Okunma

Nintendo 3DS Satışları İyi Gidiyor


31 Ekim 2013 Perşembe 06:15
Nintendo 3DS Satışları İyi Gidiyor

Nintendo, gözlüksüz 3D deneyimi sloganıyla 3DS‘i duyurduğunda oyuncu kitlesinin büyük ilgisini çekmişti. 25 Mart 2011‘de satışa sunulan 3DS için uzun kuyruklar oluşmuş ve cihaz yoğun bir talep görmüştü.

3DS, ilk haftalarda yüksek satış rakamlarına ulaşsa bile, Nintendo‘nun bir önceki taşınabilir konsolu DS‘in gerisinde kalmıştı. Bu durumun ana nedeni ise Nintendo‘nun 3DS için belirlediği etiket fiyatıydı. Konsolun biraz pahalı olması, bazı oyun severlerin bu cihaza erişimini engellemişti.

Nintendo‘nun 3DS‘in çıkışından birkaç ay sonra uyguladığı %25‘lik fiyat indirimi bir anda satışların patlamasına neden olmuştu. Bu indirimin ardından gelen Mario, Zelda ve Pokemon gibi oyunlarla satış rakamlarını iyiden iyiye arttıran 3DS bir bakıma Nintendo‘yu da sırtlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde mali durumu takipçileriyle paylaşan Nintendo yetkilileri, 3DS‘in çıktığı günden bu yana yaklaşık olarak 35 milyon adet sattığını açıkladılar. Nintendo‘nun Wii U‘da yaşadığı hayal kırıklığını da göz önüne aldığımızda, 3DS‘in bu açığı kapattığını varsayabiliriz.

Bakalım Nintendo‘nun yeni el konsolu 2DS‘te atası 3DS gibi başarılı satış rakamlarına ulaşabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

:: Nintendo 3DS kullanıyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Nintendo 3DS Satışları İyi Gidiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    31.10.2013 09:25 Yılın 2013 olduğunu yeni mi öğredin. Yazık valla. Heralde Android telefonun takvimi 1 yılda açıyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yıl olmuş 2013

" Nintendo 3DS Satışları İyi Gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo 3DS Satışları İyi Gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo 3DS Satışları İyi Gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "