Okunma

Nintendo’yu Türkiye’ye getirecek CD Media’dan yeni haberler var!


10 Temmuz 2018 Salı 13:59
Nintendo’yu Türkiye’ye getirecek CD Media’dan yeni haberler var!

Video oyunları, yazılım ve donanım satış, pazarlama ve dağıtım alanlarında 25 yıllık deneyime sahip olan CD Media Türkiye ofisine Ülke Müdürü olarak Levent Ertoğlu atandı.

CD Media Türkiye Ülke Müdürü olarak göreve başlıyor

1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Levent Ertoğlu, aynı sene iş hayatına Teknosa’da Ürün Müdürü olarak başladı. Sonrasında sırasıyla Sony, Microsoft ve Hasbro Türkiye ofislerinde pazarlama ve satış yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2000 yılında Hoover, 2008 yılında Sony VAIO ve 2012 yılında Xbox 360 lansmanlarının organizasyonunda görev aldı.
Oyun, Eğlence ve Tüketici Elektroniği sektörlerinde 15 yıla varan tecrübesi bulunan Ertoğlu, geçtiğimiz Mayıs ayına kadar Hasbro’da Kanal Satış Yöneticiliği yaptı ve Nintendo ve Take2 markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenen CD Media’nın Haziran ayı itibariyle Türkiye Ülke Müdürü pozisyonuna seçildi.

Macera ve korku oyunları oynamayı ve seyahat etmeyi seven, evli ve iki çocuk babası olan Levent Ertoğlu, CD Media bünyesine katılmış olmanın heyecanını ise şu sözlerle belirtiyor:

“CD Media Türkiye olarak, Nintendo ve Take2 markalarının Türkiye’de hak ettiği şekilde yer alması için çalışacağız. Çalıştığımız markalarla birlikte sektördeki ilk 3 firmadan biri olmayı hedefliyoruz. Oyun konsolu özelinde ise orta vadede liderliği zorlayacağız. Türkiye’de video oyun pazarının büyüklüğü yaklaşık olarak 2 milyar TL. Genç nüfusun yoğun olduğu ülkemizde daha gidecek çok yol var. Öncelikli hedefimiz de Türk oyun severlerine tüm dünya ile aynı anda geniş yelpazeli bir ürün gamı sunmak olacak.”
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nintendo’yu Türkiye’ye getirecek CD Media’dan yeni haberler var!”

  1. sana nane dedi ki:

    başına geçtiği bütün firmalar sektörde çöküşe geçmiş nintendoda geldiği gibi gider bu adam sayesinde

" Nintendo’yu Türkiye’ye getirecek CD Media’dan yeni haberler var! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nintendo’yu Türkiye’ye getirecek CD Media’dan yeni haberler var! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nintendo’yu Türkiye’ye getirecek CD Media’dan yeni haberler var! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "