Nintendo Başkanı: Switch yolun yarısına geldi


05 Mart 2021 Cuma 15:38
ABONE OL
Nintendo Başkanı: Switch yolun yarısına geldi

Nintendo Switch 3 Mart 2017‘de piyasaya sürüldü. Konsol dört yıllık noktayı geçerken, Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, Nikkei Business ile yaptığı yeni bir röportajda Switch donanımını ve ömrünü tartıştı. Furukawa, “Konsol beşinci yılını geçtiğinde ve donanımın yaşam döngüsü uzama sürecinde girdiğinde bundan sonra ne yapmamız gerektiği şirketimiz için büyük gibi bir konu” dedi. Ek olarak yönetici, konsolu kullanmaya devam eden Switch sahiplerine karşı büyük özen gösterildiğini de ekledi.

Nikkei Business, yöneticiye son Nintendo Switch’in yeniden tasarım söylentileri hakkında soru sormadı, ancak röportaj, Nintendo‘nun nasıl yeni donanım geliştirdiğini ve şirketin yenilikçiliğe yaklaşımını anımsattı. Ek olarak ortaya çıkan konuşmada, işlerin nasıl yapıldığına bağlı olarak konsolun ömrünün daha da uzayabileceğine işaret etti.

Nintendo Switch kullanıcılarına büyük özen gösteriyor

Konsolun ömrü ile alakalı yorumda bulunan Furukawa, “Switch’in yaşam süresiyle ilgili olarak, genellikle orta aşamaya girdiğini söyleyebilirim. Switch’in geleneksel bir ev konsolu ve taşınabilir olarak oynanabilmesi nedeniyle pek çok olası oyun var. Bu neden konsolun yaşam döngüsünü uzatabiliyoruz” dedi.

Furukawa’ya donanım için geliştirme süreleri sorulduğunda ise “Her zaman Ar-Ge yapıyoruz” diye yanıt verdi. Furukawa’ya göre, donanım ve yazılım geliştirme ekipleri aynı binada ve yakın iletişim halinde. Bu nedenle yeni fikir ve öneriler üretebiliyorlar.

https://shiftdelete.net/?p=468862&preview=true

Röportajın devamında Furukawa; “Bir konsol yapmak için her türlü hazırlığı yapmanız gerektiğinden, gerçek şu ki duramazsınız. Nihayetinde, bir şeyin gerçek bir ürün haline gelip gelmeyeceğine ilişkin belirleyici faktör, yeni bir deneyim yaratıp yaratmadığıdır. Şu anda Switch’in satışları son derece olumlu ve başarıları da iyi, ancak içim rahat değil” dedi.  Ve “Hitaplar ne olursa olsun, eğlence sektöründe insanlar bir gün ilgilerini kaybederler. Şimdiye kadar, işimizin burun kıvırması deneyimini defalarca yaşadık. Bu nedenle, ben ve şirket içindekiler hiçbir şekilde mevcut durumun devam edeceğini düşünmüyorum” diye de ekledi.

Ayrıca Furukawa her yılın bir “yap ya da öl durumu” olduğuna inanıyor. Başkan, “Yeni müşterilere taze sürprizler vermelisiniz ve varlığımız her an belirsizliğe kayabilir. Her zaman bu tür bir kriz duygusuna sahibim” diye konuştu.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Geforce now ile bir anlamı kalmadi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Daha Türkçe yok ahahahaaa Nintendoda 🤣🤣🤣

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bunu alan kesim nasıl bir ruh haline sahiptir anlamadım

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bir kasa al içine snpdragon 865 ko bir de ekran yanina da joistyc aldu mu sana nintendo ne oyle arge yapiyoruz falan ayagına milleti yemek

" Nintendo Başkanı: Switch yolun yarısına geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Başkanı: Switch yolun yarısına geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Başkanı: Switch yolun yarısına geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!