisinin neden iptal edildiği belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix’in yerli dizisinin neden iptal edildiği belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix’in yerli dizisinin neden iptal edildiği belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 2. 2 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
 3. 3 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
 4. 4 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
 5. 5 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
 6. 6 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
 7. 7 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
 8. 8 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
 9. 9 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?
 10. 10 Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti! Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti!