Okunma

Nisan Ayının En İyi Uygulamaları


14 Mayıs 2014 Çarşamba 10:00
Nisan Ayının En İyi Uygulamaları

App Store ve Google Play Store‘dan Nisan ayında en çok indirilen uygulamaları sizler için bir araya getirdik. App Store ve Google Play Store’da bulunan bu uygulama listesi, Distimo’nun dünya çapındaki mağazaların indirme verilerine dayanarak hazırlandı.

Nisan ayında App Store’dan en çok indirilen ücretsiz uygulamalar

Şubat ve Mart aylarında oldukça moda olan ‘Flappy Bird’ çılgınlığından sonra listelerde büyük değişiklikler meydana geldi. ‘2048’ oyunu bu listeye ani bir giriş yaparak ilk sıraya yerleşmeyi başardı. iPhone platformundaki %80 indirilme oranı ile ‘2048’ en çok Amerika’da ve Çin’de indirildi.

En çok indirilen uygulamaların 2. sırasında ile ‘Piano Tiles’ bulunuyor. Bisiklet yarışı oyunu olan ‘Trials Frontier’ da Çinli hayranları sayesinde en çok indirilen uygulamalar listesine girmeyi başardı. Supercell’in ‘Boom Beach’ uygulaması ise Nisan ayı boyunca Çin’de en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı. Mart ayında 3. sırada bulunan ‘Youtube’ ise Nisan ayında 5. sırada bulunuyor.

Nisan ayında Google Play Store’dan en çok indirilen ücretsiz uygulamalar

Mart ayı ile Nisan ayı arasında çok az bir fark bulunan bu listede de ilk sırada ‘Facebook’ ve 2. sırada ise ‘WhatsApp Messenger’ bulunuyor. Mart ayında da 3. sırada bulunan ‘Facebook Messenger’ uygulaması Nisan ayında da aynı yerde kalmayı başarıyor.

Mart ayında 4. sırada bulunan ‘Instagram’ın yerini Nisan ayında ‘Clean Master (Cleaner)- FREE’ uygulaması alıyordu. Son sırada ise Skype‘ın yerine ‘Candy Crush Saga’ oyunu yer alıyordu.

Nisan ayında App Store’dan en çok indirilen ücretli uygulamalar

Minecraft – Pocket Edition‘ oyunu Nisan ayında da tahtı elden bırakmıyor. ‘Monument Valley’ ise listeye 2. sıradan giriş yapıyor. Warner Bros.’un bir uygulaması olan ‘Heads Up!’ ise listenin 3. sırasında bulunuyor. Gameloft’un oyunu olan ‘The Amazing Spider-Man 2’ oyunu ise listeye 4. sıradan giriş yapıyor.

Afterlight fotoğraf düzenleme uygulaması ile başarısını günden güne arttırarak bu listeye son sıradan da olsa girmeye hak kazanıyor.

Nisan ayında Google Play Store’dan en çok indirilen ücretli uygulamalar

Mart ayı ve Nisan ayı sıralaması tamamen aynı olan listenin ilk sırasında yine uzun bir süredir listeden ayrılmayan ‘Minecraft – Pocket Edition’ uygulaması yer alıyor. 2. sırada yer alan ‘SwiftKey Keyboard‘ uygulamasını ise listenin 3. sırasında bulunan ‘Poweramp Full Version Unlocker’ ise takip ediyor.

Titanium Backup PRO Key ? root uygulamasının 4. sırada bulunduğu listenin son sırasında ise ‘Nova Launcher Prime‘ uygulaması bulunuyor.

Nisan ayında App Store’da en yüksek ciro yapan uygulamalar

İş gelir meselesine geldiği zaman listeler alt üst oluyor ve oldukça farklı isimlerle karşılaşıyoruz. Oyunların ağırlıklı olduğu listede sırayla 1. sırada yine ‘Clash of Clans‘, 2. sırada ‘Candy Crush Saga’, 3. sırada ‘Puzzle & Dragons’, 4. sırada ‘Game of War – Fire Age’ ve son sırada ise ‘Boom Beach’ bulunuyor.Nisan ayında Google Play Store’da en yüksek ciro yapan uygulamalar

Google Play Store’a bakacak olursak liste bir hayli farklı. İlk sırada bulunan ‘Clash of Clans’ oyununu ‘パズル&ドラゴンズ(Puzzle & Dragons)’ uygulaması takip ediyor. ‘Candy Crush Saga’ oyunu 3. sırada, ‘ クイズRPG 魔法使いと黒猫のウィズ ‘ 4. sırada ve son olarak ‘Hay Day’ oyunu ise listede 5. sırada yerini almış durumda.

:: Nisan ayında en çok hangi uygulamayı beğendiniz?

yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Nisan Ayının En İyi Uygulamaları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  NOVA launcher indirin en iyi launcher…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Google Play top5 inin değişmeme nedeni her hafta yüz binlerce insan platforma katılıyor ve ilk önce bu uygulamaları indiriyor android kullanmıyorum. Ayrıca artık Windows Phone’u da görmeye başlasanız iyi olur sonuçta fanlar için hizmet vermiyorsunuz ki ben iPad ime neden sizin derginizi satın alıyorum fan olduğum için mi teknoloji sever olduğumuz için

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Appstore a bir bak derim her hafta neredeyse bilmedigin tonla uygulama ve oyun geliyor. Hayatinda hic iphone gormedin herhalde.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  neden windows phone uygulamaları yok ??????????????????

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hee ios da ilk 5 her gün değişiyor zaten.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı fikirdeyim 13:42

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Google playde doğru düzgün uygulama olmadığı için hep aynı şeyler ilk 5te.

" Nisan Ayının En İyi Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nisan Ayının En İyi Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nisan Ayının En İyi Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "