Okunma

Nexus 6 Parmak İzi Sensörü ile Gelebilirdi


29 Ocak 2015 Perşembe 14:00
Nexus 6 Parmak İzi Sensörü ile Gelebilirdi

Motorola’nın Google için ürettiği ve sağlam bir ilgi ile karşılanan akıllı cihazı, ilk phableti Nexus 6 görünüşe göre özel bir parmak izi tarayıcı sensörüyle üretime sokulmak istenmiş. Evdeki hesap çarşıya uymamış ve Motorola istemese de bu fikirden vazgeçmek zorunda kalmış. Bu ilginç detayları paylaşan isim ise Motorola’nın CEO’su Dennis Woodside oluyor.

İlk Nexus phablet’i tasarlarken farklı bir şey yapmak istediklerini söyleyen Woodside, cihazın arka paneline bir parmak izi tarayıcı sensörü eklemeyi planlamış. Sensörün geleceği nokta ise tam da meşhur Motorola logosunun bulunduğu kısımmış. Planlar bu yönde işlese de işin içine Apple girince geri adım atılmış ve tarayıcı bir başka bahara bırakılmış.

:: Nexus 6’da Arka Kapak Sorunu

CEO’nun açıklamasına göre Apple, sektördeki en iyi sensör tedarikçisi AuthenTec. ile anlaşmalı ve Motorola’nın elinden gelen bir şey olmuyor. Şirket AuthenTec’in teknolojisini kullanamayınca en iyi ikinci üreticiye yöneliniyor. İkinci sıradaki tedarikçi piyasadaki pek çok şirket ile çalışıyor ancak Motorola’nın istediği kalitede bir iş ortaya çıkartamıyor.

Kısacası karşımıza farklı bir özelliğe sahip Nexus 6 çıkabilirdi. Yine de sensörün mevcut dönemde devrimsel bir nitelik taşımaadığını düşünürsek, akıllı telefon üreticisinin pek de hata yapmamış olduğunu söyleyebiliriz.

:: Nexus 6 parmak izi sensörüyle daha çok ilgi çekebilir miydi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Nexus 6 Parmak İzi Sensörü ile Gelebilirdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Olsun nexus 6 yine de dünyanın en iyi telefonu.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  parmak izi yani image almak anayasaya aykırıdır. sadece polis ve asker parmak izi alabilir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  android ücreticilerinin(çoğu android üretcisinin) bir türlü kavrayamadığı olay şu; İşlevsellik. koydu olmak için koymak veya yeni teknoloji bu diye koymak. bu nerde kullanılır, nası kullanılır, şuan gerekli mi veya bunu yazılımla entegre nasıl pazarlarız yok. Nası mühendis nası deha anlamak çok zor! samsung yaptı noldu? telefonu açmak için parmağı eskitmek zorundasın tuşun üstünde. Adamalar Apple ne yağtıysa yaptılar ama sonuç?.. Apple kendi eskosisteminin patronu diğerler ise iple başka bi Amerikan'a bağlı. bi türlü bunu göremediler!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yooo ben kullaniyom

 5. SDN Okuru dedi ki:

  iphone ve huawei mate 7 deki gibi olmayınca bir işe yaramıyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle note 4 de 2~3 gun kullandiktan sonra zamn kaybi diyip eski ye donmustum

 7. SDN Okuru dedi ki:

  günaydın sdn

 8. SDN Okuru dedi ki:

  iphonenunki gibi olmadığı sürece parmak izi olayı yazıda kaı***** samsung yaptıda noldu 1 kullandık 2 kullandık 3.de yine eski alışkanlığımıza döndük.

" Nexus 6 Parmak İzi Sensörü ile Gelebilirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nexus 6 Parmak İzi Sensörü ile Gelebilirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nexus 6 Parmak İzi Sensörü ile Gelebilirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "