Okunma

3D Çocuklara Zararlı mı?


30 Aralık 2010 Perşembe 09:30
3D Çocuklara Zararlı mı?

Uzun yıllardan bu yana kullanılan bir teknik olmasına rağmen Avatar filmiyle birlikte bir anda popülerleşen 3D görüntü teknoloji durdurulamaz bir hızlı ilerlemeye devam ediyor.

Bir yıl içerisinde 50‘den fazla oyun ve sayısız film 3D teknolojisinin nimetlerinden faydalandı. 2011 yılı içerisinde ise 200 gişe filmi bu teknolojiyle seyircinin karşısına çıkacak.

Ancak uzmanlar bir anda popüler olan bu teknoloji hakkında izleyiciler kadar olumlu düşünmüyor. Göz doktorları 3D teknolojisinin çocuklar için zararlı olduğunu özellikle 6 yaş altı grubun üç boyutlu film ve oyunlardan kesinlikle uzak durmasık gerektiğini söylüyor.

Nintendo Önlemini Aldı

 

 

Bu uyarıları ciddiye alan Nintendo 3D olarak tasarladığı yeniden tasarladığı el konsolu DS’de bazı değişiklikler yaptı. Cihazı satın almak ve kullanmak isteyenler çeşitli sağlık uyarılarıyla karşılaşıyor.

Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak olan ürün pazarlanırken 6 yaş altı çocuklara olan zararlar tüketicilere aktarılacak. Firma ayrıca ebeyevleri Nintendo 3D DS kullanan çocuklarına sınırlama getirmeleri hakkında da bilgilendirecek.

:: Çocuklarınızın en fazla ne kadar süre 3D filmlerin başında kalmasına izin veriyorsunuz?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3D Çocuklara Zararlı mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3D Çocuklara Zararlı mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3D Çocuklara Zararlı mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "