Okunma

Nintendo DSi XL Sonunda Geliyor


26 Şubat 2010 Cuma 23:00
Nintendo DSi XL Sonunda Geliyor

Geçtiğimiz çarşamba günü Nintendo, resmi olarak yeni nesil DS taşınabilir oyun konsolunu tanıttı. DSi XL adıyla satışa sunacağı yeni konsolun üzerinde iki adet ekran yer alıyor. Böylece konsol, DS Lite’tan %93 daha büyük ekrana sahip.

Daha büyük ekran şüphesiz ki oyun konsolunun fiyatını artırmış. 190 Dolar‘dan satışa sunulacak olan konsol için kullanıcılar, piyasaya sürüleceği gün olan 28 Mart‘ı beklemek zorunda. Konsolun prototipini inceleyen yetkililer, DSi XL’ın DS Lite ve DS’e oranla daha ağır olduğunu, oynanabilirlik açısından ise daha kolay olduğunu söylüyor.

:: Nintendo, yeni oyun konsolu DSi XL ile cep konsolu piyasasını kökünden değiştirmeyi başarabilir mi?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Nintendo DSi XL Sonunda Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo DSi XL Sonunda Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo DSi XL Sonunda Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "