Okunma

Nikon’un Hangi Ürünleri Gecikecek?


23 Nisan 2016 Cumartesi 07:00
Nikon’un Hangi Ürünleri Gecikecek?

Dünyanın önde gelen kamera ve fotoğraf makinesi üreticilerinden Nikon, bazı ürünlerin çıkış tarihlerinin ertelendiğini resmi site aracılığıyla duyurdu.

Nikon cephesinden yapılan açıklamaya göre gecikme iki temel nedene bağlanıyor. Bunların ilki yazılım tarafında yapılacak bazı ayarlamalar; diğeri ise son dönemde Japonya’yı art arda vuran depremlerin etkisiyle kimi tedarikçi firmaların üretimi durdurma kararı alması. 

Nikon’un hangi ürünleri gecikecek?

Gecikmeden nasibini alacak ürünlerin başında Nikon’un CES 2016’da duyurduğu aksiyon kamerası KeyMission 360 geliyor. 30 metre derinliğe kadar su direnci sergileyen kamera, 4K çözünürlükte 360 derece açılı video çekimleri gerçekleştirebiliyor.

16-04/23/ces2016_nikon_keymission_360_action_cam-1.jpg

Daha önce bahar aylarında çıkış yapacağı bildirilen KeyMission 360‘ın satış tarihi, yazılım tarafında gerçekleştirilecek optimizasyonlar nedeniyle ekim ayına kaydırıldı. 

Nikon’un gecikmeden nasibini alan diğer ürünleri ve yeni çıkış tarihleri ise şu şekilde;

Nikon Coolpix A300, B500: Mayıs 2016

Nikon Coolpix A900, B700: Temmuz 2016

Nikon DL: Haziran 2016 (her üç model için)

Japonya’da yaşanan depremden etkilenen firmaların başında hatırlanacağı üzere Sony de geliyor. Şirket yaşanan felaketler nedeniyle kamera sensörü üreten iki fabrikasında üretimi bir süre askıya aldığını duyurdu. Yine Japon otomotiv devleri Toyota, Honda ve Nissan da üretim faaliyetlerini bir süre durdurma kararı aldı. 

:: Nikon cephesinde yaşanan gecikmeyi siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nikon’un Hangi Ürünleri Gecikecek?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Nikon mu kaldı allasen

" Nikon’un Hangi Ürünleri Gecikecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nikon’un Hangi Ürünleri Gecikecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nikon’un Hangi Ürünleri Gecikecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "