Nissan CEO’sundan Apple Car ortaklığına yeşil ışık


10 Şubat 2021 Çarşamba 16:14
ABONE OL
Nissan CEO’sundan Apple Car ortaklığına yeşil ışık

ABD’li teknoloji devi Apple, önümüzdeki yıllarda yeni Apple Car projesini hayata geçirecek. Uzun zamandır Apple şirketinin üzerinde çalıştığı ancak resmi açıklamanın gelmemesi sebebiyle hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığımız Apple Car ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İlk ortaya çıkan bilgilere göre Apple Car, elektrikli ve sürücüsüz bir otomobil olarak karşımıza çıkacak.

Apple Car projesini oldukça önemseyen teknoloji devi Apple, projesinin kusursuz olması için birçok otomobil üreticisi ile görüşmelere devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hyundai ve Kia gibi otomobil üreticileri ile de çeşitli görüşmeler yapan şirket, proje gizliliğinin ihlal edilmesi sebebiyle görüşmelerden çekilmişti.

Nissan CEO’su ortaklığa yeşil ışık yaktı

Gelen bilgilere göre Nissan, Apple’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı Apple Car projesini hayata geçirecek otomobil üreticisi olabilir. Salı günü düzenlemiş olduğu basın toplantısında Apple ile potansiyel bir ortaklık üzerine gelen bir soruya cevap veren Nissan CEO‘su Makoto Uchida, Nissan şirketinin, ortaklık ve işbirliği yoluyla bilgili, iyi bir deneyime sahip olan şirketlerle çalışarak yeni girişimlerde bulunması gerektiğini söyleyerek Apple şirketine potansiyel ortaklık için yeşil ışık yaktı.

apple car

Tüm bu gelişmelerin üzerine analist Mio Kato‘ya göre, Nissan’ın son zamanlarda ABD’deki faaliyetlerini ciddi oranda arttırması sebebiyle Apple şirketi ile ortaklık yapabilecek en güçlü otomobil üreticisi konumunda olduğunu belirtti. Elektrikli otomobil konusuna oldukça hakim olan Nissan, piyasaya sürdüğü Nissan Leaf elektrikli otomobili ile ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. 2018 yılında en çok satılan elektrikli otomobil ünvanını alan Nissan Leaf, Apple şirketinin Nissan ile ortaklık yapmak istemesinin en büyük sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.

Şu an için Apple şirketi ile ortaklık yapacak otomobil şirketlerinin başında Nissan gelse de Apple’ın en az altı otomobil üreticisi ile daha çeşitli görüşmeler yaptığı iddia ediliyor. Apple Car projesine oldukça önem veren Apple, her şey yolunda giderse Apple Car projesini 2024 yılında hayata geçirecek.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Nissan CEO’sundan Apple Car ortaklığına yeşil ışık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nissan CEO’sundan Apple Car ortaklığına yeşil ışık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nissan CEO’sundan Apple Car ortaklığına yeşil ışık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme