Okunma

Nintendo yeni çoklu ekran patenti aldı!


15 Nisan 2018 Pazar 21:00

Efsane konsol üreticisi Nintendo’nun gelecek için çığır açması muhtemel bir, çoklu ekran patenti aldığı ortaya çıktı. Bakalım bu yeni teknoloji nasıl çalışıyor.

Nintendo yeni iletişim kuran çoklu ekran patenti aldı!

Bugün ortaya çıkan patent dosyalarına göre Nintendo’nun gelecek için çok büyük planları var. Zira yukarıda yer alan görsellere bakacak olursanız, patentin birbiri ile iletişim halinde olan bir çoklu ekran teknolojisine ait olduğunu görebilirsiniz.

Görsellerden ve patent dosyasından anlaşıldığı üzere bu ekranlar birçok farklı kombinasyonda ve açıda birbiri ile iletişim halinde kullanılabilecek. Ayrıca ekranlar aralarındaki mesafeyi algılayarak yürütülen içeriği ona göre düzenleyebilecek.

Firmanın daha önce Switch modeli ile benzer bir girişimi olmuştu. Ancak bu seferki patentte herhangi bir kontrol bileşeni olmaksızın direkt ekranlar kullanılmakta. Bakalım bu yeni teknoloji ne zaman hayata geçirilecek ve bizlerle bulaşacak.

:: Siz bu teknoloji hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nintendo yeni çoklu ekran patenti aldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Switch kullanıyorum cidden çok güzel ama keşke 4K oyun oynatabilse ya da ayrı bir cihaz çıkarıp Switch ile birleştirip 4K desteklese

" Nintendo yeni çoklu ekran patenti aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo yeni çoklu ekran patenti aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo yeni çoklu ekran patenti aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "