Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor!


29 Haziran 2020 Pazartesi 16:00

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, elektrikli araçlar da önem kazanmaya başladı. Özellikle bazı Avrupa ülkeleri ve Amerika‘da, elektrikli araçlar yaygın olarak kullanılıyor. Elektrikli araç pazaranın lideri ise Tesla. Elon Musk’ın kurucusu olduğu şirket, en son Cybertruck ile ilgileri üzerine toplamıştı. Şimdi ise Cybertruck rakibi Nikola Badger elektrikli kamyon, yollara çıkabilmek için bir adım daha attı.

Nikola kamyonları için ön siparişler açılmış durumda. Şirket tarafından atılan bir Twitter gönderisi ile birlikte, ön sipariş paketleri de açıklandı.

Nikola Badger elektrikli kamyon ön siparişe açıldı

Geçtiğimiz Şubat ayının başlarında tanıtılan Badger elektrikli kamyon, Cyberturck rakibi olmayı planlıyor. Tanıtım tarihinden sonra şirket tarafından herhangi bir açıklama yapılmaması, kamyon hakkında şüphelerin oluşmasını sağlamıştı. Ancak şirket tarafından atılan bir Twitter gönderisi ile birlikte, şüphelerin birçoğu ortadan kaldırıldı. Belirtilene göre, elektrikli kamyon için bugün itibariyle ön sipariş etkinliği düzenlenecek.

Elektrikli kamyonlar

Nikola Corporation tarafından ortaya konan ayrıntılara göre, potansiyel müşterileri ikna edebilmek için bir dizi ön sipariş paketi tanıtıldı. Nikola şirketinin ürünleri şuan için kritik bir aşamada yer alıyor. Şirket iyi bir ön sipariş sayısına ulaşabilirse, yapılacak yatırımlar daha hızlı gerçekleşebilir. En iyi durumda şirketin, 2027 yılına kadar 14 milyar dolar gelir elde etmesi planlanıyor.

Nikola Badger elektrikli kamyon, belirtilene göre yaklaşık 3 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabiliyor. Aracın motoru ise 900 beygir gücünde. Badger’ı diğer elektrikli araçlardan ayıran özelliği ise, hidrojen tankına sahip olması. Yeniden doldurulabilen bir tanktan alınan hidrojen, motorlara güç vermek için elektriğe dönüştürülüyor. Hidrojen tankı tam dolu haldeyken 965 km menzile sahip olan araç, sadece bataryaların kullanıldığı durumda 480 km menzil sunacak.

Bununla birlikte şirketin önde gelen isimleri, 23 Temmuz’da Arizona’nın Coolidge bölgesinde yeni bir fabrikanın yapımına başlanacağını belirtti. Bu fabrika, yılda 35 bin araç üretme kapasitesine sahip olacak. Nikola’nın birde Almanya’nın Ulm kentine prototip fabrikası bulunuyor. Bu fabrika da yılda 35 bin araç üretme kapasitesine sahip. Arizona fabrikasının da üretime geçmesi ile birlikte, şirketin yılda 70 bin araç üretme kapasitesi olacak.

Badger kamyonların sadece elektrikli versiyonlarının 2021 yılının ikinci yarısında teslim edilmesi planlanıyor. Hidrojen yakıtlı versiyonu ise 2022’nin sonlarına doğru hazır olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hidrojen ve elektrik birde araya az biraz fosil yakıt koyduk mu al sana 1500 km yol. Şaka bir yana şu elektrikli araçlarda menzil sorunu olmasa çok avantajlı olurdu. Tamam şarj olma hızı günden güne kısalıyor lakin bir depo fosil yakıt 2- 3 dakika bile sürmezken ve ortalama 900 km yol yaparken her 200-300 km de bir birkaç saat şarj uzun mesafe kullanımını olanaksız kılıyor.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Kendin sormuşsun kendin cevaplamışsın 700 km menzil sunanda var 30 dk da yüzde 80 şarj olanda öyle uçurum yok senin söyledigin gibi ufak bir fark var

 2. Anonim dedi ki:

  Bian için Nokia niye okudum

" Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar