Okunma

Nike FuelBand Resmi Olarak İptal Edildi


27 Nisan 2014 Pazar 14:00
Nike FuelBand Resmi Olarak İptal Edildi

Ünlü spor giyimi markası Nike‘ın, buraya tıklayarak inceleyebileceğniz haberde de belirttiğimiz gibi giyilebilir teknoloji alanında çekileceği ortaya çıkmıştı. Şirket, spor aktivitelerine dair geliştirilen giyilebilir aygıt serisi FuelBand alt-markasını iptal ettiğini resmi olarak açıkladı.

Nike Başkanı ve CEO’su Mark Parker tarafından yapılan açıklamada FuelBand donanım bölümünün iptal edildiği, ancak yazılım geliştirme çalışmalarının süreceği belirtildi. Özellikle Apple ile güçlü bir iş birliğine sahip spor giyim şirketinin bu süreci devam ettirmeye devam edeceği belirtilirken, bu açıklama ‘Nike, Apple‘ın gelecek dönemde tanıtımı beklenen akıllı saati iWatch için birlikte çalışıyor’ şeklinde yorumlandı.

55 kişi işten çıkarıldı

Nike‘ın giyilebilir cihazlara yönelik 55 çalışanın işine son verilmiş, bu kişiler ise kısa süre içinde Microsoft, Google gibi dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinde çalışmaya başlamıştı.

Nike‘ın yeni adımının özellikle iWatch‘ın spora yönelik tanımlamasına önemli artılar kazandırması beklenirken şirketin başka teknoloji şirketlerinin spora yönelik giyilebilir aygıtları için çalışmalar yapması konusundaki belirsizlik bir süre daha korunacağa benziyor.

Nike FuelBand SE incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Nike’ın FuelBand ürünleri hakkında ne düşünüyordunuz? Sizce şirketin kararı doğru mu?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Nike FuelBand Resmi Olarak İptal Edildi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    27.04.2014 21:12 1 imzamı atıyorum sadece 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    FuelBand güzel bir cihaza benziyor, bununla beraber iWatch için destek vermek uğruna bu cihazı iptal ettilerse, gelecek olan iWatch gerçekten önemli ve yol gösteren bir cihaz yapabilirler. Şirketin kararı doğru olup olmadığı iWatch’ın tanıldığı gün belli olur bence.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Sony Smartband akar

" Nike FuelBand Resmi Olarak İptal Edildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nike FuelBand Resmi Olarak İptal Edildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nike FuelBand Resmi Olarak İptal Edildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "