Okunma

Nintendo, Wii Yetiştiremiyor!


23 Mayıs 2008 Çarşamba 21:00
Nintendo, Wii Yetiştiremiyor!
Nintendo Wii ile ilgili herkes olumlu görüş belirtmese de, birçok kullanıcı tarafından eğlenceli ve aile içinde kullanılabilen, yüksek etkileşimli bir oyun konsolu olarak tanınıyor. Nintendo için en büyük pazar da şüphesiz Amerika Birleşik Devletleri. Nintendo Amerika ile yapılan bir görüşmede dile getirilen rakamlara göre, Nintendo‘nun her ay ürettiği 1,8 milyon konsolun %40‘ı ABD’de satışa sunuluyor ve bu satış yine rafların boş kalmasını engellemiyor.

Rafta Bir Saat

Amerika’da Nintendo Wii’nin ortalama rafta kalma süresi bir saat. Rafa yerleştirilen bir Nintendo Wii bir saat içinde bir kullanıcıya satılmış oluyor. Nintendo Amerika ise bu durumdan hem memnun, hem de talebi yeterince karşılayamadıkları için şikayetçi. Bu satışların, Wii Fit gibi uygulamalarla birlikte daha da artacağını düşünebiliriz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim