Nissan logo değiştiriyor


20 Mart 2020 Cuma 16:50
Nissan logo değiştiriyor

Logosunda değişiklik yapmaya karar veren Nissan, değişimini ortaya koyuyor. Şirket logosu için ayrı, “Z” modelleri için ayrı logolara sahip olacak Nissan, retro bir tasarımı benimsemiş diyebiliriz. Nissan’ın yeni logosu öncekine göre çok daha sade bir tasarıma sahip. Nissan’ın yeni logosuna dair patent başvurusu ortaya çıktı.

Nissan’ın yeni logosu oldukça sade

Japon otomobil üreticisi Nissan, logo değiştirdiğini henüz resmi olarak açıklamadı. Ancak, patent başvurusunda değişikliğin ayak sesleri duyuldu.

Markanın sızdırılan logo ile birlikte yeni bir slogan duyurması da beklenebilir. Nissan’ın yeni logosu basit, minimal, iki boyutlu ve tek renkli. Nissan, logosu için minimalizm felsefesini tercih eden tek marka değil. Daha önce MINI, BMW ve Kia gibi markaların da benzer bir yaklaşıkla yeni logolar geliştirdiğini gördük. Tasarım dünyasında minimalizm ve modernizm zamansızlık duygusu yaratıyor.

Ortaya çıkan görüntülere göre Nissan’ın yeni logosu eski logosuna göre biraz farklı. 3 boyutlu bir algıdan iki boyutlu bir tasarıma geçen şirket krom görüntüsünden de vazgeçerek tek renk kullanacak. Bu yeni tasarım yakında Nissan’ın yeni şirket logosu olacak.

Nissan şirket logosu

Yeni “Z” logosu spor otomobillere özel

Raporlara göre, yeni logo İngiltere, Uruguay, Peru, Şili ve Arjantin’de kaydedildi. Mevcut logoda belirgin bir değişim olmasına rağmen, yeni tasarım 1930’lardan esinleniyor. Yeni ‘Z’ logosu ile gelen Nissan böylelikle nostaljiyi çağrıştırıyor. Nissan veya JDM’nin hayranları, bu logoda 70’lerin S30 Datsun 240Z, yani Fairlady’sinden tasarımı hemen tanıyacaklar.

‘Z’ logosu, spor otomobillerde bugün gördüğümüz formata ulaşmak için bazı güncellemelerden geçti. Yeni Nissan ‘Z’ logosu Kanada hükümetine yapılan ticari marka başvurusundan sonra sızdırıldı. ‘Z’ logosu yaklaşan Nissan 370Z’ye ışık tutuyor olabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Nissan logo değiştiriyor”

 1. hakan15yep dedi ki:

  ben sanırım opelin araçlarının yanında sembolünü de çok seviyorum 😀

 2. mehmet15al dedi ki:

  ben opelin sembolünü de çok beğeniyorum

 3. Anonim dedi ki:

  Z çok güzel bence

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Herkez korona konušuyo nissan ve one plus logo değiştiriyo.

 5. Anonim dedi ki:

  Kia nin da acil logo ve isim değiştirmesi lazım

  1. Anonim dedi ki:

   bencede

 6. Anonim dedi ki:

  Sadelik yeni trend zaten, güzel logo. Grafik tasarimci olarak begendim.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Neresi sade. Her yeri köşe… Nasıl grafik isin.

   1. Anonim dedi ki:

    grafikten anlamadığın kurduğun cümleden belli

    1. Anonim dedi ki:

     harran ünidemi aldın egitimini logoda ne karakter ne sadelık var anlamsız gereksız bır calısma kat ve kat daha sade ve karakteristik yapılabilirdi.

" Nissan logo değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nissan logo değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nissan logo değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "