Okunma

Yeni Nintendo Switch VR teknolojisiyle mi gelecek?


16 Şubat 2019 Cumartesi 19:05
Yeni Nintendo Switch VR teknolojisiyle mi gelecek?

VR oyun sektörü henüz emekleme döneminde olsa da yavaş yavaş büyük oyuncular bu yeni oyun deneyimine yatırım yapmaya başladı. İşte Nintendo Switch VR da bu yatırımların en somut örneği olabilir.

Aslında iddialar Nintendo‘nun Switch‘i ilk geliştirdiği zamanlarda da platforma sanal gerçeklik özelliği eklemeye çalıştığı yönünde. O dönemde Nintendo‘nun VR ile ilgili patentler aldığı ortaya çıkmıştı. Peki ama Nintendo Switch VR ne zaman karşımıza çıkacak?

Nintendo Switch VR ne zaman ortaya çıkacak?

Nintendo Switch, ilk ortaya çıktığı günden bu yana oyun konsolları arasında önemli bir yer edindi. Nintendo‘nun Wii ile başlayan geri dönüşü, Wii U gibi bir hayal kırıklığı sonrası tepetaklak olmuştu. Uzun süre sevenlerini bekleten firma, sonunda Switch ile birlikte yeniden eski günlerine dönüş yaptı.

Bu başarıyı devam ettirmek isteyen firmanın, Switch 2‘de VR desteği sunarak oyun dünyasını yeniden sallamaya hazırlandığı konuşuluyor. Henüz doğrulanmayan bilgilere göre Nintendo, Switch ile birlikte kullanılacak bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor.

vr

Tahminler Nintendo‘nun sene sonu ya da 2020 başına Switch 2‘yi yetiştireceği yönünde. Nintendo, her zaman için oyun dünyasına yeni teknolojileri entegre etmeye çalışan bir firma. Daha önce Wii ile hareket algılayıcı teknolojilerini oyun dünyasına sokan firma her zaman bu kadar başarılı olamıyor.

Bir ara 3Ds ile, 3D deneyimini oyun dünyasına taşımaya çalışan firma bunda pek başarılı olamamıştı. Yine Wii deneyimini tablete taşımaya çalışan Wii U deneyi de hüsranla sonuçlandı. Ancak Switch ile birlikte tüm olumsuzlukları unutturan firma konsol piyasasına daha iddialı girmenin peşinde.

Nintendo Switch, Switch VR, sanal gerçeklik

Nintendo‘nun sanal gerçeklik deneyimi için kendi gözlüğünü geliştirdiği konuşuluyor. Wii ile elinde bulundurduğu başarılı hareket algılayıcı teknolojisinin de VR gözlüğüne entegre olması bekleniyor. Böylece Nintendo bir şekilde sanal gerçeklik gözlüğü piyasasına da göz kırpmış olacak.

Korkulan ise Nintendo‘nun VR gelişimine odaklanıp Switch 2 için başka bir yenilik yapmama olasılığı. Firmanın bu konuda her zaman başarılı konsollar ortaya çıkaramadığı bir gerçek. Yine de oyun dünyasında Nintendo‘nun Wii U‘dan iyi bir ders aldığı ve risk almaktan kaçındığı konuşuluyor.

Yani Switch 2 ortaya çıkmadan VR desteği konusunda çok da emin olamayacağız gibi görünüyor.
Peki siz ne düşünüyorsunuz? Nintendo Switch VR gerçekleşirse başarılı olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Yeni Nintendo Switch VR teknolojisiyle mi gelecek?”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    “Bir ara 3Ds ile, 3D deneyimini oyun dünyasına taşımaya çalışan firma bunda pek başarılı olamamıştı.” demek nasıl bir yorumdur?! 3DS dünya çapında bugüne kadar 75 milyon adet satış rakamına ulaşmış, donanım olarak kendinden üstün bir konsol olan PS Vita’yı tarihin tozlu sayfalarına gömmüş. “3D deneyimini oyun dünyasına taşımakta başarısız olan” bir konsol nasıl böyle bir satış başarısı elde edebiliyor? Hem de en güçlü rakibini yaklaşık 16 milyon satış rakamında bırakarak?

" Yeni Nintendo Switch VR teknolojisiyle mi gelecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Nintendo Switch VR teknolojisiyle mi gelecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Nintendo Switch VR teknolojisiyle mi gelecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "