Okunma

Nintendo Hedef Yükseltti


29 Ağustos 2008 Cuma 21:00
Nintendo Hedef Yükseltti
Japonya’da Nintendo durdurulamıyor. Ülkenin en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Nintendo, bu yıl da Wii ve DS satışlarındaki oranlar sayesinde mali yıl sonu kâr hedeflerini iki katına çıkardı. Daha önce %23‘lük büyüme beklenen Nintendo kâr oranı, firmanın son açıklamasına göre %26 daha artarak 410 milyar Yen(3,8 milyar dolar) ile %59 büyümeye ulaşacak.

Nintendo’nun bu hedefinde en büyük pay ise Wii konsolu ve denizaşırı oyuncular. Avrupa’da satışları iyi giden ve bu sayede toplamda %42 artış gösteren Wii’nin halen ivmeli bir şekilde satılması, akıllara "Hâlâ Wii almayan kim kaldı ki?" sorusunu getiriyor.

Bilgi İçin: Nintendocu
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Nintendo Hedef Yükseltti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sayın editör yorumlarımızı yayınlamıyorsunuz, nerede benim daha once yazdıgım yorum?…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    “sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz” eksi sozluk.

    wii, donanım ve güç olarak ps3 ün yanından bile geçemez fakat albenisi ve hitap ettiği oyun anlayışı çok farklı olduğu için ilgi çekmeyi başarmış görünüyor. Aynı iphone gibi….

" Nintendo Hedef Yükseltti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Hedef Yükseltti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Hedef Yükseltti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "