Okunma

Nintendo Yeni Teknolojilerini Tanıttı


10 Temmuz 2009 Cuma 08:51
Nintendo Yeni Teknolojilerini Tanıttı

Satışa sunulduğundan bu yana geniş kitlelerce ilgi gören Nintendo Wii için yenilikler yayınlanmaya devam ediyor. Wii Sports ile cümbür cemaat oyun oynama keyfini yaşadığımız, Wii Fit ile zinde kalmaya çalıştığımız uygulamaların yeni versiyonlarıyla bugün yapılan lansman ile tanıştık. Hasan Çolakoğlu’nun sunumuyla gerçekleştirilen organizasyonda, iki yeni ürünün duyurusu yapıldı.

Wii Motion Plus eklentisiyle beraber satışa sunulan Wii Sports Resort‘de, kullanıcılar yeni spor oyunlarıyla tanışıyor. Eskirimden masa tenisine, basketboldan frizbi fırlatmaya kadar 12 farklı aktiviteye ev sahipliği yapan oyun, yeni kumanda sistemi sayesinde büyük ilgi göreceğe benziyor. Zira Wii Motion Plus sayesinde, standart Wii Remote kumandanız daha hassas bir hale geliyor. Yalnızca cihazın alt kısmına takılan bir aparatla Wii Motion Plus’a çevrilen kontrol kumandanız sayesinde, artık hemen hemen her hareketiniz Wii’ye aktarılabiliyor.


Wii Sports Resort’tan bir ekran görüntüsü

Lansmanda tanıtımı yapılan diğer ürün ise ay sonu satışa sunulacak olan Wii Fit Plus. Standart Wii Fit cihazına yapılan yazılım güncellemesiyle birçok yeni uygulamaya sahip olan bu ürün, forma girmek için epey etkili. Ancak şu da bir gerçek ki, Wii Fit Plus, orijinal cihazın tamamen aynısı. Yalnızca içeriğinde yeni oyunlar ve uygulamalar bulunuyor.

Önümüzdeki dönemde Super Mario gibi yeni Wii oyunlarının çıkacağını dile getiren Hasan Çolakoğlu, ayrıca henüz hakkında detaylı bilgi bulunmayan Wii Vitality Sensor‘u da müjdeledi.

:: Wii’nin yeni duyurulan aparatları ve uygulamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nintendo Yeni Teknolojilerini Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo Yeni Teknolojilerini Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo Yeni Teknolojilerini Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "