Okunma

Nintendo oyuncu telefonu ile herkesi şaşırtabilir!


19 Mart 2019 Salı 15:00
Nintendo oyuncu telefonu ile herkesi şaşırtabilir!

Taşınabilir oyun konsolları Nintendo Switch ve Nintendo DS son yıllarda ulaştığı yüksek satış rakamları ile büyük bir başarıya imza atarken, Nintendo’nun mobil oyunlarının oldukça başarılı ve popüler olduğunu kanıtlamış oldu.

Nintendo’ya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bir rapor herkesi şaşırttı. Zira, Nintendo’nun taşınabilir oyun konsollarından elde ettiği başarıyı bir adım ileri taşımak için bir akıllı telefon geliştirebileceği ifade ediliyor.

Nintendo oyuncu telefonu geliştirmeyi düşünüyor!

Bu kapsamda Nintendo’nun akıllı telefon pazarına girip girmeme kararını gözden geçirdiği belirtiliyor. Cihaz hakkında hiç bir detaya yer verilmezken, Nintendo Switch bağlantısının ön planda tutulacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yani, Nintendo’nun akıllı telefonu ve Switch arasında bilgi alışverişi sağlayacak bir sistem olmalı. Bunun yanı sıra Nintendo’nun akıllı telefon geliştirmeye karar vermesi halinde amiral gemisi seviyesinde bir cihaz tanıtması beklenmiyor.

Beklentiler fiyatı ile daha büyük bir kesimin ulaşabileceği ama oyun deneyimi sunabilecek olan orta seviye bir telefon geliştirileceği yönünde. Geçtiğimiz yıl boyunca Razer, Xiaomi, Asus ve Nubia’nın oyuncu telefonları karşımıza çıktı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Nintendo oyuncu telefonu ile herkesi şaşırtabilir!”

  1. Nihayet! dedi ki:

    nintendo az akıllı olsan,ne apple kalır ne samsung işletim sisteminin babasınıda yapabilirsin,senin oyunların zaten başlı başına başyapıt…

  2. yunusaticioglu dedi ki:

    adından dolayı tercih nedeni olabilir

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    androidli olmazsa alınabilir

" Nintendo oyuncu telefonu ile herkesi şaşırtabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo oyuncu telefonu ile herkesi şaşırtabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo oyuncu telefonu ile herkesi şaşırtabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "