Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor!


29 Haziran 2020 Pazartesi 16:00

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, elektrikli araçlar da önem kazanmaya başladı. Özellikle bazı Avrupa ülkeleri ve Amerika‘da, elektrikli araçlar yaygın olarak kullanılıyor. Elektrikli araç pazaranın lideri ise Tesla. Elon Musk’ın kurucusu olduğu şirket, en son Cybertruck ile ilgileri üzerine toplamıştı. Şimdi ise Cybertruck rakibi Nikola Badger elektrikli kamyon, yollara çıkabilmek için bir adım daha attı.

Nikola kamyonları için ön siparişler açılmış durumda. Şirket tarafından atılan bir Twitter gönderisi ile birlikte, ön sipariş paketleri de açıklandı.

Nikola Badger elektrikli kamyon ön siparişe açıldı

Geçtiğimiz Şubat ayının başlarında tanıtılan Badger elektrikli kamyon, Cyberturck rakibi olmayı planlıyor. Tanıtım tarihinden sonra şirket tarafından herhangi bir açıklama yapılmaması, kamyon hakkında şüphelerin oluşmasını sağlamıştı. Ancak şirket tarafından atılan bir Twitter gönderisi ile birlikte, şüphelerin birçoğu ortadan kaldırıldı. Belirtilene göre, elektrikli kamyon için bugün itibariyle ön sipariş etkinliği düzenlenecek.

Elektrikli kamyonlar

Nikola Corporation tarafından ortaya konan ayrıntılara göre, potansiyel müşterileri ikna edebilmek için bir dizi ön sipariş paketi tanıtıldı. Nikola şirketinin ürünleri şuan için kritik bir aşamada yer alıyor. Şirket iyi bir ön sipariş sayısına ulaşabilirse, yapılacak yatırımlar daha hızlı gerçekleşebilir. En iyi durumda şirketin, 2027 yılına kadar 14 milyar dolar gelir elde etmesi planlanıyor.

Nikola Badger elektrikli kamyon, belirtilene göre yaklaşık 3 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabiliyor. Aracın motoru ise 900 beygir gücünde. Badger’ı diğer elektrikli araçlardan ayıran özelliği ise, hidrojen tankına sahip olması. Yeniden doldurulabilen bir tanktan alınan hidrojen, motorlara güç vermek için elektriğe dönüştürülüyor. Hidrojen tankı tam dolu haldeyken 965 km menzile sahip olan araç, sadece bataryaların kullanıldığı durumda 480 km menzil sunacak.

Bununla birlikte şirketin önde gelen isimleri, 23 Temmuz’da Arizona’nın Coolidge bölgesinde yeni bir fabrikanın yapımına başlanacağını belirtti. Bu fabrika, yılda 35 bin araç üretme kapasitesine sahip olacak. Nikola’nın birde Almanya’nın Ulm kentine prototip fabrikası bulunuyor. Bu fabrika da yılda 35 bin araç üretme kapasitesine sahip. Arizona fabrikasının da üretime geçmesi ile birlikte, şirketin yılda 70 bin araç üretme kapasitesi olacak.

Badger kamyonların sadece elektrikli versiyonlarının 2021 yılının ikinci yarısında teslim edilmesi planlanıyor. Hidrojen yakıtlı versiyonu ise 2022’nin sonlarına doğru hazır olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Hidrojen ve elektrik birde araya az biraz fosil yakıt koyduk mu al sana 1500 km yol. Şaka bir yana şu elektrikli araçlarda menzil sorunu olmasa çok avantajlı olurdu. Tamam şarj olma hızı günden güne kısalıyor lakin bir depo fosil yakıt 2- 3 dakika bile sürmezken ve ortalama 900 km yol yaparken her 200-300 km de bir birkaç saat şarj uzun mesafe kullanımını olanaksız kılıyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Kendin sormuşsun kendin cevaplamışsın 700 km menzil sunanda var 30 dk da yüzde 80 şarj olanda öyle uçurum yok senin söyledigin gibi ufak bir fark var

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bian için Nokia niye okudum

" Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası