Okunma

Nintendo 2010 Yılı Oyunlarını Tanıttı


06 Mart 2010 Cumartesi 16:06
Nintendo 2010 Yılı Oyunlarını Tanıttı

Nintendo, geçtiğimiz gün  Londra‘da gerçekleştirdiği zirve toplantısında 2010 yılının ilk yarısında piyasaya sunacağı yeni oyunlarını tanıttı. En yeni Wii ve DS oyunlarının tanıtıldığı organizasyonda ayrıca bu konsolun hayranları tarafından merakla beklenen Super Mario Galaxy 2 ve Metroid: Other M oyunlarının kesin çıkış tarihi açıklanmış oldu.

Ayrıca Londra’daki tanıttım ilk kez görücüye çıkarılan ve 5 Mart’ta piyasaya sunulan Nintendo DSi XL, 2 farklı mat rengi, DSiWare yazılımı ve kablosuz internet imkanı sunan DSi Browser ürünleri, tüketiciler tarafından test edildi.

Nintendo tutkunlarının heyecanla beklediği Super Mario Galaxy 2, oyunu 11 Haziran’da piyasaya sunulacak. Yer çekimine karşı özelliği olan  oyunda, yeni gezegenler ve içerikler de bulunuyor.  Yapımda Mario serilerinin ünlü karakteri Yoshi‘de bulunacak. Süper Mario Yoshi‘ye binip düşmanlarını öldürebilecek.

Wii kumandasının özellikler ön planda olacak

Nintendo ve Team Ninja firması tarafından yapılan Metroid oyununa farklı bir perspektif kazandırılan Metroid: Other M 2010’un 3. çeyreğinde piyasaya sunulacak. Terk edilmiş uzay istasyonundaki tünel ve kıvrımlı geçitlerden geçerken istediğiniz zaman 3D perspektifine geçiş yapabilmek mümkün olacak.

Firmanın açıklamasına göre, Metroid Other M adlı aksiyon oyununda Wii kumandasını işlevselliği oyuncu tarafından daha iyi anlaşılacak. Kullanıcılar, kumandalarını yan tuttuğu zaman düşmanlarınla savaşacak. Bölümlerde takıldığı zaman ise ipuçalrını görmek görüş açısını değiştirip etraftaki ipuçlarının farkına varabilecek.

23 Nisan’da piyasaya sunulacak olan Monster Hunter Tri, Wii için tasarlanan aksiyon dolu epik bir oyun. Bu yepyeni oyunda, şehri depremden sonra yeniden inşa ederken canavarlardan koruyabilmek için oyuncular silahlarını ve zırhlarını kendileri tasarlayacak.

Avrupa pazarındaki Xbox etkisini kırmak isteyen nintendo bu oyunda farklı pazarlama stratejisi de deneyecek. Avrupa’daki oyuncular, oyunun online özelliklerinden ekstra bir ücret ödemeden faydalanabilecekler.

7 Mayıs’da raflardaki yerini alacak olan Sin and Punishment: Successor of the Skies oyununda ise Wii kumandasının nişan alma duyarlılığı ön plana çıkartılıyor. 

Tenis oyunlarındaki duyarlılık ve tilt oyunundaki eğlenceyi birleştiren FlingSmash oyunuyla ise yaz aylarında piyasaya sürülecek.Bu yapım, Wii Motion Plus teknolojisini kullanıyor. 

Bu dövüş oyunun ana karakteri DS kullanıcıları

Japonya’da 4 milyondan fazla satan Dragon Quest IX: Sentinels of the Starry Skies oyunu da yaz aylarında DS kullanan oyun severler ile buluşacak.

Tüm Nintendo DS ailesi ile kullanılabilen WarioWare: Do It Yourself ve WiiWare için olan WarioWare: D.I.Y. Showcase de 30 Nisan 2010 da satışa sunulacak. Bu iki oyuna da sahip oyuncular ise yapımların içeriklerini oyunlar arasında transfer edebilecek. 

Nintendo DSiWare için tasarlanan Photo Dojo adlı yapım ise ilkbaharda piyasaya sürülecek. Ancak bu oyunu diğer Nintendo yapımlarından ayıran bir özellik var.

Yapımcılar, Photo Dojo‘da ana karakterin oyuncular olmasına karar vermiş. Yapıma başlayabilmek için,  13 tane poz verip fotoğraf çekmeli ve 10 tane de ses efekti kaydetmelisi gerekiyor. Böylece oyundaki karakter DS sahibinin tipine bürünüp onun gibi konuşabilecek.

:: Yeni çıkan oyunlar ve Nintendo teknolojileri için bu konsolları alır mıydınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nintendo 2010 Yılı Oyunlarını Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo 2010 Yılı Oyunlarını Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo 2010 Yılı Oyunlarını Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "