Netspeed ile Netflix anlaştı: Sunucular Türkiye’ye geldi!


10 Mart 2021 Çarşamba 16:17
ABONE OL
Netspeed ile Netflix anlaştı: Sunucular Türkiye’ye geldi!

Netspeed ülkemizdeki Netflix kullanıcıları için müjdeli haberi verdi. 18 Mart 2021’den itibaren Netspeed üzerinden internet hizmeti alan Netflix kullanıcıları popüler platformun yayınlarını yurtdışı sunucularından değil, doğrudan Netspeed’in 5 farklı bölgedeki trafik merkezlerinde konumlandırılan sunucular üzerinden en hızlı erişimi sağlayarak daha kaliteli bir şekilde izleyebilecekler.

Kısa süre önce Netspeed ile Facebook arasında yapılan anlaşmalar kapsamında Facebook, Instagram, Whatsapp ve Messenger sunucuları da Türkiye’ye taşınmış ve bu sayede platformlarına erişim daha iyi hale getirilmişti.

Netflix sunucuları Netspeed sayesinde artık Türkiye’de

Netflix sunucuları Türkiye’nin her noktasından en iyi ve kaliteli hizmeti sunabilmek için Netspeed’in Türkiye’deki farklı bölgelerinde bulunan 5 ayrı trafik merkezine konumlandırılarak hizmet vermeye başlayacak.

Netflix’in tüm içerikleri, Netspeed Trafik Merkezlerindeki sunucularda anlık olarak güncellenerek yüklenecek ve bu sayede yurtdışı internet trafiğinin en yoğun olduğu saatlerde bile Netflix kullanan aboneler doğrudan bu sunucular üzerinden içeriklere daha hızlı ulaşabilecekler. Böylece kullanıcılar yurtdışında bulunan ve binlerce kilometre uzaktaki Netflix sunucularına erişim sağlamaya çalışıp veri çekmek zorunda kalmayacaklar.

Netspeed’in Teknoloji ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Raci Ağsakallı yaptığı açıklamada özellikle yoğun saatlerde Facebook, Instagram, Messenger ve Netflix platformlarının trafiği, toplam internet trafiğinin yaklaşık yüzde 45’ini oluşturduğunu belirtti.

Ağsakallı bu trafiğin Türkiye’den Yurtdışına çıktığını daha önce 2 farklı bölgede konumlandırılan Facebook ve Instagram sunucularına ek olarak 3 yeni bölgede daha yeni sunucuların konumlandırıldığını ve şimdi de 5 farklı bölgede konumlandırılacak olan Netflix sunucuları sayesinde Netspeed abonelerinin artık yurtdışı trafiğine dâhil olmadan çok daha hızlı bir şekilde Türkiye’den bu platformlara erişebileceklerini açıkladı.

Ağsakallı; “Yapılan bu anlaşma ve çalışmalar neticesinde Netspeed aboneleri Netflix’e en hızlı erişecek kullanıcılar olacaklar bu sayede Film, Dizi ve Belgeselleri daha kaliteli ve keyifle izleyebilecekler” dedi.

Ağsakallı sözlerine şöyle devam etti: Internet, günümüzde dünya çapında bilgi iletişimi için en önemli teknolojidir. Bu nedenle, arkasındaki altyapının mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları destekleyecek şekilde ölçeklenebilmesini sağlamak çok önemlidir. Netspeed olarak bizler de yaptığımız anlaşmalarla içerik ve hizmet sağlayıcı şirketlerin sunucularını ülkemize getirerek yurtdışından satın alınan trafiğin ulusal çapta korunması ve bu trafiğin diğer yönlerde optimum şekilde kullanılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Müşterilerimize ekonomik olmasının yanında en üst düzeyde kaliteli hizmet sunan iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Planlarımız dâhilinde olan ve hâlihazırda devam eden bir sonraki adımımız, Amazon, Steam, Google gibi global oyun ve içerik sağlayıcı şirketler ile anlaşmalar sağlayarak doğrudan bağlantılar (Peering) ve mümkünse bu şirketlerin de sunucularını Türkiye’ye getirmektir.

Türkiye’nin birçok ilinde ADSL, VDSL ve Fiber altyapılar üzerinden genişbant internet erişim hizmeti veriyoruz. Taahhütsüz, limitsiz, kotasız internet, eve kadar kurulum gibi avantajlı hizmet ve kampanyalarımızın yanı sıra mevcut müşterilerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap vererek müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz şeklinde açıklama yaptı.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
17 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Netspeed kullanıyorum netflix gayet hızlıydı zaten bu şekilde dahada hızlanmıs oldu.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Artık 150 TL’ye kullanırız Netflix’i

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

bu yuzden zam yaptiniz dimi birde ekonomik dior

Tolga
Tolga
1 ay önce

güzel haber harika böyle böyle herkes yola gelecek

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Umarım Game+ lı Geforce Now gibi olmaz..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Netspeed den büyüklere çalım. gerçekten muhteşem hizmet.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Fiyatlardaki artışın nedeni belli oldu.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Netspeed’i Turkcell ile kıyaslamayın. Zira kendileri abonesini sömürmeyi ilke edinmiş bir şirket değil. 3 yıldır Netspeed kullanıyorum ilk günden bugüne toplasan en fazla 15 tl zam gelmiştir.

UGUUGU
UGUUGU
1 ay önce

Türkcell Geforce now getirdiyse buda netflix getirdi ve türkcell kazık deil

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

İlk once guzel internet versin ***** enkotu internet onlarda

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

NetFlix kalitesi bu firma yüzünden gram düşerse NetFlix’ten derhal çıkarım. Bıktım artık bizi yolmalarından

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Netflix ülkemiz ile uyumlu davranıyor. Sadece bu sebeple üyelik alıyorum. Uyumlu ol canımı ye

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
30 gün önce

Fiyatlar yüzde 50 daha zamlanacak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
30 gün önce

5 günden beri evde Netflixe baglanamama sebebim buymuş demek ki en son modemi fabrika ayarlarına döndürdüm öyle çözdüm

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Netspeed iyidir ama son zamların sebebini de anlamış olduk böylece.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

Akşamleyin yavaş internet olmasının sebebi bu firma değil ordaki yoğunluk beyler türk telekma dilekçe vern oraya daha dolapları atsınlar bikac tane cayır cayir olur

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
27 gün önce

Arkadaş akşamları yavaş diyonuz ama o sizin bulunduğunuz yerle klgili siz TT de olsanız yine öyle olcak gidin TT yi arayin oraya 3 4 tane saha dolabı atsınlar yada yoğunluğun az olduğu bir yere taşının

" Netspeed ile Netflix anlaştı: Sunucular Türkiye’ye geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netspeed ile Netflix anlaştı: Sunucular Türkiye’ye geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netspeed ile Netflix anlaştı: Sunucular Türkiye’ye geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!