Okunma

Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi


30 Ağustos 2014 Cumartesi 16:00
Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi

Son yıllarda Wii U ile beklenen satış rakamlarına erişemeyen ve kötü zamanlar geçiren eski oyun devi Nintendo, el konsolu piyasasında 3DS ve 3DS XL ile oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Gözlüksüz 3 boyutlu görüntü verebilmesinin yanı sıra konsola özel tanıtılan Pokemon oyun serisi ile dikkat çeken 3DS ailesi büyük bir değişim yaşadı.

New 3DS ve New 3DS XL olmak üzere iki modeli tanıtan Nintendo, ufak yeniliklerden çok daha fazlasını sunuyor. En büyük değişikliklerden biri 3DS’in ekranında yapılmış. 3DS’in 3,5 inç ekranı 3,88 inç seviyesine çıkarken, 3DS XL’ın 4,88 inçlik ekranında herhangi bir değişiklik yapılmıyor.

14-08/30/3ds.jpg

Yeni tuşlar

Cihazın arka bölümünde yer alan tuşların sayısı ZR ve ZL tuşlarının da eklenmesi ile birlikte 4’e çıkartılmış. Nintendo aynı zamanda cihazların önünde, ekranın altında yer alan 3 tuşu kaldırıp, tek bir home tuşu kullanmayı tercih etmiş.

14-08/30/3dsxl.jpg

İkinci analog çubuk

Uzun süredir beklenen ikinci analog çubuğun, yani C-Stick’in, el konsollarına eklediği müjdesini verelim. Oyun deneyimini bir hayli iyileştirecek olan C-Stick, konsolun sağ bölümünde yer alıyor ve normal analog çubuğa oranla çok daha küçük gözüküyor.

14-08/30/zr.jpg

Daha güçlü 3DS

Yeni 3DS ve yeni 3DS XL, daha güçlü işlemciye, daha güçlü bataryaya ve iyileştirilmiş 3D görüntü desteğine de sahip olacak. Nintendo aynı zamanda yeni 3DS ailesi ile SD kart kullanımını bırakıp microSD kart kullanımına geçiyor. Cihazlar Ekim ayında Japonya’da sırasıyla 330 ve 390 TL fiyat etiketleri ile satışa sunulacak. Yeni 3DS ailesinin Türkiye’ye gelmesi için de tahminler 2015 yılını işaret ediyor.

:: Yeni 3DS’i satın almayı düşünüyor musunuz?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyede satılıyorsa linkini atarmısınız

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Peki bu konsolda Starfox Command gibieski DS oyunları veya Starfox 64 3D ile The Legend of Zelda Ocarion Time 3D gibi oyunları oynamaya devam edebilecekmiyiz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  155 dolardır normal

 4. SDN Okuru dedi ki:

  330 390 TL mi? Dolar demek istediniz herhalde

 5. SDN Okuru dedi ki:

  süper

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bekliyorum 2015 i

 7. SDN Okuru dedi ki:

  İşlemcisi, grafik işlemcisi, rami diğer donanımları eskiye oranla ne kadar artmış, ne olmuş? Daha açıklayıcı bir yazı daha bekliyoruz sizden Atakan Bey

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Max. 400 TL olur. Bence XL olan versiyonu’nu çocuklara veya kardeşlere alınabilir neden XL derken aldın bare büyüğünü al 😀

" Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo 3DS ve 3DS XL Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "